Dungeons & Dragons: Player's Handbook (Podręcznik Gracza)

Przygotuj się na przygodę!
74 opinie
 • 2 - 10 osób
 • od 14 lat
 • wydanie polskie
 • rebel poleca
Player's Handbook (Podręcznik gracza) to najważniejsze źródło wiedzy dla wszystkich grających w Dungeons & Dragons®. Zawiera zasady dotyczące tworzenia i rozwoju postaci, jej pochodzenia i umiejętności, eksploracji i walki, a także wyposażenia, czarów i wielu innych aspektów gry. Skorzystaj z tej książki, aby stworzyć ekscytujące postacie należące do legendarnych ras i klas D&D®. W podręczniku znajdziesz: wstęp dotyczący tego jak grać w grę fabularną Dungeons & Dragons; rozdział, który przeprowadzi krok po kroku przez proces tworzenia nowych bohaterów; opisy przeróżnych ras, klas, cech osobowości, sprzętu a także przeszłości postaci graczy; wyjaśnienie mechanicznych aspektów gry w D&D, od statystyk, przez testy, walkę i trudy życia codziennego związane z podróżowaniem; zasady używania magii i ponad 300 unikalnych zaklęć; opis stanów postaci; sfery egzystencji i cały panteon bóstw gotowych do wykorzystania w grze; oficjalną kartę postaci (pobierz). Dzięki Dungeons & Dragons zanurzysz się w świecie pełnym przygód. Odkryjesz starożytne ruiny i zbadasz niebezpieczne podziemia. Będziesz walczyć z potworami i poszukiwać legendarnych skarbów. Wraz ze swoimi towarzyszami zdobędziesz doświadczenie i moc podczas wędrówek po nieznanych krainach. Świat potrzebuje bohaterów. Czy odpowiesz na wezwanie? Piąta edycja Dungeons & Dragons to najnowsza odsłona najbardziej popularnej gry fabularnej na całym świecie wydawanej od 1974 roku, aktualnie przez wydawnictwo Wizards of the Coast. Podręcznik gracza stanowi jeden z trzech podręczników podstawowych, obok Monster Manual (Księgi potworów) i Dungeon Master's Guide (Przewodnik Mistrza Podziemi). 
Wydawca:
Rebel
Liczba stron:
320
Rodzaj oprawy:
twarda
199,95

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Produkt archiwalny: nie będzie dodrukowywany

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

Player's Handbook (Podręcznik gracza) to najważniejsze źródło wiedzy dla wszystkich grających w Dungeons & Dragons®. Zawiera zasady dotyczące tworzenia i rozwoju postaci, jej pochodzenia i umiejętności, eksploracji i walki, a także wyposażenia, czarów i wielu innych aspektów gry.

Skorzystaj z tej książki, aby stworzyć ekscytujące postacie należące do legendarnych ras i klas D&D®.

W podręczniku znajdziesz:

 • wstęp dotyczący tego jak grać w grę fabularną Dungeons & Dragons;
 • rozdział, który przeprowadzi krok po kroku przez proces tworzenia nowych bohaterów;
 • opisy przeróżnych ras, klas, cech osobowości, sprzętu a także przeszłości postaci graczy;
 • wyjaśnienie mechanicznych aspektów gry w D&D, od statystyk, przez testy, walkę i trudy życia codziennego związane z podróżowaniem;
 • zasady używania magii i ponad 300 unikalnych zaklęć;
 • opis stanów postaci;
 • sfery egzystencji i cały panteon bóstw gotowych do wykorzystania w grze;
 • oficjalną kartę postaci (pobierz).

Dzięki Dungeons & Dragons zanurzysz się w świecie pełnym przygód. Odkryjesz starożytne ruiny i zbadasz niebezpieczne podziemia. Będziesz walczyć z potworami i poszukiwać legendarnych skarbów. Wraz ze swoimi towarzyszami zdobędziesz doświadczenie i moc podczas wędrówek po nieznanych krainach.

Świat potrzebuje bohaterów. Czy odpowiesz na wezwanie?

Piąta edycja Dungeons & Dragons to najnowsza odsłona najbardziej popularnej gry fabularnej na całym świecie wydawanej od 1974 roku, aktualnie przez wydawnictwo Wizards of the Coast. Podręcznik gracza stanowi jeden z trzech podręczników podstawowych, obok Monster Manual (Księgi potworów) i Dungeon Master's Guide (Przewodnik Mistrza Podziemi). 


Recenzje

4.58
na podstawie 74 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Dungeons & Dragons: Player's Handbook (Podręcznik Gracza)Najbardziej przydatne recenzje

Marek_J

Liczba recenzji: 37

Weniaciel, do końca czerwca ma wyjść Errata poprawiające wszystkie 16 błędów w mechanice.

