Zakazana Pustynia

Zbudujcie latającą maszynę by uciec z pustyni!
  • star
  • star
  • star
  • star
  • star_border
  (9)
 • 2 - 5 osób
 • od 10 lat
 • ok. 45 minut
 • wydanie polskie
Rozbiliście się gdzieś w sercu pustyni, miejscu zapomnianym przez cywilizację. Waszą jedyną nadzieją na przetrwanie jest zbudowanie latającej maszyny, która zabierze was daleko od niebezpieczeństw. Musicie znaleźć potrzebne elementy, lecz nie będzie to łatwe zadanie, bo nadciąga burza piaskowa! Działajcie razem dla wspólnej korzyści, zanim pustynia uwięzi was na zawsze...Zakazana pustynia to kolejny projekt w stylu popularnej Zakazanej Wyspy, w którym grupa uczestników jednoczy się przeciwko mechanice gry. Na samym początku graczom zostają przydzielone role, które definiują specjalne zdolności i początkowe miejsce na planszy. Następnie uczestnicy zabawy muszą skoordynować swoje działania w ten sposób, by jak najszybciej zdobyć zestaw potrzebnych przedmiotów, zanim kolejne fragmenty pustyni na dobre znikną im z oczu i już na zawsze pozostaną niedostępne.Co się zmienia?Rozgrywka w Zakazanej pustyni różni się nieco od tej w Zakazanej wyspie, choć podstawowe mechaniki poruszania się po planszy pozostają takie same. Do gry zostało jednak dodane kilka nowych mechanizmów usprawniających grę, m.in. modułowa, często zmieniająca się plansza, zarządzanie zasobami i nowy system lokalizacji artefaktów - w tym przypadku części latającej maszyny.Gra w 2013 roku została nagrodzona prestiżowym wyróżnieniem Mensa Select przyznawanym tytułom najlepiej wspierającym rozwój intelektualny.
Autor:
Matt Leacock
Ilustracje:
C. B. Canga, Tyler Edlin
Wydawca:
Rebel
9995

store

Dostępne powyżej 50 sztuk w magazynie wysyłkowym

w CH Metropolia

Wysyłka dzisiaj


Dostawa (Paczkomaty 24/7) już od 10 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Rozbiliście się gdzieś w sercu pustyni, miejscu zapomnianym przez cywilizację. Waszą jedyną nadzieją na przetrwanie jest zbudowanie latającej maszyny, która zabierze was daleko od niebezpieczeństw. Musicie znaleźć potrzebne elementy, lecz nie będzie to łatwe zadanie, bo nadciąga burza piaskowa! Działajcie razem dla wspólnej korzyści, zanim pustynia uwięzi was na zawsze...

Zakazana pustynia to kolejny projekt w stylu popularnej Zakazanej Wyspy, w którym grupa uczestników jednoczy się przeciwko mechanice gry. Na samym początku graczom zostają przydzielone role, które definiują specjalne zdolności i początkowe miejsce na planszy. Następnie uczestnicy zabawy muszą skoordynować swoje działania w ten sposób, by jak najszybciej zdobyć zestaw potrzebnych przedmiotów, zanim kolejne fragmenty pustyni na dobre znikną im z oczu i już na zawsze pozostaną niedostępne.

Co się zmienia?

Rozgrywka w Zakazanej pustyni różni się nieco od tej w Zakazanej wyspie, choć podstawowe mechaniki poruszania się po planszy pozostają takie same. Do gry zostało jednak dodane kilka nowych mechanizmów usprawniających grę, m.in. modułowa, często zmieniająca się plansza, zarządzanie zasobami i nowy system lokalizacji artefaktów - w tym przypadku części latającej maszyny.

Gra w 2013 roku została nagrodzona prestiżowym wyróżnieniem Mensa Select przyznawanym tytułom najlepiej wspierającym rozwój intelektualny.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 49 kart
 • 48 znaczników piasku
 • 24 kafle
 • 6 pionków
 • 6 klipsów pomiarów
 • 4 fragmenty maszyny latającej
 • 1 model maszyny latającej
 • 1 wskaźnik burzy piaskowej
 • 1 podstawka pod wskaźnik
 • instrukcja
Waga (kg):
0.8
Pliki do pobrania:
Pasujące koszulki:

Dodatki i akcesoria


4.22
na podstawie 9 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Zakazana Pustynia


Najbardziej przydatne recenzje

Lullaby96

Liczba recenzji: 12

Jak dla mnie ideał :)

Gra jest bardzo rozbudowana, trzeba dużo myśleć oraz starać się uciekać przed skwarem jaki funduje nam pustynia. Świetna gra strategiczna, nad którą można siedzieć godzinami. Zdecydowanie lepiej gra się w cztery osoby, gdyż łatwiej dotrzeć do upragnionego celu :)


Tomasz

Liczba recenzji: 181

Jak dla mnie ideał :)

Mechaniką trochę podobna do Wyspy ale jakże inna. Bardzo przyjemnie się gra. My gramy w trójkę i jest OK. W 2 osoby troche trudniej wygrać z grą. Ogólnie polecam dla każdego.


Little_Jacob1631

Liczba recenzji: 19

Dobry, solidny produkt

Bardzo lekka, szybka, przyjemna,a przede wszystkim klimatyczna gra kooperacyjna. Zdecydowanie dużo lepsza i dopracowana pozycja niż Zakazana Wyspa.

Pytania i odpowiedzi

Wszystkie 1
Z odpowiedzią 0
Oczekujące na odpowiedź 1

Szukam gry typu Kroniki zbrodni, ale dla młodszych. Chodzi o treść - nie może być wątków seksualnych ani drastycznych scen. Może być jakiś trup, byle nie za wiele. Czy są takie gry?

~ gardenia@o2.pl 11.12.2020 20:44

Wygląda na to, że nie mamy tutaj jeszcze odpowiedzi. Chcesz być pierwszy?

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie


Klienci, którzy kupili Zakazana Pustynia, kupili również:

Dylemat wagonika

Dylemat wagonika

10995
Bicycle: Vintage

Bicycle: Vintage

2495