Terraformacja Marsa: Gra kościana

Rzuć kośćmi i tchnij życie w Marsa
9 opinii
 • 1 - 4 osoby
 • od 14 lat
 • ok. 45 minut
 • wydanie polskie
Udało nam się wybudować pierwsze kolonie na Marsie, ale największe wyzwanie dopiero przed nami: musimy tchnąć życie w Czerwoną Planetę i sprawić, by stała się prawdziwym domem ludzkości! Ziemskie korporacje stają do wyścigu. Która z nich będzie miała największy udział w tym wielopokoleniowym przedsięwzięciu?  Terraformacja Marsa: Gra kościana to zupełnie nowe spojrzenie na jedną z najpopularniejszych gier strategicznych. Kości dostępne w grze reprezentują zasoby niezbędne, by zagrywać karty i wykonywać inne akcje. Dzięki płynnej rozgrywce i prostym zasadom tytuł dostarczy wyjątkowych wrażeń zarówno rodzinom, jak i wytrawnym graczom. Na czym to polega? Mechanizm gry opiera się zarówno na kartach, jak i kościach. Uczestnicy będą rozwijać swoje korporacje i terraformować Marsa, przekształcając tę planetę w nowy dom dla ludzkości. Kości reprezentują zasoby, które wydajemy, aby zagrywać karty i wykonywać inne akcje. W trakcie rozgrywki zwiększamy swoją produkcję kości, podnosimy wskaźniki terraformacji, umieszczamy na planszy obszary miast i zieleni, a także otrzymujemy różne premie.  W każdej swojej turze albo produkujemy nowe kości (tura produkcji), albo wykonujemy akcje (tura akcji). Za każdym razem, gdy gracz podnosi któryś ze Wskaźników Globalnych, otrzymuje 2 punkty zwycięstwa. Można je też gromadzić, umieszczając obszary na planszy i zagrywając karty, a także zdobywając nagrody i tytuły. Gra dobiega końca, gdy 2 z 3 Wskaźników Globalnych osiągną swoje maksymalne poziomy. Zwycięża osoba, która zgromadziła najwięcej punktów. Dlaczego pokochasz tę grę? To zmodyfikowana wersja znanej, rozbudowanej planszówki. Świetnie się sprawdzi jeśli nie macie czasu na długie rozgrywki, a jednak lubicie satysfakcję z budowania silnika produkcji i klimat kosmicznej ekspansji. Fani serii z pewnością chętnie skorzystają z okazji, by wypróbować nowe strategie w oparciu o dodatkowe elementy. Kości reprezentujące zasoby to ciekawa zmiana, która wprowadza element losowości – zwłaszcza że gra nie daje nam możliwości ich przerzucania. To również doskonała propozycja wprowadzająca do uniwersum Terraformacji Marsa: jej zasady są prostsze i mniej przytłaczające dla nowych uczestników. Aby zakoszulkować karty, polecamy użyć koszulek do gry Catan (56 x 82 mm) od firmy Gamegenic. Nie są one dedykowane, ponieważ na górze zostaje lekka, foliowa nadwyżka, ale Twoje karty będą bezpieczne.
Autor:
Jacob Fryxelius
Ilustracje:
Isaac Fryxelius
Wydawca:
Rebel
139,95

Dostępnych powyżej 50 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka w poniedziałek


Dostawa (Poczta Polska) już od 12 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Opis

Udało nam się wybudować pierwsze kolonie na Marsie, ale największe wyzwanie dopiero przed nami: musimy tchnąć życie w Czerwoną Planetę i sprawić, by stała się prawdziwym domem ludzkości! Ziemskie korporacje stają do wyścigu. Która z nich będzie miała największy udział w tym wielopokoleniowym przedsięwzięciu? 

Terraformacja Marsa: Gra kościana to zupełnie nowe spojrzenie na jedną z najpopularniejszych gier strategicznych. Kości dostępne w grze reprezentują zasoby niezbędne, by zagrywać karty i wykonywać inne akcje. Dzięki płynnej rozgrywce i prostym zasadom tytuł dostarczy wyjątkowych wrażeń zarówno rodzinom, jak i wytrawnym graczom.

