Twilight Inscription (edycja polska)

Gra roll-and-write na kosmiczną skalę!
13 opinii
 • 1 - 8 osób
 • od 14 lat
 • 90 - 120 minut
 • wydanie polskie
Twilight Inscription to rozbudowana, rywalizacyjna gra typu roll-and-write, w której uczestnicy kontrolują po jednej z głównych ras z uniwersum Twilight Imperium. Każda z nich chce się stać najpotężniejszą siłą w galaktyce. Dąży do tego poprzez ekspansję, rozwój technologii, wzrost gospodarczy i wzmacnianie siły militarnej. Podstawowymi elementami rozgrywki są arkusze, na których gracze będą wpisywali rozmaite oznaczenia, starając się zdobyć jak najwięcej punktów. Na czym to polega?  Podczas gry każdy uczestnik kontroluje jedną z ras. Mają one unikalne zdolności, które wiążą się z określonym stylem gry. W ten sposób już na początku zyskujemy dodatkowe możliwości, które warto jak najlepiej wykorzystać i uczynić z nich przewagę nad innymi. Rozgrywka w Twilight Inscription jest podzielona na rundy. W każdej z nich odsłaniana jest karta z wierzchu talii wydarzeń, która determinuje, co będzie się działo. W grze są 4 rodzaje kart wydarzeń: strategiczne, wojenne, rady i produkcyjne. Choć warunki i możliwości w danej rundzie są identyczne dla wszystkich graczy, sami decydujemy, jakie działania podejmiemy: na co wydamy surowce, w którym kierunku się poruszymy, w co zainwestujemy, jakie gałęzie przemysłu rozwiniemy itp. Każdy z graczy działa na własnym arkuszu. Naszym celem jest zoptymalizowanie ruchów i jak najlepsze wykorzystanie dostępnych możliwości tak, by zgromadzić jak najwięcej punktów. Dlaczego pokochasz tę grę? Rozbudowana, wielowymiarowa, ciekawa. Rozgrywka w Twilight Inscription to coś więcej niż zwykła wykreślanka! Dzięki wielu zmiennym, takim jak talie wydarzeń czy zadań, tytuł oferuje szerokie możliwości strategiczne i pozwala wypróbować różne style gry.  Fani Twilight Imperium będą mieli okazję wrócić do znanego świata i wypróbować możliwości 24 ras o różnych właściwościach. Wśród nich znajdą się takie galaktyczne potęgi jak słynące z przebiegłości Emiraty Hakanów, żądni przygód członkowie Sojuszu Naaz-Rokha czy tajemnicze Widma z Creussa. To zupełnie nowa przygoda w znanym uniwersum i wiele nowych obszarów do odkrycia! Z kolei Ci, dla których Twilight Imperium było zbyt rozbudowaną planszówką, z pewnością docenią przystępność Twilight Inscription. Zasady są znacznie łatwiejsze do przyswojenia, a gra stanowi doskonały wstęp do tego ikonicznego świata!
Autor:
James Kniffen
Wydawca:
Rebel
269,95

Dostępnych powyżej 50 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka dzisiaj


Darmowa dostawa (PYL)


Opis

Twilight Inscription to rozbudowana, rywalizacyjna gra typu roll-and-write, w której uczestnicy kontrolują po jednej z głównych ras z uniwersum Twilight Imperium. Każda z nich chce się stać najpotężniejszą siłą w galaktyce. Dąży do tego poprzez ekspansję, rozwój technologii, wzrost gospodarczy i wzmacnianie siły militarnej. Podstawowymi elementami rozgrywki są arkusze, na których gracze będą wpisywali rozmaite oznaczenia, starając się zdobyć jak najwięcej punktów.

Na czym to polega? 

 1. Podczas gry każdy uczestnik kontroluje jedną z ras. Mają one unikalne zdolności, które wiążą się z określonym stylem gry. W ten sposób już na początku zyskujemy dodatkowe możliwości, które warto jak najlepiej wykorzystać i uczynić z nich przewagę nad innymi.
 2. Rozgrywka w Twilight Inscription jest podzielona na rundy. W każdej z nich odsłaniana jest karta z wierzchu talii wydarzeń, która determinuje, co będzie się działo. W grze są 4 rodzaje kart wydarzeń: strategiczne, wojenne, rady i produkcyjne.
 3. Choć warunki i możliwości w danej rundzie są identyczne dla wszystkich graczy, sami decydujemy, jakie działania podejmiemy: na co wydamy surowce, w którym kierunku się poruszymy, w co zainwestujemy, jakie gałęzie przemysłu rozwiniemy itp. Każdy z graczy działa na własnym arkuszu.
 4. Naszym celem jest zoptymalizowanie ruchów i jak najlepsze wykorzystanie dostępnych możliwości tak, by zgromadzić jak najwięcej punktów.

Dlaczego pokochasz tę grę?

 • Rozbudowana, wielowymiarowa, ciekawa. Rozgrywka w Twilight Inscription to coś więcej niż zwykła wykreślanka! Dzięki wielu zmiennym, takim jak talie wydarzeń czy zadań, tytuł oferuje szerokie możliwości strategiczne i pozwala wypróbować różne style gry. 
 • Fani Twilight Imperium będą mieli okazję wrócić do znanego świata i wypróbować możliwości 24 ras o różnych właściwościach. Wśród nich znajdą się takie galaktyczne potęgi jak słynące z przebiegłości Emiraty Hakanów, żądni przygód członkowie Sojuszu Naaz-Rokha czy tajemnicze Widma z Creussa. To zupełnie nowa przygoda w znanym uniwersum i wiele nowych obszarów do odkrycia!
 • Z kolei Ci, dla których Twilight Imperium było zbyt rozbudowaną planszówką, z pewnością docenią przystępność Twilight Inscription. Zasady są znacznie łatwiejsze do przyswojenia, a gra stanowi doskonały wstęp do tego ikonicznego świata!

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 32 arkusze graczy
 • arkusz Mecatol Rex
 • 8 suchościeralnych markerów
 • 3 czarne kości
 • 3 kości intensyfikacji
 • 24 karty ras
 • 25 kart wydarzeń
 • 12 kart zadań
 • 16 kart reliktów
 • 12 kart polityki
 • 8 kart pomocy
 • karta mówcy
 • szybki start
 • instrukcja
Waga:
1,417 kg
Instrukcja i inne pliki:
Kod producenta:
TIN01PL
Pasujące koszulki:


Dodatki i akcesoria


Recenzje

4.69
na podstawie 13 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Twilight Inscription (edycja polska)Najbardziej przydatne recenzje

szafaaaa

Liczba recenzji: 65

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Pierwsze gry za mną - jest dobrze, bardzo dobrze. Nie jest za trudna, można się zmieścić w 70 minutach.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Aleksandra

Liczba recenzji: 13

Jak dla mnie ideał :)

Twilight Inscription to gra osadzona w kosmicznych klimatach znanych z rozbudowanego uniwersum Twilight Imperium. Widać tutaj ten rozmach, lecz Inscription zostało stworzone z myślą o prostszej, krótszej i bardziej przystępnej wersji gry.
Jest to pierwszy tytuł typu roll&write, w który grałam - niewątpliwie oryginalny element tej gry, który bardzo mi się spodobał.

W tej grze gracze wybierają frakcję, którą będą reprezentować i zarządzają czterema arkuszami o różnej tematyce:
- Nawigacja
- Ekspansja
- Przemysł
- Wojskowość.

Wraz z kolejnymi etapami rozgrywki to gracze decydują ile uwagi poświęcą na jaki sektor, który będą rozwijać intensywniej, który mniej, a może będą starali się to robić równomiernie.

Na każdym arkuszu robi się coś innego, lecz wszędzie gracze dążą do uzyskiwania jak największej liczby punktów, które zdobywa się na różne sposoby.
Wszędzie dzieje się coś innego, lecz dąży się do jednego celu - dominacji!


Duża liczba zasad i możliwości sprawia, że Twilight Inscription daje fajne poczucie złożoności, a do tego wymaga sporo kombinowania jakie decyzje będą dla nas najlepsze. Początkujących graczy może przytłoczyć, ale jak już się ogarnie to daje dużo satysfakcji :)

Jest to tytuł z małą losowością i jeśli ktoś nie lubi negatywnej interakcji to jest jej tu niewiele. Przez większość czasu gracze nie wchodzą sobie w drogę, lecz jednocześnie czuje się silne poczucie rywalizacji, które bardzo nas motywowało i dodawało emocji!


Świetnie się bawimy grając w Twilight Inscription i chętnie ją polecę miłośnikom kosmicznych klimatów, którzy mają ochotę na coś bardziej skomplikowanego i grę, w której dysponują dużą decyzyjnością.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Krzysztof

Liczba recenzji: 36

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Zawartość pudełka na przyzwoitym poziomie, a różnorodność zapewnia zabawę na długo


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:


Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie

Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również