Genesys RPG: Twilight Imperium - Zgliszcza Potęgi

Poręczny starter z przygodą do gry fabularnej Genesys
4 opinie
  • wydanie polskie
  • rebel poleca
Dawno temu galaktyką władało wielkie Imperium Lazaxów. Ich trwające przez tysiące lat panowanie było erą pokoju i harmonijnej współpracy między tysiącami gatunków. Jednak żadne imperium nie może istnieć wiecznie. Wojny, które rozpętały się po upadku Lazaxów, na milenia strzaskały kosmiczną cywilizację. Teraz galaktyka odradza się z trudem, a dziesiątki potężnych nacji rywalizują ze sobą w walce o władzę nad odbudowywanym imperium. Odtworzona Rada Galaktyczna stała się siedliskiem intryg i politykierstwa, zaś większość Radnych ignoruje zagrożenia czające się na krawędzi znanego kosmosu.Jako członkowie organizacji Keleres jesteście odpowiedzialni za zwalczanie tych zagrożeń i ochronę galaktyki. Jesteście agentami Rady i działacie w jej imieniu, lecz was także dotyczą wewnętrzne tarcia i obciążają lojalności wobec własnych frakcji. Gdy wasza grupa zostaje wysłana z zadaniem zbadania niepokojących doniesień z odkrytego na nowo świata, szybko okazuje się, że jesteście jedynymi, którzy stoją między galaktyką a jej zniszczeniem.W 44-stronicowej broszurze Genesys RPG: Twilight Imperium - Zgliszcza Potęgi znajdziecie:Zestaw uproszczonych zasad do Genesys RPG. Dzięki niemu w szybki sposób poznacie podstawowe zasady Kostkowego Systemu Narracyjnego i od razu wskoczycie do gry!Wciągającą przygodę w świecie Twilight Imperium, która natychmiast wrzuci was w środek akcji, jednocześnie przystępnie przedstawiając zasady nowym graczom.Cztery gotowe postacie z własnymi unikalnymi zdolnościami i umiejętnościami. Możecie wcielić się w role: zdyscyplinowanej żołnierki z ludzkiej brygady desantowej; sprytnej, hakańskiej podróżniczki; genialnego, hylarskiego naukowca lub ujmującego dyplomaty Xxcha.Wraz z premierą startera, opublikowane zostało bezpłatne rozszerzenie dla przygody. Poza dwoma dodatkowymi grywalnymi postaciami, znajdziemy tam rozwinięcie ostatniego rozdziału scenariusza. Gotowe do druku karty postaci można pobrać z tego miejsca.Czym jest Genesys RPG?To uniwersalna gra fabularna. Oznacza to, że jej zasady umożliwiają rozgrywanie sesji w dowolnie wybranym lub wymyślonym uniwersum. Możecie oprzeć się na swojej kreatywności albo skorzystać z podręczników z opisami światów. Wybór jest duży – od bohaterskiego fantasy (Krainy Terrinoth) przez cyberpunkowe science fiction (Android: Cienie New Angeles) aż po epicką space operę (Twilight Imperium: Żar w popiołach). Sercem tej gry jest Kostkowy System Narracyjny. Choć właściwie każda gra fabularna ma mechanikę pozwalającą ustalić, czy postaci udało się wykonać określone zadanie, to ten system wyznaczył w tej kwestii nową jakość. Jeden rzut kostkami nie tylko pozwala określić sukces bądź porażkę, lecz także tworzy szansę, by Waszym postaciom przydarzyły się rzeczy – dobre albo złe. Dzięki temu wyjątkowemu połączeniu w Genesys można rozgrywać dynamiczne i emocjonujące spotkania, w których gracze wspólnie z Mistrzem Gry tworzą ekscytującą, pełną zwrotów akcji, przygodę. 
Wydawca:
Rebel
Liczba stron:
44
Format:
A4
Rodzaj oprawy:
miękka
2495
2125
-15%

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

wersja elektroniczna do pobrania od 23 lipca 2022 roku

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

Dawno temu galaktyką władało wielkie Imperium Lazaxów. Ich trwające przez tysiące lat panowanie było erą pokoju i harmonijnej współpracy między tysiącami gatunków. Jednak żadne imperium nie może istnieć wiecznie. Wojny, które rozpętały się po upadku Lazaxów, na milenia strzaskały kosmiczną cywilizację. Teraz galaktyka odradza się z trudem, a dziesiątki potężnych nacji rywalizują ze sobą w walce o władzę nad odbudowywanym imperium. Odtworzona Rada Galaktyczna stała się siedliskiem intryg i politykierstwa, zaś większość Radnych ignoruje zagrożenia czające się na krawędzi znanego kosmosu.

Jako członkowie organizacji Keleres jesteście odpowiedzialni za zwalczanie tych zagrożeń i ochronę galaktyki. Jesteście agentami Rady i działacie w jej imieniu, lecz was także dotyczą wewnętrzne tarcia i obciążają lojalności wobec własnych frakcji. Gdy wasza grupa zostaje wysłana z zadaniem zbadania niepokojących doniesień z odkrytego na nowo świata, szybko okazuje się, że jesteście jedynymi, którzy stoją między galaktyką a jej zniszczeniem.

W 44-stronicowej broszurze Genesys RPG: Twilight Imperium - Zgliszcza Potęgi znajdziecie:

  • Zestaw uproszczonych zasad do Genesys RPG. Dzięki niemu w szybki sposób poznacie podstawowe zasady Kostkowego Systemu Narracyjnego i od razu wskoczycie do gry!
  • Wciągającą przygodę w świecie Twilight Imperium, która natychmiast wrzuci was w środek akcji, jednocześnie przystępnie przedstawiając zasady nowym graczom.
  • Cztery gotowe postacie z własnymi unikalnymi zdolnościami i umiejętnościami. Możecie wcielić się w role: zdyscyplinowanej żołnierki z ludzkiej brygady desantowej; sprytnej, hakańskiej podróżniczki; genialnego, hylarskiego naukowca lub ujmującego dyplomaty Xxcha.
  • Wraz z premierą startera, opublikowane zostało bezpłatne rozszerzenie dla przygody. Poza dwoma dodatkowymi grywalnymi postaciami, znajdziemy tam rozwinięcie ostatniego rozdziału scenariusza. Gotowe do druku karty postaci można pobrać z tego miejsca.

Czym jest Genesys RPG?

To uniwersalna gra fabularna. Oznacza to, że jej zasady umożliwiają rozgrywanie sesji w dowolnie wybranym lub wymyślonym uniwersum. Możecie oprzeć się na swojej kreatywności albo skorzystać z podręczników z opisami światów. Wybór jest duży – od bohaterskiego fantasy (Krainy Terrinoth) przez cyberpunkowe science fiction (Android: Cienie New Angeles) aż po epicką space operę (Twilight Imperium: Żar w popiołach). 

Sercem tej gry jest Kostkowy System Narracyjny. Choć właściwie każda gra fabularna ma mechanikę pozwalającą ustalić, czy postaci udało się wykonać określone zadanie, to ten system wyznaczył w tej kwestii nową jakość. Jeden rzut kostkami nie tylko pozwala określić sukces bądź porażkę, lecz także tworzy szansę, by Waszym postaciom przydarzyły się rzeczy – dobre albo złe. 

Dzięki temu wyjątkowemu połączeniu w Genesys można rozgrywać dynamiczne i emocjonujące spotkania, w których gracze wspólnie z Mistrzem Gry tworzą ekscytującą, pełną zwrotów akcji, przygodę. 

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
  • podręcznik w miękkiej oprawie, 44 strony
Waga:
1,15 kg
Instrukcja i inne pliki:
Uwaga! Jest to strona darmowego produktu elektronicznego, a także druku promocyjnego startera. Elektroniczną wersję przygody można pobrać (od 23 lipca 2022 roku) z odnośników poniżej:
-> Przygoda i skrót zasad systemu Genesys
-> Rozszerzenie przygody DLC
-> Karty postaci do przygody Zgliszcza Potęgi
Uniwersum Twilight Imperium to pełna rozmachu – i czasami mroczna – space opera w rozległej galaktyce. Nazwa ta pochodzi od serii strategicznych gier planszowych o tym samym tytule od wydawnictwa Fantasy Flight Games (w Polsce wydawnictwo Galakta).
Aby w pełni cieszyć się z potencjału gry fabularnej Genesys będziecie potrzebować co najmniej jednego Zestawu Kości Narracyjnych, ale możecie także skorzystać z darmowej aplikacji do rzucania kostkami! Specjalnie na potrzeby tej gry stworzyliśmy łatwą w użyciu aplikację, którą pobierzesz za darmo na dowolne urządzenie z Androidem lub iOS. Wystarczy, że poszukasz „Genesys dice” w miejscu, z którego pobierasz aplikacje i już możesz wskoczyć do gry!

Recenzje


Pytania i odpowiedzi

Wszystkie 7
Z odpowiedzią 7
Oczekujące na odpowiedź 0

Kiedy można spodziewać się premiery ? Rozumiem wszystko, ale przestawiać ciągle od miesięcy i zero konkretnych informacji - polityka informatyczna niestety leży

~ Rfe 26.05.2022 15:00

Cytując Maćka Jesionowskiego, który wrzucił post na facebookową grupę "Genesys RPG Polska | Poland" dnia 27 maja 2022: Czołem! Śpieszę z obiecaną aktualizacją dotyczącą Genesys Twilight Imperium Zgliszcza Potęgi! Jednym z najtrudniejszych do poradzenia sobie uczuciem jest wrażenie, że nie mamy na coś wpływu. Ta aktualizacja jest zwieńczeniem naszych prób w odzyskaniu kontroli nad drukiem. Zaczynając od słów #wyjaśnienia - druk startera z przyczyn administracyjnych znowu musiał zostać przełożony. Serdecznie za to przepraszam w imieniu własnym, jak i całej firmy. Aktualnie otrzymaliśmy informacje o lipcu 2022. Podręcznik podstawowy i krainy Terrinoth mają termin na czwarty kwartał 2022 roku (z czego podręcznik podstawowy pojawi się oczywiście przed settingiem). Przeprosiny dla klientów Rebel.pl Wychodzimy na przeciw „darom losu” i właśnie przygotowujemy druk darmowych egzemplarzy promocyjnych, które trafią do osób, które do 26 maja 2022 miały aktywne zamówienie detaliczne złożone w sklepie rebel.pl. Wysłanie tego egzemplarza nie zamyka jednak realizacji oryginalnego zamówienia. Oznacza to, że starter otrzymasz od nas dwukrotnie - raz jako materiał promocyjny (dla koleżanki, kolegi, na półkę...) a drugi, gdy tylko standardowy druk startera trafi do naszego magazynu. Nie byłbym sobą gdybym nie wspomniał o tym, że skoro przesunięto nam druk, to w ramach całego tego zamieszania postaraliśmy się o dodanie ulepszeń do okładki (soft + złocenia). Chcieliśmy, żeby ten ostateczny produkt różnił "na plus" względem promocyjnego egzemplarza i tak właśnie się dzieje! Dziękujemy za zaufanie i gorące trzymanie za nas kciuków. Coś dla fanów gier planszowych Przygotowaliśmy podwójną akcję skierowaną dla fanek i fanów gier planszowych Twilight Imperium. Kupując grę Twilight Imperium w sklepie Galakta, otrzymasz egzemplarz Zgliszcz Potęgi gratis! Ta sama sytuacja będzie miała miejsce przy zakupie w przedsprzedaży gry Twilight Inscription ze sklepu Rebel.pl! Liczba egzemplarzy promocyjnych jest oczywiście ograniczona. A gdzie reszta? Warto nadmienić, że startery te trafią także do wszystkich partnerów wydania i do wybranych sklepów hobbystycznych. Pozostałe egzemplarze z nakładu promocyjnego będą (mamy nadzieje!) do dostania na Pyrkonie na stoisku Rebela (do otrzymania przy zakupach), w konkursach (także tych przeszłych) i u wybranych recenzentów. Serdecznie przepraszam raz jeszcze za zaistniałą sytuację. Mam nadzieję przybić z Wami wszystkimi piątki na zbliżającym się Pyrkonie (będę tam w sobotę!). Miłego weekendu wszystkim!

