This War of Mine: Gra planszowa (edycja polska)

Nowatorska gra kooperacyjna oparta na popularnej grze komputerowej
30 opinii
 • 1 - 6 osób
 • od 18 lat
 • 45 - 120 minut
 • wydanie polskie
Miasto jest oblężone. Brakuje wody, jedzenia, leków i innych podstawowych artykułów. Każdy dzień to walka o przetrwanie. Moralność schodzi na dalszy plan - instynkty zaczynają brać górę. W opuszczonych ruinach budynków możesz znaleźć jakieś przydatne pozostałości, ale wyprawa na ulice miasta zawsze wiąże się z ryzykiem. A jeśli spotkasz żołnierzy? Albo inną zdesperowaną grupę? Jak się zachowasz? Tak właśnie wygląda This War of Mine: Gra planszowa - gra na podstawie bestsellerowej gry komputerowej 11 bit studios, w niczym nieprzypominająca tego, co znacie z innych planszówek. Każda runda to nie tylko walka o przetrwanie i zarządzanie elementarnymi zasobami. To także trudne moralne wybory, których będziecie dokonywać na każdym kroku. Obrabujecie napotkaną rodzinę z ostatnich zapasów? A może zabierzecie im tylko część lub nawet wspomożecie swoimi? Każdy wybór ma swoje konsekwencje, które mogą pojawić się w najmniej oczekiwanym momencie. This War of Mine: Gra planszowa to zupełnie nowe podejście do rozgrywki. Dzięki systemowi Open&Play możecie rozpocząć grę od razu po wyjęciu jej z pudełka i rozłożeniu na stole. Nie znaczy to, że mechanika jest nieistotna - to gra została przygotowana tak, aby wszystko było intuicyjne i zrozumiałe nawet przy pierwszym podejściu. W trakcie tury będziecie wspólnie decydowali o losach Waszych postaci - czy ukryjecie się w ruinach i przymierając głodem spróbujecie znaleźć coś przydatnego w zgliszczach, czy też ostrożnie wyjdziecie na ulice, żeby poszukać jedzenia lub pomocy? A może ktoś spróbuje choć trochę poprawić warunki i zmontuje ze starych desek drzwi lub łóżko? Jest wiele możliwości, a każda znacząco wpływa na grę i toczącą się opowieść. Osią gry jest Księga Skryptów - ponad 1900 opowieści, które sprawią, że żadna gra nie będzie taka sama. W czasie rozgrywki na pewno zdarzy się, że zostaniecie odesłani do Księgi Skryptów. Znaleźliście podejrzaną piwnicę? Spotkaliście rannego żołnierza? Natknęliście się na opuszczony hotel? Skonsultujcie się z odpowiednim skryptem, żeby zobaczyć, jak przebiegnie wydarzenie. Co więcej skrypty nie są zwykłymi opisami - zazwyczaj będziecie jeszcze musieli dokonać wyboru - przeszukacie piwnicę, czy odejdziecie, bo spodziewacie się zasadzki? Pomożecie żołnierzowi, czy haniebnie wykorzystacie sytuację, a może po prostu miniecie go bez cienia współczucia? Każdy wybór ma swoje konsekwencje. Wojna nadchodzi, ale nie jesteś na nią gotowy. Czy zdołasz przetrwać w trudnych warunkach oblężonego miasta? Jak potoczą się losy Twoje i Twoich towarzyszy? Dacie się ponieść instynktom czy zachowacie człowieczeństwo? This War of Mine: Gra planszowa przyniesie jedne z najtrudniejszych dylematów w Twoim życiu - w drugiej połowie roku sprawdzisz, co naprawdę oznacza słowo „przetrwać”. Uwaga! Gra przeznaczona jest wyłącznie dla graczy pełnoletnich!
Autor:
Michał Oracz, Jakub Wiśniewski
Ilustracje:
Paweł Niziołek, Michał Oracz
Wydawca:
Galakta
239,95

Dostępnych 21 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka w poniedziałek


Dostawa (Poczta Polska) już od 10 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Opis

Miasto jest oblężone. Brakuje wody, jedzenia, leków i innych podstawowych artykułów. Każdy dzień to walka o przetrwanie. Moralność schodzi na dalszy plan - instynkty zaczynają brać górę. W opuszczonych ruinach budynków możesz znaleźć jakieś przydatne pozostałości, ale wyprawa na ulice miasta zawsze wiąże się z ryzykiem. A jeśli spotkasz żołnierzy? Albo inną zdesperowaną grupę? Jak się zachowasz?

Tak właśnie wygląda This War of Mine: Gra planszowa - gra na podstawie bestsellerowej gry komputerowej 11 bit studios, w niczym nieprzypominająca tego, co znacie z innych planszówek. Każda runda to nie tylko walka o przetrwanie i zarządzanie elementarnymi zasobami. To także trudne moralne wybory, których będziecie dokonywać na każdym kroku. Obrabujecie napotkaną rodzinę z ostatnich zapasów? A może zabierzecie im tylko część lub nawet wspomożecie swoimi? Każdy wybór ma swoje konsekwencje, które mogą pojawić się w najmniej oczekiwanym momencie.

This War of Mine: Gra planszowa to zupełnie nowe podejście do rozgrywki. Dzięki systemowi Open&Play możecie rozpocząć grę od razu po wyjęciu jej z pudełka i rozłożeniu na stole. Nie znaczy to, że mechanika jest nieistotna - to gra została przygotowana tak, aby wszystko było intuicyjne i zrozumiałe nawet przy pierwszym podejściu. W trakcie tury będziecie wspólnie decydowali o losach Waszych postaci - czy ukryjecie się w ruinach i przymierając głodem spróbujecie znaleźć coś przydatnego w zgliszczach, czy też ostrożnie wyjdziecie na ulice, żeby poszukać jedzenia lub pomocy? A może ktoś spróbuje choć trochę poprawić warunki i zmontuje ze starych desek drzwi lub łóżko? Jest wiele możliwości, a każda znacząco wpływa na grę i toczącą się opowieść.

Osią gry jest Księga Skryptów - ponad 1900 opowieści, które sprawią, że żadna gra nie będzie taka sama. W czasie rozgrywki na pewno zdarzy się, że zostaniecie odesłani do Księgi Skryptów. Znaleźliście podejrzaną piwnicę? Spotkaliście rannego żołnierza? Natknęliście się na opuszczony hotel? Skonsultujcie się z odpowiednim skryptem, żeby zobaczyć, jak przebiegnie wydarzenie. Co więcej skrypty nie są zwykłymi opisami - zazwyczaj będziecie jeszcze musieli dokonać wyboru - przeszukacie piwnicę, czy odejdziecie, bo spodziewacie się zasadzki? Pomożecie żołnierzowi, czy haniebnie wykorzystacie sytuację, a może po prostu miniecie go bez cienia współczucia? Każdy wybór ma swoje konsekwencje.

Wojna nadchodzi, ale nie jesteś na nią gotowy. Czy zdołasz przetrwać w trudnych warunkach oblężonego miasta? Jak potoczą się losy Twoje i Twoich towarzyszy? Dacie się ponieść instynktom czy zachowacie człowieczeństwo? This War of Mine: Gra planszowa przyniesie jedne z najtrudniejszych dylematów w Twoim życiu - w drugiej połowie roku sprawdzisz, co naprawdę oznacza słowo „przetrwać”.

Uwaga! Gra przeznaczona jest wyłącznie dla graczy pełnoletnich!

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • dziennik
 • księga skryptów
 • broszura ze scenariuszami
 • broszura zapisu
 • plansza
 • 4 plastikowe nakładki
 • 12 plastikowych figurek
 • 4 plastikowe kości
 • 200 kart (63x88 mm)
 • 186 żetonów
 • 33 plastikowe znaczniki
Waga:
2,5 kg
Kod producenta:
PL-TWM01
Pasujące koszulki:

Najlepsza Tematyczna Gra RokuGra This War of Mine zdobyła wyróżnienie w konkursie Gra Roku 2018 w kategorii Najlepsza Tematyczna Gra Roku.