Podobno będzie tak złożona, że wystarczy druknąć ją na papierze samoprzylepnym i powklejać w podręcznik (ma udawać fragmenty stron podręcznika). Chociaż ja swojego egzemplarza ulepszać nie zamierzam, liczę na to, że pierwszy druk to kiedyśtam będzie biały kruk :P


Mefiuk

Liczba recenzji: 1

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Jako wieloletni fan 3 edycji D&D z obawą podchodziłem do proponowanych uproszczeń mechaniki w nowej edycji i z tego powodu długo wstrzymywaliśmy się ze spróbowaniem gry na 5 edycji. Wydanie polskiej wersji podręcznika było jednak bodźcem do przeprowadzenia testów i... muszę powiedzieć, że jestem bardzo zadowolony. Mechanika tej edycji, choć mniej rozbudowana, wciąż jest starym dobrym D&D i po przeprowadzeniu kilkunastu sesji uważam, że jest to prawdopodobnie najlepsza edycja wydana do tej pory. Mniejsza ilość zasad ułatwia wprowadzanie nowych graczy, walka wydaje się być szybsza i ciekawsza (ze względu na bogactwo różnorodnych specjalnych zdolności przeciwników, z którymi mierzyć się mogą postacie graczy). Ogólnie, samą mechanikę prezentowaną w tej edycji oceniam bardzo pozytywnie.
Teraz przechodząc do samego podręcznika. Pierwszym co zauważa się biorąc go do ręki jest solidność wykonania. Twarda, okładka wykonana z grubego kartonu, kartki są klejone, choć połączenie wydaje się być solidne, dopiero czas pokaże czy jest tak w rzeczywistości. Papier jest przyjemny w dotyku podczas przewracania kartek.
Jeżeli chodzi o treść podręcznika - jest on wydany bardzo ładnie, ilustracje mają spójny styl i bogatą kolorystykę, pobudzając wyobraźnię czytelnika. Tekst jest zapisany czytelną czcionką, więc zarówno czytanie całości jak i wertowanie w poszukiwaniu konkretnego akapitu są przyjemne i nie męczą oczu, co nie jest standardem jeśli chodzi o podręczniki do RPG (przynajmniej te, w które grałem).
Skoro wszystko jest ok, to czemu ocena tylko 4? Otóż problem jest w tłumaczeniu - niestety wkradło się sporo błędów (na szczęście głównie językowych), co powoduje, że pierwsze wydanie tego podręcznika w języku polskim nie psuje mi do oceny "dla mnie ideał". Mam nadzieję, że REBEL poprawi te błędy w przyszłych dodrukach (i zwróci baczniejszą uwagę na korektę w przypadku kolejnych podręczników), wtedy myślę, że ocena 5 będzie w pełni zasłużona.

Ach i oczywiście - transportowo REBEL jak zawsze na 5.


Viroledo

Liczba recenzji: 22

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Bardzo ładnie wydany podręcznik, tłumaczenie jest bardzo dobre. Same zasady oczywiście trzymają dotychczas wyznaczony standard.

Cena była przedmiotem kontrowersji, ale biorąc pod uwagę wygodę jaką daje tłumaczenie na język ojczysty, chętnie dopłacam różnicę.

Polecam dla fanów oldschoolu w RPG, zapewni wiele, wiele przygód.Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Wszystkie 4
Z odpowiedzią 4
Oczekujące na odpowiedź 0

Czy podręcznik będzie jeszcze dostępny? Dlaczego tak trudno teraz znaleźć nowy egzemplarz w dobrej cenie?

~ Podpis 09.09.2022 08:56

Raczej 5 edycja nie wróci już w wersji PL na nasz rynek.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Bzyqu 06.07.2023 13:12

Czy kupując podręcznik na Państwa stronie otrzymujemy wersję PDF tak jak w przypadku Zewu Cthulu od BlackMonk Games?

~ Orion 18.06.2022 11:49

Nie, Wizardsi to nie Chaosium i mają inną politykę dot. wersji elektronicznych swoich licencji.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Marek_J 20.06.2022 09:30

Witam, czy to 3 wydanie ma poprawione błędy?

~ Odin 26.06.2021 12:21

Tak.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Marek_J 02.07.2021 14:19

trudno mi w to uwierzyć skoro obok opisu jest "POBIERZ ERRATE" wiec na oko nie jest to bez błedów

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Garfield 15.07.2021 14:42

Zatem @Demaru kłamie?

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Garfield 15.07.2021 14:43

Najnowszy druk podręcznika pozbawiony jest błędów wylistowanych w erracie. Gdy pobierzemy ją, dowiemy się, jakie błędy w jakim wydaniu ona poprawia. Można śmiało wyruszać w przygodę z nowym drukiem ;-)

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Maciej 27.08.2021 12:47

Czy polskie wydanie posiada kod do aktywacji PHB w D&D Beyond?

~ Paweł 16.04.2021 20:14

Nope, żadne z europejskich tłumaczeń nie posiada kodów do DND Beyond.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Marek_J 19.04.2021 14:05

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie


Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również