Wybuchowa Mieszanka: Piąta ingrediencja

Rozszerzenie do kulkowego szaleństwa!
18 opinii
 • 2 - 4 osoby
 • od 8 lat
 • 30 - 60 minut
 • wydanie polskie
Uwaga! To nie jest samodzielna gra!
Uwaga! To nie jest samodzielna gra!
Do rozgrywki wymagana jest podstawowa wersja gry: Wybuchowa Mieszanka (druga edycja).
Wybuchowa Mieszanka (druga edycja)
Drodzy uczniowie! Mam ogromną przyjemność powitać Was na pierwszej z wielu Lekcji Mistrzowskich, które od tej pory nasza Akademia będzie wprowadzać do swojego programu nauczania! Aby pomóc nam w tym przedsięwzięciu, najgenialniejsi spośród mistrzów alchemii na całym świecie dołączyli do grona pedagogicznego Akademii Magii i Szachrajstwa. Niektórzy z nich mogą na pierwszy rzut oka wydać się troszkę zrzędliwi, jednak jestem przekonany, że stary dobry system nagan Wam nie zaszkodzi… Co więcej, dowiecie się, jak pracują mistrzowie alchemii oraz jakich metod używają do sporządzania swoich Eliksirów. Nauczycie się również sami sporządzać nowe Eliksiry i zapoznacie się z tajnikami obchodzenia się z nowym dla Was rodzajem ingrediencji, a mianowicie, upiornej Ektoplazmy z Zaświatów! Powodzenia! - Albłędus Dumblendor Piąta Ingrediencja wprowadza do gry: nowe płytki Eliksirów, których gracze mogą używać podczas rozgrywki z płytkami Eliksirów z podstawowej wersji gry, nowe elementy mechaniki, żetony nagan i żetony pochwał, dzięki którym gracze odkryją nowe sposoby na otrzymanie albo utratę punktów, planszę Upiornego Kotła z uniwersalnymi kulkami ingrediencji, które pozwolą graczom na manipulowanie ułożeniem ingrediencji znajdujących się na torach pochylni podajnika tak, aby doprowadzać do jeszcze bardziej spektakularnych reakcji łańcuchowych i sporządzić jeszcze więcej eliksirów, żetony Profesorów, które zmodyfikują podstawowe zasady gry, co z kolei wniesie jeszcze większą różnorodność do rozgrywki. Gotowi aby uważyć swój pierwszy "Dekokt upiornej ingerencji"? Wysmarować "Werniksem Kameleona" niewykorzystane ingrediencje? Kolosus brakus, wybuchem ogromnikus! Czar prysnął, a składnik błysnął.
Autor:
Lorenzo Silva, Andrea Crespi, Stefano Castelli
Wydawca:
Rebel
109,95

Dostępnych powyżej 50 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka w poniedziałek


Dostawa (Poczta Polska) już od 12 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Opis

Drodzy uczniowie!

Mam ogromną przyjemność powitać Was na pierwszej z wielu Lekcji Mistrzowskich, które od tej pory nasza Akademia będzie wprowadzać do swojego programu nauczania!

Aby pomóc nam w tym przedsięwzięciu, najgenialniejsi spośród mistrzów alchemii na całym świecie dołączyli do grona pedagogicznego Akademii Magii i Szachrajstwa. Niektórzy z nich mogą na pierwszy rzut oka wydać się troszkę zrzędliwi, jednak jestem przekonany, że stary dobry system nagan Wam nie zaszkodzi…

Co więcej, dowiecie się, jak pracują mistrzowie alchemii oraz jakich metod używają do sporządzania swoich Eliksirów. Nauczycie się również sami sporządzać nowe Eliksiry i zapoznacie się z tajnikami obchodzenia się z nowym dla Was rodzajem ingrediencji, a mianowicie, upiornej Ektoplazmy z Zaświatów!

Powodzenia!

- Albłędus Dumblendor

Piąta Ingrediencja wprowadza do gry:

 • nowe płytki Eliksirów, których gracze mogą używać podczas rozgrywki z płytkami Eliksirów z podstawowej wersji gry, nowe elementy mechaniki,
 • żetony nagan i żetony pochwał, dzięki którym gracze odkryją nowe sposoby na otrzymanie albo utratę punktów,
 • planszę Upiornego Kotła z uniwersalnymi kulkami ingrediencji, które pozwolą graczom na manipulowanie ułożeniem ingrediencji znajdujących się na torach pochylni podajnika tak, aby doprowadzać do jeszcze bardziej spektakularnych reakcji łańcuchowych i sporządzić jeszcze więcej eliksirów,
 • żetony Profesorów, które zmodyfikują podstawowe zasady gry, co z kolei wniesie jeszcze większą różnorodność do rozgrywki.

Gotowi aby uważyć swój pierwszy "Dekokt upiornej ingerencji"? Wysmarować "Werniksem Kameleona" niewykorzystane ingrediencje?

Kolosus brakus, wybuchem ogromnikus! Czar prysnął, a składnik błysnął.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 7 żetonów profesorów
 • 32 płytki eliksirów w 4 rodzajach (eliksiry tego samego rodzaju mają taką samą ikonę Specjalnej Mocy Magicznej)
 • 15 żetonów pochwał
 • 15 żetonów nagan
 • plansza Upiornego Kotła
 • 12 uniwersalnych kul ingrediencji
Waga:
600 g
Instrukcja i inne pliki:


Recenzje

4.61
na podstawie 18 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Wybuchowa Mieszanka: Piąta ingrediencjaNajbardziej przydatne recenzje

Tatawojtka

Liczba recenzji: 6

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Czekaliśmy, czekaliśmy i się doczekaliśmy. Bardzo dobry dodatek. Bardzo podoba mi się sposób wprowadzenia piatej ingrediencji; Oryginalny pomysł z dodaniem profesorów - zmieniają każdą rozgrywkę. Polecam serdecznie.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Konrad

Liczba recenzji: 72

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Bardzo dobry dodatek, nowe mikstury do przygotowania. Uniwersalne kule trochę upraszczają rozgrywkę. Sam dodatek ciężko zmieścić do pudełka od podstawki, ale posiada dobrze zrobioną wypraskę.


Aneta

Liczba recenzji: 420

Dobry, solidny produkt

Jeśli gracie w więcej osób warto kupić. Jednak dla mniejszej ilości osób pozycja raczej dla miłośników mieszanki :)Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie

Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również