Wybuchowa Mieszanka (druga edycja)

Udoskonalona wersja hitu ze zderzającymi się kulkami!
35 opinii
 • 2 - 4 osoby
 • od 8 lat
 • 30 - 45 minut
 • wydanie polskie
Drodzy uczniowie! Ostatni rok Waszej nauki w Akademii Magii i Szachrajstwa dla Przebiegłych Czarodziejów i Czarownic dobiega końca, nadszedł więc czas najwyższy na przeprowadzenie egzaminu końcowego! Zasady pozostają niezmienione – aby uwarzyć wybrane Eliksiry, należy pobierać ingrediencje z podajnika w Laboratorium Eliksirów. Eksplozje wywołane podczas tego procesu mogą być bardzo użyteczne! Spożywanie sporządzonych w czasie egzaminu Eliksirów jest nie tylko dozwolone, ale również wysoce zalecane! Należy jednak używać ich z rozwagą, aby szybciej i skuteczniej kompletować ingrediencje. To z kolei może dowieść Waszej wartości jako przyszłych Czarodziejów i Czarownic.  Po rozdaniu wystarczającej liczby żetonów biegłości egzamin dobiegnie końca. Warto jednak zapamiętać, że aby otrzymać Nagrodę dla Najlepszego Ucznia, należy sporządzić podczas egzaminu najbardziej wymagające (oraz te najwyżej punktowane) Eliksiry! Powodzenia! Albłędus Dumblendor Dyrektor Akademii Magii i Szachrajstwa Gra "Wybuchowa Mieszanka" to gra "w kulki", w której trzeba rozważnie planować swoje ruchy oraz z namysłem wybierać mikstury, które będziemy warzyć tak, aby uzbierać jak najwięcej punktów zwycięstwa. Dlaczego MUSISZ to mieć? KULKI! Kto nie lubi grać w kulki? Wybierasz jeden z pięciu torów wypełnionych kulkami w czterech kolorach. Bierzesz jedną kulkę i, jeśli spowodowało to zderzenie się kulek w tym samym kolorze, te również bierzesz! Czy zaszła reakcja łańcuchowa i znowu zderzyły się kulki w tym samym kolorze? Są Twoje! Kolorowe, solidne elementy wykonane z twardej tektury sprawią, że gra posłuży Wam przez bardzo długi czas! Zasady po pierwszej rundzie stają się intuicyjne i gra przebiega bardzo płynnie. Z jednej strony jest pole do kombinowania, a z drugiej proste zasady pozwalają zasiąść do rozgrywki z dziećmi, które bez problemu się w niej odnajdą.  KULKI!!
Autor:
Stefano Castelli, Andrea Crespi, Lorenzo Silva
Ilustracje:
Giulia Ghigini
Wydawca:
Rebel
169,95

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

Drodzy uczniowie!

Ostatni rok Waszej nauki w Akademii Magii i Szachrajstwa dla Przebiegłych Czarodziejów i Czarownic dobiega końca, nadszedł więc czas najwyższy na przeprowadzenie egzaminu końcowego!

Zasady pozostają niezmienione – aby uwarzyć wybrane Eliksiry, należy pobierać ingrediencje z podajnika w Laboratorium Eliksirów. Eksplozje wywołane podczas tego procesu mogą być bardzo użyteczne! Spożywanie sporządzonych w czasie egzaminu Eliksirów jest nie tylko dozwolone, ale również wysoce zalecane! Należy jednak używać ich z rozwagą, aby szybciej i skuteczniej kompletować ingrediencje. To z kolei może dowieść Waszej wartości jako przyszłych Czarodziejów i Czarownic. 

Po rozdaniu wystarczającej liczby żetonów biegłości egzamin dobiegnie końca. Warto jednak zapamiętać, że aby otrzymać Nagrodę dla Najlepszego Ucznia, należy sporządzić podczas egzaminu najbardziej wymagające (oraz te najwyżej punktowane) Eliksiry!

Powodzenia!

