Takenoko: Chibis

Dodatek pełen czułości!
43 opinie
  • 2 - 4 osoby
  • od 8 lat
  • 45 - 60 minut
  • wydanie polskie
Uwaga! To nie jest samodzielna gra!
Uwaga! To nie jest samodzielna gra!
Do rozgrywki wymagana jest podstawowa wersja gry: Takenoko.
Takenoko
Okres godowy pand trwa od marca do maja. W czasie jego trwania to samice zabiegają o względy samców charakterystycznym śpiewem. Gdy wszystko idzie dobrze, pandom raz na 1,5–2 lata rodzi się jeden potomek. Jednak od każdej reguły są wyjątki! Opieka nad jednym pandzim bobasem to trudna sztuka… a co dopiero, gdy takich maluchów jest aż 9! Takenoko: Chibis to rozszerzenie wprowadzające do gry zupełnie nową zwierzęcą figurkę. W przeciwieństwie do pandy z gry podstawowej i ogrodnika, pani panda pojawia się na stole dopiero, gdy któryś z graczy umieści jedną z nowych płytek pól oznaczonych specjalnym symbolem. Przemieszczając się po planszy nie będzie też zjadała pędów bambusa. Zamiast tego z jej pomocą będą pojawiały się w grze żetony pandziątek, zapewniające uczestnikom cenne bonusy. Wraz z rozszerzeniem do gry dołącza również 18 nowych kart celów, zapewniających jeszcze większą różnorodność kolejnych partii. Czym jest Takenoko?  To rodzinna gra planszowa, w której wcielamy się w przedstawicieli cesarskiego dworu. Naszym zadaniem jest opieka nad pandą, którą przywódca otrzymał w darze od cesarza Chin. Zwierzak, choć niezwykle uroczy, ma nieposkromiony apetyt. Aby utrzymać go w dobrym zdrowiu, musimy zapewnić mu stałe dostawy bambusa. W tym celu będziemy pielęgnować pola, nawadniać je i uprawiać, realizując jednocześnie cele wskazane na wylosowanych kartach.
Autor:
Antoine Bauza, Corentin Lebrat
Ilustracje:
Nicolas Fructus, Picksel, Yuio
Wydawca:
Rebel
89,95

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

Okres godowy pand trwa od marca do maja. W czasie jego trwania to samice zabiegają o względy samców charakterystycznym śpiewem. Gdy wszystko idzie dobrze, pandom raz na 1,5–2 lata rodzi się jeden potomek. Jednak od każdej reguły są wyjątki! Opieka nad jednym pandzim bobasem to trudna sztuka… a co dopiero, gdy takich maluchów jest aż 9!

Takenoko: Chibis to rozszerzenie wprowadzające do gry zupełnie nową zwierzęcą figurkę. W przeciwieństwie do pandy z gry podstawowej i ogrodnika, pani panda pojawia się na stole dopiero, gdy któryś z graczy umieści jedną z nowych płytek pól oznaczonych specjalnym symbolem. Przemieszczając się po planszy nie będzie też zjadała pędów bambusa. Zamiast tego z jej pomocą będą pojawiały się w grze żetony pandziątek, zapewniające uczestnikom cenne bonusy.

Wraz z rozszerzeniem do gry dołącza również 18 nowych kart celów, zapewniających jeszcze większą różnorodność kolejnych partii.

Czym jest Takenoko? 

To rodzinna gra planszowa, w której wcielamy się w przedstawicieli cesarskiego dworu. Naszym zadaniem jest opieka nad pandą, którą przywódca otrzymał w darze od cesarza Chin. Zwierzak, choć niezwykle uroczy, ma nieposkromiony apetyt. Aby utrzymać go w dobrym zdrowiu, musimy zapewnić mu stałe dostawy bambusa. W tym celu będziemy pielęgnować pola, nawadniać je i uprawiać, realizując jednocześnie cele wskazane na wylosowanych kartach.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
  • figurka Pani Pandy
  • 9 żetonów pandziątek (3 zielone, 3 żółte, 3 różowe)
  • 18 kart celu (6 pól, 6 pędów, 6 pand)
  • 17 dodatkowych pędów
  • 6 płytek pól (z symbolem Pani Pandy)
Waga:
370 g
Instrukcja i inne pliki:
Kod producenta:
STAK007-040/2018
Pasujące koszulki:


Dodatki i akcesoria


Recenzje

4.63
na podstawie 43 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Takenoko: ChibisNajbardziej przydatne recenzje

Teichan

Liczba recenzji: 175

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Dodatek wzbogacający ale nie wydłużający gry. Zawiera przyjemną figurkę Pani Pandy i parę fajnych kafelków. Po prostu mamy tu więcej tego co w podstawce polane sosem z dodatkowych, prostych reguł. Szkoda tylko, że małe pandziątka są żetonami ale z mechanicznego punktu widzenia jest to usprawiedliwione (dodatkowe bonusy na odwrocie). Graficznie jak i pod względem wykonania niczym nie różni się od podstawowej wersji gry. Bardzo solidny dodatek!


Aniaga

Liczba recenzji: 62

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Dobry dodatek, ale nie rewelacyjny. Bardzo podobają mi się nowe kafle, gdyż oferują większą różnorodność i wspomagają ogrodnika. Nowe cele urozmaicają trochę grę tym, co już opatrzyli się z podstawką i znają wszystkie karty na pamięć. Figurka pani pandy jest słodka, ale jakoś pandziątka dużo nie wchodziły do gry w naszej rozgrywce. Dodatek ten nie czyni gry Takenoko ani dłuższą ani dużo bardziej skomplikowaną, ale na pewno cieszy oczy i dla fanów to zapewne wystarczający powód do zakupu.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Maycia

Liczba recenzji: 159

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Bardzo fajny dodatek do świetnej gry rodzinnej.
Piękne wykończenie i proste zasady powodują, że można zagrać nawet z małymi graczami.
PolecamWszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Wszystkie 1
Z odpowiedzią 1
Oczekujące na odpowiedź 0

Dzień dobry, czy jest planowany dodruk?

~ Diana 08.06.2021 11:26

Dodruk planowany jest na IV kwartał 2021 r.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Marek_J 16.07.2021 13:25

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie