Tash-Kalar: Arena of Legends

Arena magicznych kombinacji
4 opinie
  • 2 - 4 osoby
  • ok. 20 minut
  • wydanie angielskie
Stań do walki w Tash-Kalar: Arena of Legends, w szybkiej grze dla od 2 do 4 graczy. W intensywnej potyczce, będziecie rywalizować o uwagę publiczności bądź przychylność władcy areny. Wykaż się sprytem w rozstawianiu swoich podwładnych - tworzą oni swoiste wzorce, które wzmacniają Twoją siłę przywołań.  W grze znajdziemy trzy różnorodne talie frakcji oraz jedną talię legendarnych potworów. Gracze, na zmianę, będą dodawać do areny kolejne elementy, aby uzyskać kombinacje pozwalające im przywoływać legendarne postaci. Wraz z legendarnymi efektami, takimi jak: niszczenie pól, dodatkowe akcje lub zmiana żetonu na swój kolor. Dwa tryby rozgrywki Tash-Kalar: Arena of Legends oferuje dwa tryby rozgrywki. W standardowym trybie, gracze otrzymują punkty za wypełnianie przeróżnych zadań (kontrola konkretnych miejsce na arenie, zniszczenie określonej ilości elementów przeciwnika, zrealizowanie określonej ilości przywołań...). Tryb bijatyki (melee) skupia się natomiast na zabawianiu zgromadzonej publiki. Oczywiście im więcej szkody wyrządzimy przeciwnikowi i im lepsze potwory przyzwiemy, tym częściej tłum skanduje nasze imię. Gra drużynowa, jeden na jednego i każdy na każdego Każdy z wcześniej opisanych trybów można rozegrać jako walkę walkę jeden na jednego, walkę drużynową czterech graczy oraz tryb każdy na każdego. W trybie drużynowym dzielimy się legendarnymi kartami oraz elementami na planszy (wciąż jednak kontrolujemy tylko własną frakcję). W ostatnim trybie nie ma natomiast miejsca na długotrwałe sojusze - pamiętaj, że wygrywa tylko najlepszy! Zasady gry Tash-Kalar: Arena of Legends są wyjątkowo proste do zrozumienia. Gra jest szybka i dynamiczna i pewnie będziecie chcieli zagrać wiele razy podczas jednego posiedzenia.
Autor:
Vlaada Chvátil
Wydawca:
Czech Games Edition
129,95

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

Stań do walki w Tash-Kalar: Arena of Legends, w szybkiej grze dla od 2 do 4 graczy. W intensywnej potyczce, będziecie rywalizować o uwagę publiczności bądź przychylność władcy areny. Wykaż się sprytem w rozstawianiu swoich podwładnych - tworzą oni swoiste wzorce, które wzmacniają Twoją siłę przywołań. 

W grze znajdziemy trzy różnorodne talie frakcji oraz jedną talię legendarnych potworów. Gracze, na zmianę, będą dodawać do areny kolejne elementy, aby uzyskać kombinacje pozwalające im przywoływać legendarne postaci. Wraz z legendarnymi efektami, takimi jak: niszczenie pól, dodatkowe akcje lub zmiana żetonu na swój kolor.

Dwa tryby rozgrywki

Tash-Kalar: Arena of Legends oferuje dwa tryby rozgrywki. W standardowym trybie, gracze otrzymują punkty za wypełnianie przeróżnych zadań (kontrola konkretnych miejsce na arenie, zniszczenie określonej ilości elementów przeciwnika, zrealizowanie określonej ilości przywołań...). Tryb bijatyki (melee) skupia się natomiast na zabawianiu zgromadzonej publiki. Oczywiście im więcej szkody wyrządzimy przeciwnikowi i im lepsze potwory przyzwiemy, tym częściej tłum skanduje nasze imię.

Gra drużynowa, jeden na jednego i każdy na każdego

Każdy z wcześniej opisanych trybów można rozegrać jako walkę walkę jeden na jednego, walkę drużynową czterech graczy oraz tryb każdy na każdego. W trybie drużynowym dzielimy się legendarnymi kartami oraz elementami na planszy (wciąż jednak kontrolujemy tylko własną frakcję). W ostatnim trybie nie ma natomiast miejsca na długotrwałe sojusze - pamiętaj, że wygrywa tylko najlepszy!

Zasady gry Tash-Kalar: Arena of Legends są wyjątkowo proste do zrozumienia. Gra jest szybka i dynamiczna i pewnie będziecie chcieli zagrać wiele razy podczas jednego posiedzenia.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Waga:
1,5 kg


Dodatki i akcesoria


Recenzje

4.00
na podstawie 4 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Tash-Kalar: Arena of LegendsNajbardziej przydatne recenzje

Silny5

Liczba recenzji: 1

Matko moja miła... jakie to było suche. Zdecydowanie nie polecam - za długa, męcząca, wtórna. Wszystko co dobre w tej grze, gdzieś już było w lepszym wydaniu, np. w Neuroshimie.


Leser

Liczba recenzji: 33

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Raczej słaby

No dobra... po kilkunastu partiach mam dość. Tash-suchar to nazwa adekwatna dla tej gry. Ale pal sześć z tematycznością. To nawet nie są warcaby, to męczące ćwiczenie ze spostrzegawczości. Na dwie osoby ujdzie, choć doprawdy z łatwością można znaleźć lepsze gry. W większym składzie osobowym gra to po prostu mordęga (downtime, downtime i jeszcze raz downtime).


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Tchor

Liczba recenzji: 57

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Ciekawa, solidna gra, choć jak widać nie dla wszystkich. Spora losowość (związana z doborem kart oraz zachowaniem przeciwników w kontekście eliminacji naszych żetonów), nie można za bardzo zaplanować kolejnych pociągnięć, bo rzadko korzystny układ dotrwa do naszej rundy - można powiedzieć, że to raczej walka o przetrwanie.
Niestety im więcej graczy, tym dłużej się czeka na swoją kolej, nudząc się. Odpowiednia dynamika jest dla dwóch graczy (nawet opcja 2x2 nie jest jakoś specjalne emocjonująca).Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie