Genesys RPG: Twilight Imperium - Zgliszcza Potęgi

Poręczny starter z przygodą do gry fabularnej Genesys
4 opinie
  • wydanie polskie
  • rebel poleca
Dawno temu galaktyką władało wielkie Imperium Lazaxów. Ich trwające przez tysiące lat panowanie było erą pokoju i harmonijnej współpracy między tysiącami gatunków. Jednak żadne imperium nie może istnieć wiecznie. Wojny, które rozpętały się po upadku Lazaxów, na milenia strzaskały kosmiczną cywilizację. Teraz galaktyka odradza się z trudem, a dziesiątki potężnych nacji rywalizują ze sobą w walce o władzę nad odbudowywanym imperium. Odtworzona Rada Galaktyczna stała się siedliskiem intryg i politykierstwa, zaś większość Radnych ignoruje zagrożenia czające się na krawędzi znanego kosmosu.Jako członkowie organizacji Keleres jesteście odpowiedzialni za zwalczanie tych zagrożeń i ochronę galaktyki. Jesteście agentami Rady i działacie w jej imieniu, lecz was także dotyczą wewnętrzne tarcia i obciążają lojalności wobec własnych frakcji. Gdy wasza grupa zostaje wysłana z zadaniem zbadania niepokojących doniesień z odkrytego na nowo świata, szybko okazuje się, że jesteście jedynymi, którzy stoją między galaktyką a jej zniszczeniem.W 44-stronicowej broszurze Genesys RPG: Twilight Imperium - Zgliszcza Potęgi znajdziecie:Zestaw uproszczonych zasad do Genesys RPG. Dzięki niemu w szybki sposób poznacie podstawowe zasady Kostkowego Systemu Narracyjnego i od razu wskoczycie do gry!Wciągającą przygodę w świecie Twilight Imperium, która natychmiast wrzuci was w środek akcji, jednocześnie przystępnie przedstawiając zasady nowym graczom.Cztery gotowe postacie z własnymi unikalnymi zdolnościami i umiejętnościami. Możecie wcielić się w role: zdyscyplinowanej żołnierki z ludzkiej brygady desantowej; sprytnej, hakańskiej podróżniczki; genialnego, hylarskiego naukowca lub ujmującego dyplomaty Xxcha.Wraz z premierą startera, opublikowane zostało bezpłatne rozszerzenie dla przygody. Poza dwoma dodatkowymi grywalnymi postaciami, znajdziemy tam rozwinięcie ostatniego rozdziału scenariusza. Gotowe do druku karty postaci można pobrać z tego miejsca.Czym jest Genesys RPG?To uniwersalna gra fabularna. Oznacza to, że jej zasady umożliwiają rozgrywanie sesji w dowolnie wybranym lub wymyślonym uniwersum. Możecie oprzeć się na swojej kreatywności albo skorzystać z podręczników z opisami światów. Wybór jest duży – od bohaterskiego fantasy (Krainy Terrinoth) przez cyberpunkowe science fiction (Android: Cienie New Angeles) aż po epicką space operę (Twilight Imperium: Żar w popiołach). Sercem tej gry jest Kostkowy System Narracyjny. Choć właściwie każda gra fabularna ma mechanikę pozwalającą ustalić, czy postaci udało się wykonać określone zadanie, to ten system wyznaczył w tej kwestii nową jakość. Jeden rzut kostkami nie tylko pozwala określić sukces bądź porażkę, lecz także tworzy szansę, by Waszym postaciom przydarzyły się rzeczy – dobre albo złe. Dzięki temu wyjątkowemu połączeniu w Genesys można rozgrywać dynamiczne i emocjonujące spotkania, w których gracze wspólnie z Mistrzem Gry tworzą ekscytującą, pełną zwrotów akcji, przygodę. 
Wydawca:
Rebel
Liczba stron:
44
Format:
A4
Rodzaj oprawy:
miękka
2495
2125
-15%

Produkt w przedsprzedaży

Data premiery: III kwartał 2022 r.


