Urbanista

Gra kooperacyjna o tworzeniu miasta
6 opinii
  • 1 - 4 osoby
  • od 8 lat
  • 15 - 20 minut
  • wydanie polskie
Urbanista to kooperacyjna gra karciana o rozbudowie miasta. Gracze muszą ze sobą współpracować, by stworzyć jak największe dzielnice mieszkalne, handlowe czy parkowe i zrealizować specjalne zadania. W każdej grze używa się 3 z 18 zadań, co daje ponad 800 możliwych kombinacji punktacji. W swojej turze gracz dokłada do miasta jedną kartę z ręki, starając się zdobyć jak najwięcej punktów dla drużyny. Gracze muszą się ze sobą komunikować i wspólnie planować rozbudowę na podstawie tego, co mają w rękach. Punkty zdobywa się za budowę jak największych dzielnic danego rodzaju oraz za realizacje specjalnych zadań. W każdej grze używa się 3 z 18 zadań, dzięki czemu każde nowe miasto będzie wymagało indywidualnej i niepowtarzalnej strategii. Gra zdobyła nominacje Golden Geek w kategoriach najlepsza gra solo i najlepsza gra karciana.
Autor:
Steven Aramini, Danny Devine, Paul Kluka
Ilustracje:
Loïc Billiau, Danny Devine
Wydawca:
Lucky Duck Games
39,95

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

Urbanista to kooperacyjna gra karciana o rozbudowie miasta. Gracze muszą ze sobą współpracować, by stworzyć jak największe dzielnice mieszkalne, handlowe czy parkowe i zrealizować specjalne zadania. W każdej grze używa się 3 z 18 zadań, co daje ponad 800 możliwych kombinacji punktacji.

W swojej turze gracz dokłada do miasta jedną kartę z ręki, starając się zdobyć jak najwięcej punktów dla drużyny. Gracze muszą się ze sobą komunikować i wspólnie planować rozbudowę na podstawie tego, co mają w rękach. Punkty zdobywa się za budowę jak największych dzielnic danego rodzaju oraz za realizacje specjalnych zadań. W każdej grze używa się 3 z 18 zadań, dzięki czemu każde nowe miasto będzie wymagało indywidualnej i niepowtarzalnej strategii.

Gra zdobyła nominacje Golden Geek w kategoriach najlepsza gra solo i najlepsza gra karciana.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
  • 18 kart rejonów/zadań
  • notes
Waga:
125 g

Uwaga! Zamawiając grę Urbanista otrzymasz 4 minidodatki, wprowadzające łącznie 10 nowych kart. Oferta obowiązuje do wyczerpania zapasów.

Recenzje

4.50
na podstawie 6 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń UrbanistaWszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Wszystkie 2
Z odpowiedzią 2
Oczekujące na odpowiedź 0

Dzień dobry Czy posiadają Państwo jeszcze do zamówienia grę Urbanista z dodatkami? Chciałbym akurat taką wersję zamówić.

~ Paweł 10.05.2023 14:32

Minidodatki są wciąż dostępne.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Sylwia 06.07.2023 15:16

Dzień Dobry, Czy Gra "Urbanista" nadal dostępna jest z 4 mini dodatkami opisanymi w tekście? Pozdrawiam

~ Jarosław 10.02.2021 20:00

Cześć, minidodatki są nadal dostępne :)

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Daisy 12.04.2021 16:52

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie