Takenoko: Chibis
Dodatek pełen czułości!- 2 - 4 osoby
- od 8 lat
- 45 - 60 minut
- wydanie polskie
Uwaga! To nie jest samodzielna gra!
Uwaga! To nie jest samodzielna gra!
Do rozgrywki wymagana jest podstawowa wersja gry: Takenoko.- Autor:
- Antoine Bauza, Corentin Lebrat
- Ilustracje:
- Nicolas Fructus, Picksel, Yuio
- Wydawca:
- Rebel
Opis
Okres godowy pand trwa od marca do maja. Zwierzętom przebywającym w rezerwacie nie grozi niedostatek jedzenia. Samiec pandy przyzwyczaja się do tego, że wszystko ma na wyciągnięcie łapy, aż w końcu rozleniwia się tak bardzo, że już nic mu się nie chce. Na szczęście samica pandy zupełnie traci w tym czasie apetyt i śpiewem godowym próbuje skraść serce samca.
Pandom z reguły raz na 1,5 - 2 lata rodzi się jeden potomek. Jednak od każdej reguły są wyjątki. Opieka nad jednym bobasem to trudna sztuka, a co dopiero, gdy tych sztuk jest 9!
Wspaniale sobie poradziłeś z pandą panoszącą się w Twoim ogrodzie, dbając jednocześnie o to, by ogród wspaniale się rozrastał. W nagrodę cesarz postanowił Cię nagrodzić... kolejną pandą! Tylko że zapomniał powiedzieć, iż jest to... pani panda.
Czy poradzisz sobie z nową sytuacją? Do gry wkracza pani panda i pandziątka! A wraz z nimi nowe pola i nowe cele.
Rozgrywka
Podstawowe informacje
- Zawartość pudełka:
- figurka Pani Pandy
- 9 żetonów pandziątek (3 zielone, 3 żółte, 3 różowe)
- 18 kart celu (6 pól, 6 pędów, 6 pand)
- 17 dodatkowych pędów
- 6 płytek pól (z symbolem Pani Pandy)
- Waga:
- 370 g
- Instrukcja i inne pliki:
- Pasujące koszulki:
Dodatki i akcesoria
Recenzje
Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Takenoko: Chibis
Najbardziej przydatne recenzje
Jak dla mnie ideał :)
Dodatek wzbogacający ale nie wydłużający gry. Zawiera przyjemną figurkę Pani Pandy i parę fajnych kafelków. Po prostu mamy tu więcej tego co w podstawce polane sosem z dodatkowych, prostych reguł. Szkoda tylko, że małe pandziątka są żetonami ale z mechanicznego punktu widzenia jest to usprawiedliwione (dodatkowe bonusy na odwrocie). Graficznie jak i pod względem wykonania niczym nie różni się od podstawowej wersji gry. Bardzo solidny dodatek!
Dobry, solidny produkt
Dobry dodatek, ale nie rewelacyjny. Bardzo podobają mi się nowe kafle, gdyż oferują większą różnorodność i wspomagają ogrodnika. Nowe cele urozmaicają trochę grę tym, co już opatrzyli się z podstawką i znają wszystkie karty na pamięć. Figurka pani pandy jest słodka, ale jakoś pandziątka dużo nie wchodziły do gry w naszej rozgrywce. Dodatek ten nie czyni gry Takenoko ani dłuższą ani dużo bardziej skomplikowaną, ale na pewno cieszy oczy i dla fanów to zapewne wystarczający powód do zakupu.
Jak dla mnie ideał :)
Bardzo fajny dodatek do świetnej gry rodzinnej.
Piękne wykończenie i proste zasady powodują, że można zagrać nawet z małymi graczami.
Polecam
Recenzje na innych portalach
- Recenzja na blogu Granie po godzinach
- Unboxing na blogu Granie po godzinach
- Recenzja na blogu Gra Rodzin(n)a
- Recenzja na blogu I play with green
- Recenzja w serwisie iSlaytheDragon (ang.)
- Recenzja w serwisie Paradoks
- Recenzja w serwisie Polter
- Recenzja na blogu Dzwoneczkowa
- Recenzja na blogu For2players
- Recenzja w serwisie Games Fanatic
- Recenzja w serwisie Rebel Times nr 97
- Wideorecenzja w serwisie YouTube na kanale TheGameBoyGeek (ang.)
- Rzut oka w serwisie Youtube na kanale boardgamegeektv (ang.)
- Wideorecenzja w serwisie YouTube na kanale The Dice Tower (Meeple Talk) (ang.)
- Recenzja w serwisie youtube na kanale Game Troll TV
- Wideorecenzja w serwisie Youtube na kanale The Dice Tower (Zee Garcia) (ang.)
- Wideorecenzja w serwisie Youtube na kanale Board Game Brawl (ang.)
Pytania i odpowiedzi
Dzień dobry, jako że mamy grudzień, a termin planowany jest na 4 kwartał. Chciałbym się dowiedzieć kiedy można spodziewać się dodruku?
~ Paweł 02.12.2021 08:28
Dzień dobry, czy jest planowany dodruk?
~ Diana 08.06.2021 11:26
Dodruk planowany jest na IV kwartał 2021 r.
~ Marek_J 16.07.2021 13:25
Robisz zakupy pierwszy raz?