Dodatki i akcesoria


Recenzje

4.77
na podstawie 30 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń This War of Mine: Gra planszowa (edycja polska)Najbardziej przydatne recenzje

Mądrala

Liczba recenzji: 14

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Pierwsze słowa kieruję prosto do Ekipy Rebel.pl, serdeczne podziękowania za odpowiednie zabezpieczanie przesyłek. Dbałość o klienta i jego zakup to bez wątpienia Wasz priorytet i to się ceni.
Co do samej gry This War of Mine (***opinia będzie mniej lub bardziej subiektywna***), jeżeli miałeś/-aś już styczność z wersją komputerową, zapewne dobrze wiesz, że klimat i wczucie się w losy bohaterów jest podstawą do dobrej zabawy. Nie inaczej jest w przypadku edycji fizycznej (planszowej). Klimat to podstawa, wczucie się w losy kierowanych przez nas postaci jest ważne do skorzystania w pełni z płynących dobrodziejstw rozgrywki.
Osobiście nie wyobrażam sobie rozpoczęcia rozgrywki bez wcześniejszego przygotowania playlisty oryginalnego soundtrack'u z gry. Jedni mogą to uważać za dziwactwo - Jak to? Mam wczuć się w plastikowe postaci? W grze planszowej? Jeżeli zadajesz sobie teraz te pytania, to wiedz, że albo ta gra nie jest przeznaczona dla Ciebie lub po prostu nie skorzystasz ze wszystkiego co rozgrywka będzie Ci miała do zaoferowania. Dobra ekipa na szczęście nie jest konieczna do rozpoczęcia jednej ze świetnych historii, ponieważ zawsze możemy zasiąść do rozgrywki samodzielnie również czerpiąc ogromną przyjemność. Gra sama w sobie oferuje według mnie ciekawą mechanikę, którą twórcom udało się bardzo dobrze zrealizować, dzięki temu przenieśli cenioną przez graczy edycję komputerową do wydania fizycznego (planszowego) przez co nasza rozgrywka nie będzie wymagała prądu do działania.
Na uwagę zasługuje fakt, że produkcja (fizyczna jak i elektroniczna) należy do polskiego studia 11 bit studios, które jest cenione wśród graczy komputerowych za produkcje niewielkie pod względem świata przedstawionego graficznie, lecz ogromne pod względem czy to opowiadanej historii, postaci, czy olbrzymiej dawki klimatu z bardzo dobrym soundtrack'iem na czele.
Jak najbardziej polecam tę produkcję, szczególnie osobom, które (tak samo jak ja) są nastawione na dłuższą i naprawdę klimatyczną rozgrywkę, takim które mają zgraną ekipę potrafiącą dopasować się do reguł panujących w różnych typach gier planszowych lub osobom, które chcą spróbować czegoś nowego, bardziej spokojnego, ale jednocześnie ciężkiego w klimacie, bo nie oszukujmy się, gra jest przeznaczona zapewne w większości do starszego odbiorcy.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Wojciech S.

Liczba recenzji: 119

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Gra bardzo dobrze odwzorowuje komputerową wersję. Genialny klimat. Wszystkie elementy są solidnie wykonane. Sporo losowości. Wysoka regrywalność i poziom trudności.


Eruanno

Liczba recenzji: 47

Genialna gra planszowa na podstawie genialnej gry komputerowej. Niesamowity klimat a także tematyka gwarantują niezapomniane wrażenia. Wykonanie również zasługuje na pochwałę (oprócz figurek postaci które mogłyby być bardziej szczegółowe i może ciut większe) a zwłaszcza komponentów które wyglądają przecudnie :)
Ocena 10/10 :D


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:


Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Wszystkie 2
Z odpowiedzią 1
Oczekujące na odpowiedź 1

Czy wiadomo coś na temat dodatku "Serce miasta"?

~ Michał 03.01.2023 00:54

Wygląda na to, że nie mamy tutaj jeszcze odpowiedzi. Chcesz być pierwszy?

Czemu ta gra ma ograniczenie wiekowe?

~ XD 15.04.2021 21:53

Ze względu na brutalną tematykę.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Marek_J 19.04.2021 14:17

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie


Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również