Timeline: Nauka i odkrycia

Czy znasz chronologiczną kolejność odkryć naukowych?
40 opinii
  • 2 - 8 osób
  • od 8 lat
  • ok. 15 minut
  • wydanie polskie
Co odkryto najpierw: Amerykę czy Australię? Co wynaleziono wcześniej: narkozę czy insulinę?  Wraz z grą karcianą Timeline poznasz odpowiedzi na te, oraz tysiące innych pytań, konfrontując swą wiedzę i domysły z faktyczną chronologią. Jednak pamiętaj, nie musisz znać faktycznych dat odkryć! Do zabawy potrzeba jedynie trochę logiki, rozsądnego myślenia i gotowości do dobrej zabawy! :) Na początku gry, wszyscy uczestnicy otrzymują taką samą liczbę kart, reprezentujących rozmaite odkrycia naukowe i historyczne. Na odwrocie każdej karty znajduje się data. Rozgrywka rozpoczyna się od położenia na środku stołu jednej, losowo wybranej karty (z talii pozostałych, nieprzydzielonych graczom kart). Kartę tą należy położyć datą do góry, będzie ona punktem wyjścia do chronologicznej linii, która podczas rozgrywki będzie stopniowo budowana przez graczy. Każdy gracz w swojej turze wybiera jedną z trzymanych na ręku kart i umieszcza ją na lewo, lub na prawo od karty początkowej, zależnie od tego, czy uważa że data odpowiadająca zawartości karty jest wcześniejsza, czy późniejsza od daty początkowej. Następnie dokonuje się sprawdzenia, czy gracz miał rację. Jeśli tak, karta pozostaje na stole, w przeciwnym razie jest odrzucana, zaś gracz zmuszony jest pociągnąć nową. Czynność powtarzana jest przez kolejnych graczy zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Im więcej kart na stole, tym trudniej jest poprawnie umieścić kolejną kartę. Wygrywa gracz, który jako pierwszy zdoła pozbyć się wszystkich kart.
Autor:
Frédéric Henry
Ilustracje:
Xavier Collette Nicolas Fructus
Wydawca:
Rebel
59,95

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Produkt archiwalny: nie będzie dodrukowywany

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

Co odkryto najpierw: Amerykę czy Australię? Co wynaleziono wcześniej: narkozę czy insulinę? 

Wraz z grą karcianą Timeline poznasz odpowiedzi na te, oraz tysiące innych pytań, konfrontując swą wiedzę i domysły z faktyczną chronologią.

Jednak pamiętaj, nie musisz znać faktycznych dat odkryć! Do zabawy potrzeba jedynie trochę logiki, rozsądnego myślenia i gotowości do dobrej zabawy! :)

Na początku gry, wszyscy uczestnicy otrzymują taką samą liczbę kart, reprezentujących rozmaite odkrycia naukowe i historyczne. Na odwrocie każdej karty znajduje się data.

Rozgrywka rozpoczyna się od położenia na środku stołu jednej, losowo wybranej karty (z talii pozostałych, nieprzydzielonych graczom kart). Kartę tą należy położyć datą do góry, będzie ona punktem wyjścia do chronologicznej linii, która podczas rozgrywki będzie stopniowo budowana przez graczy.

Każdy gracz w swojej turze wybiera jedną z trzymanych na ręku kart i umieszcza ją na lewo, lub na prawo od karty początkowej, zależnie od tego, czy uważa że data odpowiadająca zawartości karty jest wcześniejsza, czy późniejsza od daty początkowej. Następnie dokonuje się sprawdzenia, czy gracz miał rację. Jeśli tak, karta pozostaje na stole, w przeciwnym razie jest odrzucana, zaś gracz zmuszony jest pociągnąć nową.

Czynność powtarzana jest przez kolejnych graczy zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Im więcej kart na stole, tym trudniej jest poprawnie umieścić kolejną kartę. Wygrywa gracz, który jako pierwszy zdoła pozbyć się wszystkich kart.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
  • 110 kart
  • instrukcja
Waga:
280 g
Instrukcja i inne pliki:
Kod producenta:
CARCH02PL
Pasujące koszulki:


Dodatki i akcesoria


Recenzje

4.63
na podstawie 40 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Timeline: Nauka i odkryciaNajbardziej przydatne recenzje

Reifield/Bogey

Liczba recenzji: 108

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Po "Wynalazkach" i "Polsce" przyszedł czas na "Naukę i Odkrycia", których od niedawna stałem się posiadaczem.
Seria trzyma poziom. Karty prześliczne i trwałe. Do tego po wymieszaniu z pozostałymi zestawami, całość daje moc zabawy, nawet dla tych, którym się wydaje, że dobrze znają historię. Mechanika w zasadzie banalna.

W to chce się grać !
Chcę więcej odsłon w języku polskim !

Można śmiało kupować dla różnych grup wiekowych i dla różnych stopni Graczy i tych "zielonych" i tych zaawansowanych (jako miła przerwa przed czymś "grubszym".)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Dorota

Liczba recenzji: 170

Dobry, solidny produkt

Nauka poprzez zabawę!


Barbara

Liczba recenzji: 1

Dobry, solidny produkt

Gra Timeline Nauka i odkrycia jest bardzo fajna, generalnie można się dobrze bawić a przy okazji czegoś się nauczyć. Dodatkową zaletą gry jest fakt, że można mieszać zestawy tej samej serii, kiedy już zapamiętało się wszystkie daty z danej gry. Nie gra się długo, więc raczej nie powinna się nikomu znudzić:). Niestety poważnymi jak dla mnie wadami jest to, że te karty są maleńkie, choć opakowanie jest solidne i piękne.Szczerze mówiąc wolałabym gorszej jakości pudełko ale większe karty i fajnie byłoby jednak coś więcej nauczyć się o tych odkryciach czy nauce, może w formie krótkiej informacji na karcie lub w osobnej książeczce. my czytamy o wybranych rzeczach w internecie. tego brakuje a poza tym czekam na kolejną odsłonę tej serii:)Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie

Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również