Na czym to polega?

 1. Mechanizm gry opiera się zarówno na kartach, jak i kościach. Uczestnicy będą rozwijać swoje korporacje i terraformować Marsa, przekształcając tę planetę w nowy dom dla ludzkości.
 2. Kości reprezentują zasoby, które wydajemy, aby zagrywać karty i wykonywać inne akcje.
 3. W trakcie rozgrywki zwiększamy swoją produkcję kości, podnosimy wskaźniki terraformacji, umieszczamy na planszy obszary miast i zieleni, a także otrzymujemy różne premie. 
 4. W każdej swojej turze albo produkujemy nowe kości (tura produkcji), albo wykonujemy akcje (tura akcji).
 5. Za każdym razem, gdy gracz podnosi któryś ze Wskaźników Globalnych, otrzymuje 2 punkty zwycięstwa. Można je też gromadzić, umieszczając obszary na planszy i zagrywając karty, a także zdobywając nagrody i tytuły.
 6. Gra dobiega końca, gdy 2 z 3 Wskaźników Globalnych osiągną swoje maksymalne poziomy. Zwycięża osoba, która zgromadziła najwięcej punktów.

Dlaczego pokochasz tę grę?

 • To zmodyfikowana wersja znanej, rozbudowanej planszówki. Świetnie się sprawdzi jeśli nie macie czasu na długie rozgrywki, a jednak lubicie satysfakcję z budowania silnika produkcji i klimat kosmicznej ekspansji.
 • Fani serii z pewnością chętnie skorzystają z okazji, by wypróbować nowe strategie w oparciu o dodatkowe elementy. Kości reprezentujące zasoby to ciekawa zmiana, która wprowadza element losowości – zwłaszcza że gra nie daje nam możliwości ich przerzucania.
 • To również doskonała propozycja wprowadzająca do uniwersum Terraformacji Marsa: jej zasady są prostsze i mniej przytłaczające dla nowych uczestników.

Aby zakoszulkować karty, polecamy użyć koszulek do gry Catan (56 x 82 mm) od firmy Gamegenic. Nie są one dedykowane, ponieważ na górze zostaje lekka, foliowa nadwyżka, ale Twoje karty będą bezpieczne.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • dwustronna plansza
 • 60 specjalnych kości
 • 159 kart
 • 6 znaczników
 • 43 kafelki obszarów
 • 11 żetonów tytułów
 • 4 kafelki graczy
 • 22 żetony uniwersalne
 • instrukcja
 • 2 karty pomocy
Waga:
1,172 kg
Instrukcja i inne pliki:


Dodatki i akcesoria


Recenzje

4.78
na podstawie 9 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Terraformacja Marsa: Gra kościanaWszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Wszystkie 5
Z odpowiedzią 3
Oczekujące na odpowiedź 2

Na ilu graczy minimalnie i maksymalnie jest gra? Czy da się grać w duecie?

~ G 12.11.2023 22:47

Gra jest przeznaczona dla 1 - 4 osób

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Ewelina 13.11.2023 15:18

Czy ta gra działa jako osobna gra, czy jako dodatek do głównej edycji Terraformacji?

~ K 12.11.2023 22:47

Jest to osoba gra (nie dodatek)

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Ewelina 13.11.2023 15:18

Czy Rebel planuje posiadać w sprzedaży koszulki do tej gry?

~ Rafał 19.10.2023 18:05

Wygląda na to, że nie mamy tutaj jeszcze odpowiedzi. Chcesz być pierwszy?

Dzień dobry, czy jest w planach sprzedawanie dedykowanej maty do tej gry (lub opcjonalnej maty powiększonej do wykorzystania kafelków 3d z Terraformacji Marsa)?

~ Keldorn 09.10.2023 19:21

Wygląda na to, że nie mamy tutaj jeszcze odpowiedzi. Chcesz być pierwszy?

Dzień dobry, Jakiej wielkości będą karty do tej gry? Pozdrawiam

~ Konrad 06.09.2023 15:32

55x77mm

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Radekkk 03.10.2023 15:09

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie


Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również