Dostawa (Paczkomaty 24/7) już od 10 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Opis

Dawno temu galaktyką władało wielkie Imperium Lazaxów. Ich trwające przez tysiące lat panowanie było erą pokoju i harmonijnej współpracy między tysiącami gatunków. Jednak żadne imperium nie może istnieć wiecznie. Wojny, które rozpętały się po upadku Lazaxów, na milenia strzaskały kosmiczną cywilizację. Teraz galaktyka odradza się z trudem, a dziesiątki potężnych nacji rywalizują ze sobą w walce o władzę nad odbudowywanym imperium. Odtworzona Rada Galaktyczna stała się siedliskiem intryg i politykierstwa, zaś większość Radnych ignoruje zagrożenia czające się na krawędzi znanego kosmosu.

Jako członkowie organizacji Keleres jesteście odpowiedzialni za zwalczanie tych zagrożeń i ochronę galaktyki. Jesteście agentami Rady i działacie w jej imieniu, lecz was także dotyczą wewnętrzne tarcia i obciążają lojalności wobec własnych frakcji. Gdy wasza grupa zostaje wysłana z zadaniem zbadania niepokojących doniesień z odkrytego na nowo świata, szybko okazuje się, że jesteście jedynymi, którzy stoją między galaktyką a jej zniszczeniem.

W 44-stronicowej broszurze Genesys RPG: Twilight Imperium - Zgliszcza Potęgi znajdziecie:

  • Zestaw uproszczonych zasad do Genesys RPG. Dzięki niemu w szybki sposób poznacie podstawowe zasady Kostkowego Systemu Narracyjnego i od razu wskoczycie do gry!
  • Wciągającą przygodę w świecie Twilight Imperium, która natychmiast wrzuci was w środek akcji, jednocześnie przystępnie przedstawiając zasady nowym graczom.
  • Cztery gotowe postacie z własnymi unikalnymi zdolnościami i umiejętnościami. Możecie wcielić się w role: zdyscyplinowanej żołnierki z ludzkiej brygady desantowej; sprytnej, hakańskiej podróżniczki; genialnego, hylarskiego naukowca lub ujmującego dyplomaty Xxcha.
  • Wraz z premierą startera, opublikowane zostało bezpłatne rozszerzenie dla przygody. Poza dwoma dodatkowymi grywalnymi postaciami, znajdziemy tam rozwinięcie ostatniego rozdziału scenariusza. Gotowe do druku karty postaci można pobrać z tego miejsca.

Czym jest Genesys RPG?

To uniwersalna gra fabularna. Oznacza to, że jej zasady umożliwiają rozgrywanie sesji w dowolnie wybranym lub wymyślonym uniwersum. Możecie oprzeć się na swojej kreatywności albo skorzystać z podręczników z opisami światów. Wybór jest duży – od bohaterskiego fantasy (Krainy Terrinoth) przez cyberpunkowe science fiction (Android: Cienie New Angeles) aż po epicką space operę (Twilight Imperium: Żar w popiołach). 

Sercem tej gry jest Kostkowy System Narracyjny. Choć właściwie każda gra fabularna ma mechanikę pozwalającą ustalić, czy postaci udało się wykonać określone zadanie, to ten system wyznaczył w tej kwestii nową jakość. Jeden rzut kostkami nie tylko pozwala określić sukces bądź porażkę, lecz także tworzy szansę, by Waszym postaciom przydarzyły się rzeczy – dobre albo złe. 

Dzięki temu wyjątkowemu połączeniu w Genesys można rozgrywać dynamiczne i emocjonujące spotkania, w których gracze wspólnie z Mistrzem Gry tworzą ekscytującą, pełną zwrotów akcji, przygodę. 

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
  • podręcznik w miękkiej oprawie, 44 strony
Waga:
1,15 kg
Instrukcja i inne pliki:
Uniwersum Twilight Imperium to pełna rozmachu – i czasami mroczna – space opera w rozległej galaktyce. Nazwa ta pochodzi od serii strategicznych gier planszowych o tym samym tytule od wydawnictwa Fantasy Flight Games (w Polsce wydawnictwo Galakta).
Aby w pełni cieszyć się z potencjału gry fabularnej Genesys będziecie potrzebować co najmniej jednego Zestawu Kości Narracyjnych, ale możecie także skorzystać z darmowej aplikacji do rzucania kostkami! Specjalnie na potrzeby tej gry stworzyliśmy łatwą w użyciu aplikację, którą pobierzesz za darmo na dowolne urządzenie z Androidem lub iOS. Wystarczy, że poszukasz „Genesys dice” w miejscu, z którego pobierasz aplikacje i już możesz wskoczyć do gry!

Recenzje


Pytania i odpowiedzi

Wszystkie 10
Z odpowiedzią 6
Oczekujące na odpowiedź 4

Kiedy można spodziewać się premiery ? Rozumiem wszystko, ale przestawiać ciągle od miesięcy i zero konkretnych informacji - polityka informatyczna niestety leży

~ Rfe 26.05.2022 15:00

Cytując Maćka Jesionowskiego, który wrzucił post na facebookową grupę "Genesys RPG Polska | Poland" dnia 27 maja 2022: Czołem! Śpieszę z obiecaną aktualizacją dotyczącą Genesys Twilight Imperium Zgliszcza Potęgi! Jednym z najtrudniejszych do poradzenia sobie uczuciem jest wrażenie, że nie mamy na coś wpływu. Ta aktualizacja jest zwieńczeniem naszych prób w odzyskaniu kontroli nad drukiem. Zaczynając od słów #wyjaśnienia - druk startera z przyczyn administracyjnych znowu musiał zostać przełożony. Serdecznie za to przepraszam w imieniu własnym, jak i całej firmy. Aktualnie otrzymaliśmy informacje o lipcu 2022. Podręcznik podstawowy i krainy Terrinoth mają termin na czwarty kwartał 2022 roku (z czego podręcznik podstawowy pojawi się oczywiście przed settingiem). Przeprosiny dla klientów Rebel.pl Wychodzimy na przeciw „darom losu” i właśnie przygotowujemy druk darmowych egzemplarzy promocyjnych, które trafią do osób, które do 26 maja 2022 miały aktywne zamówienie detaliczne złożone w sklepie rebel.pl. Wysłanie tego egzemplarza nie zamyka jednak realizacji oryginalnego zamówienia. Oznacza to, że starter otrzymasz od nas dwukrotnie - raz jako materiał promocyjny (dla koleżanki, kolegi, na półkę...) a drugi, gdy tylko standardowy druk startera trafi do naszego magazynu. Nie byłbym sobą gdybym nie wspomniał o tym, że skoro przesunięto nam druk, to w ramach całego tego zamieszania postaraliśmy się o dodanie ulepszeń do okładki (soft + złocenia). Chcieliśmy, żeby ten ostateczny produkt różnił "na plus" względem promocyjnego egzemplarza i tak właśnie się dzieje! Dziękujemy za zaufanie i gorące trzymanie za nas kciuków. Coś dla fanów gier planszowych Przygotowaliśmy podwójną akcję skierowaną dla fanek i fanów gier planszowych Twilight Imperium. Kupując grę Twilight Imperium w sklepie Galakta, otrzymasz egzemplarz Zgliszcz Potęgi gratis! Ta sama sytuacja będzie miała miejsce przy zakupie w przedsprzedaży gry Twilight Inscription ze sklepu Rebel.pl! Liczba egzemplarzy promocyjnych jest oczywiście ograniczona. A gdzie reszta? Warto nadmienić, że startery te trafią także do wszystkich partnerów wydania i do wybranych sklepów hobbystycznych. Pozostałe egzemplarze z nakładu promocyjnego będą (mamy nadzieje!) do dostania na Pyrkonie na stoisku Rebela (do otrzymania przy zakupach), w konkursach (także tych przeszłych) i u wybranych recenzentów. Serdecznie przepraszam raz jeszcze za zaistniałą sytuację. Mam nadzieję przybić z Wami wszystkimi piątki na zbliżającym się Pyrkonie (będę tam w sobotę!). Miłego weekendu wszystkim!

Czy odpowiedź była przydatna? 1

~ Irek 30.05.2022 13:49

Robicie sobie żarty z wydaniem tego produktu.

~ wright 16.05.2022 21:24

Wygląda na to, że nie mamy tutaj jeszcze odpowiedzi. Chcesz być pierwszy?

Rebelu, podbijam pytanie: co się dzieje z premierą tego podręcznika? Miał być marzec, potem maj, a teraz cichcem maj też skasowany…. Jeśli są takie problemy z terminowym wydaniem 40 stronicowej broszurki, to co będzie z właściwym Genesys?