Albłędus Dumblendor

Dyrektor Akademii Magii i Szachrajstwa

Gra "Wybuchowa Mieszanka" to gra "w kulki", w której trzeba rozważnie planować swoje ruchy oraz z namysłem wybierać mikstury, które będziemy warzyć tak, aby uzbierać jak najwięcej punktów zwycięstwa.

Dlaczego MUSISZ to mieć?

 • KULKI! Kto nie lubi grać w kulki? Wybierasz jeden z pięciu torów wypełnionych kulkami w czterech kolorach. Bierzesz jedną kulkę i, jeśli spowodowało to zderzenie się kulek w tym samym kolorze, te również bierzesz! Czy zaszła reakcja łańcuchowa i znowu zderzyły się kulki w tym samym kolorze? Są Twoje!
 • Kolorowe, solidne elementy wykonane z twardej tektury sprawią, że gra posłuży Wam przez bardzo długi czas!
 • Zasady po pierwszej rundzie stają się intuicyjne i gra przebiega bardzo płynnie. Z jednej strony jest pole do kombinowania, a z drugiej proste zasady pozwalają zasiąść do rozgrywki z dziećmi, które bez problemu się w niej odnajdą. 
 • KULKI!!

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • plastikowy podajnik kulek
 • 80 kulek w 4 kolorach (i trochę kulek zapasowych)
 • 15 żetonów biegłości
 • 64 płytki eliksirów w 8 rodzajach
 • 21 żetonów drobnej pomocy
 • żeton pierwszego gracza
 • 4 plansze stanowiska alchemicznego
 • instrukcja
Waga:
2,043 kg
Instrukcja i inne pliki:


Dodatki i akcesoria


Recenzje

4.49
na podstawie 35 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Wybuchowa Mieszanka (druga edycja)Najbardziej przydatne recenzje

Agasia

Liczba recenzji: 74

Prosta i dość wciągając gra, w której musimy tak wyjmować kulki z podajnika, aby powodować zderzenia takich samych kolorów. Jeśli uda nam się stworzyć reakcję łańcuchową, to w nagrodę dostaniemy dużo kulek (składników mikstur). A o właśnie cel gry - stworzenie określonej liczby mieszanek. Dodatkowo każda z nich ma swoje unikalne działanie, wspomagające nas podczas rozgrywki.
Polecam wszystkim, bo zasady nie są skomplikowane, a jest przyjemna gra logiczna w bardzo ładnej oprawie.


Nightbomber

Liczba recenzji: 169

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

W swoje kategorii gier familijnych - wspaniała! Ciekawa mechanika wymagająca kombinowania i strategii - serio serio! Wykonanie komponentów cieszy oko, sama gra daje dużo frajdy. W Nowy Rok rozegraliśmy z 12-letnią córką (weteranka planszówek) pierwszą gre i było dużo fanu [Mała wygrała 60:52:40]. Nawet żona pochwaliła, więc pełen sukces.
Wprawdzie składanie podajnika było nieco irytujące, ale - po złożeniu całość jakimś cudem mieści się idealnie w pudle. UWAGA: polecam zalanie łączeń cyjanoklejem typu "sekunda". Podajnik nabiera miłej, jakby drewnianej, sztywności.


Svvital

Liczba recenzji: 177

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Stało się..Wymieniłem edycję pierwszą na drugą kierując się faktem, że podajnik plastikowy będzie dużo trwalszy..i faktycznie jest to jedyny plus między obiema wersjami.
Na minus? Moim zdaniem rózówa wypraska "dwójki".. no nie podeszło mi to segregowanie szczególnie buteleczek mikstur które nie za bardzo wpasowywują się do nowej wypraski..Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Wszystkie 1
Z odpowiedzią 1
Oczekujące na odpowiedź 0

dzień dobry, czy jest w planach dodruk tej gry?

~ Ignez 18.01.2024 10:04

Aktualnie dodruk nie widnieje w planach wydawniczych

Czy odpowiedź była przydatna? 1

~ Ewelina 19.01.2024 13:33

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie