Uga Buga!

Nocne jaskiniowców rozmowy
57 opinii
  • 3 - 8 osób
  • od 7 lat
  • ok. 20 minut
  • wydanie polskie
Pozbądź się resztek godności i szacunku znajomych w 5 minut! Uga Buga to imprezowa gra karciana, w której gracze wcielają się w prehistorycznych jaskiniowców wybierających nowego przywódcę plemienia. Przekonaj innych, że to Ty jesteś godzien tego by być głosem plemienia! Za pomocą kart, na których zawarto sylaby składamy pełne zdania starając się zapamiętać, jakich słów użyli przeciwnicy. Zadanie nie jest łatwe, gdyż nie widać jakie karty zostały użyte wcześniej i cały ciąg sylab trzeba zapamiętać: - Uga Iga Ha!- Uga Iga Miti Ha!- Uga Iga Miti Cza Ha!- Uga Iga …mi… eee.. Oprócz sylab w grze występują specjalne gesty. Wystawiony język, uderzenie ręką o stół, klaskanie – to może skutecznie wybić z rytmu wszystkich zgromadzonych przy ognisku! Czy podejmiesz wyzwanie i poprowadzisz za sobą plemię?
Autor:
Bony le Ludonaute, Daniel Quodbach
Wydawca:
Rebel
44,95

Dostępnych powyżej 50 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka w poniedziałek


Dostawa (Poczta Polska) już od 12 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Opis

Pozbądź się resztek godności i szacunku znajomych w 5 minut!

Uga Buga to imprezowa gra karciana, w której gracze wcielają się w prehistorycznych jaskiniowców wybierających nowego przywódcę plemienia.

Przekonaj innych, że to Ty jesteś godzien tego by być głosem plemienia!

Za pomocą kart, na których zawarto sylaby składamy pełne zdania starając się zapamiętać, jakich słów użyli przeciwnicy. Zadanie nie jest łatwe, gdyż nie widać jakie karty zostały użyte wcześniej i cały ciąg sylab trzeba zapamiętać:

- Uga Iga Ha!
- Uga Iga Miti Ha!
- Uga Iga Miti Cza Ha!
- Uga Iga …mi… eee..

Oprócz sylab w grze występują specjalne gesty. Wystawiony język, uderzenie ręką o stół, klaskanie – to może skutecznie wybić z rytmu wszystkich zgromadzonych przy ognisku!

Czy podejmiesz wyzwanie i poprowadzisz za sobą plemię?

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
  • 52 karty gry
  • instrukcja
Waga:
190 g
Instrukcja i inne pliki:
Kod producenta:
INT165/CGOB01-PL
Pasujące koszulki:


Dodatki i akcesoria


Recenzje

4.14
na podstawie 57 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Uga Buga!Najbardziej przydatne recenzje

Jędrek

Liczba recenzji: 22

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Wiedziałem, że to tytuł dla mnie już po pierwszej linijce opisu gry. "Pozbądź się resztek godności i szacunku znajomych w 5 minut!" to chyba jeden z najlepszych sloganów reklamowych, jaki pojawił się na rebel.pl. Uga Buga należy do tej samej kategorii zabawy co choćby Szał ciał czy Palce w pralce- przyda się dobra pamięć (ale bez przesady- to cały czas zabawa, a nie męczące wkuwanie) i jeszcze lepszy refleks. Gra gwarantuje niekontrolowane wybuchy śmiechu, ale polecam ją raczej osobom, które dobrze się znają. Pomysł z wciągnięciem do zabawy osób na pierwszym spotkaniu może skończyć się klapą, zwłaszcza jeśli trafimy na kogoś nieśmiałego.
Z pełną świadomością polecam- dałem 4 tylko dlatego, że mam innych faworytów. Dla mnie mocne 4+!


Agasia

Liczba recenzji: 74

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

W porządku, bez rewelacji

Trenowanie pamięci na okrzykach praprzodków. Pierwszy gracz wykłada kartę wymawiając przy okazji słowo na niej napisane (np. "iga"), a następnie wybiera kolejnego gracza wskazując go palcem i mówiąc "ha!". I tak gracze dokładają swoje karty, za każdym razem powtarzając od początku wszystkie słowa - aż do pierwszej pomyłki. Kto się pomyli, ten zabiera wszystkie karty ze stosu i rozpoczynamy od nowa. Urozmaiceniem są karty specjalne, które wymagają od nas np. uderzenia pięścią w stół czy pokazania języka. Pomyłki w tej grze następują zazwyczaj bardzo szybko, co nie pozwala się zbytnio rozkręcić. Mimo wszystko śmiechu jest sporo. To taka gra typowo imprezowa, ale nie da się w nią grać zbyt długo, bo robi się nudna.


Dagna

Liczba recenzji: 53

Haha :D Uwielbiam gry, w których trzeba się wygłupiać! Na imprezę najlepsze, no i zawsze jest dużo śmiechu :) Dla mnie hit, chociaż niektóre osoby już w trakcie grania mówiły "rety, to jest takie głupie, odłóżmy to". Tak czy siak ode mnie gra dostałaby piąteczkę :) Prosta, dużo zabawy, tania, malutka i leciutka, co pozwala ją zabrać ze sobą praktycznie wszędzie.Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie

Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również

Jednym palcem!

Jednym palcem!

Cortex 3

Cortex 3

Cortex

Cortex

Palce w Pralce

Palce w Pralce

Dobble

Dobble