~ Adam 16.05.2022 13:31

Wygląda na to, że nie mamy tutaj jeszcze odpowiedzi. Chcesz być pierwszy?

Co się stało z datą premiery "Zgliszcz potęgi" do "Genesys"? Jeszcze do niedawna było napisane maj 2022r. teraz jest już tylko sam 2022 rok, bez podanego miesiąca. Czy to znaczy, że na grę - być może - trzeba będzie czekać do grudnia? Proszę o jakieś wyjaśnienie.

~ ludzik 16.05.2022 12:10

Wygląda na to, że nie mamy tutaj jeszcze odpowiedzi. Chcesz być pierwszy?

Podbijam również z pytaniem o premierę. Miał być przełom luty/marzec, zbliża się kwiecień i nadal cisza.

~ Niecierpliwy 21.03.2022 21:50

Wycięte z Facebooka 25.03.2022 r. Starter • Pliki do zestawu startowego Twilight Imperium - Zgliszcza potęgi zostały zaakceptowane. • Asmodee podpisało porozumienie z polską drukarnią w której mamy zamowiony nakład starterów. • W przyszłym tygodniu pliki trafiają do drukarni. Będzie próbny wydruk. Weryfikacja. Potem druk docelowy. • Szacujemy, że cały proces powinien zamknąć się w przeciągu paru tygodni. A to oznacza przesunięcie premiery z marca na kwiecień. • Cały proces wydłużył się o dobre 3 tygodnie dość niespodziewanie, ponieważ wprowadzono w tym okresie nowe standardy w procedurach druku i przygotowania do druku podręczników do gier fabularnych w Asmodee. Nie bez „winy” jest tutaj też sytuacja geopolityczna.

Czy odpowiedź była przydatna? 1

~ Kusiu 26.03.2022 16:09

Czy wiadomo kiedy premiera produktu?

~ Kusiu 20.03.2022 20:27

Wygląda na to, że nie mamy tutaj jeszcze odpowiedzi. Chcesz być pierwszy?

Czy kostki do Genesys powrócą do sprzedaży? Trochę bez sensu zamawiać starter bez kostek do grania. (uprzedzając niektóre odpowiedzi - tak, wiemy, że jest aplikacja, ale nasza grupa bardzo nie lubi mieszania elektroniki do gier)

~ Damian 30.01.2022 11:30

Zgodnie z zapowiedziami, kostki powinny wrócić do sprzedaży w drugim kwartale tego roku.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Warenhari 08.02.2022 23:50

Starter jak widzę jest po polsku, czy to znaczy, że będzie niedługo cała seria w języku polskim? Chodzi o podręcznik podstawowy i resztę?

~ Crelios 26.01.2022 00:05

Dokładnie tak! Jeszcze w tym roku pojawi się Genesys: Podręcznik podstawowy i Krainy Terrinoth. W planach jest także duży podręcznik do Android i Twilight Imperium. Zapraszamy na kanał youtube rebela i na ostatnie dwa live, gdzie można poznać znacznie więcej szczegółów!

Czy odpowiedź była przydatna? 2

~ Maciej 26.01.2022 07:18

Czy przygodę "Zgliszcza potęgi" do "Genesys" będzie można zakupić również po premierze, czy jedynie w przedsprzedaży? I czy po premierze będzie ją można kupić w sklepach innych niż Rebel w swoim mieście?

~ ludzik 25.01.2022 13:24

Starter do Genesys osadzony w świecie Twilight Imperium, Zgliszcza Potęgi, będzie dostępny po przedsprzedaży w regularnej ofercie zarówno rebel.pl jak i wszystkich dobrych sklepów z grami fabularnymi.

Czy odpowiedź była przydatna? 1

~ Marek_J 25.01.2022 18:28

Kiedy będzie wersja PDF? Czy wcześniej niż w dniu premiery?

~ deL 25.01.2022 13:21

Z tego co kojarzę Jesion nie wspominał o PDF do startera - opowiadał o PDF dla dużych podręczników. Niemniej jest to dobre pytanie, sprawdzimy czy jest w ogóle taka opcja.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Marek_J 25.01.2022 18:30

w razie czego pdf w wersji angielskiej już jest dostępny za darmo na stronie producęta edge-studio . net

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Korial 26.01.2022 11:01

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie


Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również