Czy odpowiedź była przydatna? 1

~ Irek 30.05.2022 13:49

Co się stało z datą premiery "Zgliszcz potęgi" do "Genesys"? Jeszcze do niedawna było napisane maj 2022r. teraz jest już tylko sam 2022 rok, bez podanego miesiąca. Czy to znaczy, że na grę - być może - trzeba będzie czekać do grudnia? Proszę o jakieś wyjaśnienie.

~ ludzik 16.05.2022 12:10

Oficjalną odpowiedź można znaleźć na SoMe z dnia 19.07.22. oraz rozesłaliśmy ją do wszystkich, którzy zakupili. PDF jest już dostępny, można ściągać.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Michał 26.07.2022 15:12

Podbijam również z pytaniem o premierę. Miał być przełom luty/marzec, zbliża się kwiecień i nadal cisza.

~ Niecierpliwy 21.03.2022 21:50

Wycięte z Facebooka 25.03.2022 r. Starter • Pliki do zestawu startowego Twilight Imperium - Zgliszcza potęgi zostały zaakceptowane. • Asmodee podpisało porozumienie z polską drukarnią w której mamy zamowiony nakład starterów. • W przyszłym tygodniu pliki trafiają do drukarni. Będzie próbny wydruk. Weryfikacja. Potem druk docelowy. • Szacujemy, że cały proces powinien zamknąć się w przeciągu paru tygodni. A to oznacza przesunięcie premiery z marca na kwiecień. • Cały proces wydłużył się o dobre 3 tygodnie dość niespodziewanie, ponieważ wprowadzono w tym okresie nowe standardy w procedurach druku i przygotowania do druku podręczników do gier fabularnych w Asmodee. Nie bez „winy” jest tutaj też sytuacja geopolityczna.

Czy odpowiedź była przydatna? 1

~ Kusiu 26.03.2022 16:09

Czy kostki do Genesys powrócą do sprzedaży? Trochę bez sensu zamawiać starter bez kostek do grania. (uprzedzając niektóre odpowiedzi - tak, wiemy, że jest aplikacja, ale nasza grupa bardzo nie lubi mieszania elektroniki do gier)

~ Damian 30.01.2022 11:30

Zgodnie z zapowiedziami, kostki powinny wrócić do sprzedaży w drugim kwartale tego roku.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Warenhari 08.02.2022 23:50

Starter jak widzę jest po polsku, czy to znaczy, że będzie niedługo cała seria w języku polskim? Chodzi o podręcznik podstawowy i resztę?

~ Crelios 26.01.2022 00:05

Dokładnie tak! Jeszcze w tym roku pojawi się Genesys: Podręcznik podstawowy i Krainy Terrinoth. W planach jest także duży podręcznik do Android i Twilight Imperium. Zapraszamy na kanał youtube rebela i na ostatnie dwa live, gdzie można poznać znacznie więcej szczegółów!

Czy odpowiedź była przydatna? 2

~ Maciej 26.01.2022 07:18

Czy przygodę "Zgliszcza potęgi" do "Genesys" będzie można zakupić również po premierze, czy jedynie w przedsprzedaży? I czy po premierze będzie ją można kupić w sklepach innych niż Rebel w swoim mieście?

~ ludzik 25.01.2022 13:24

Starter do Genesys osadzony w świecie Twilight Imperium, Zgliszcza Potęgi, będzie dostępny po przedsprzedaży w regularnej ofercie zarówno rebel.pl jak i wszystkich dobrych sklepów z grami fabularnymi.

Czy odpowiedź była przydatna? 1

~ Marek_J 25.01.2022 18:28

Kiedy będzie wersja PDF? Czy wcześniej niż w dniu premiery?

~ deL 25.01.2022 13:21

Z tego co kojarzę Jesion nie wspominał o PDF do startera - opowiadał o PDF dla dużych podręczników. Niemniej jest to dobre pytanie, sprawdzimy czy jest w ogóle taka opcja.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Marek_J 25.01.2022 18:30

w razie czego pdf w wersji angielskiej już jest dostępny za darmo na stronie producęta edge-studio . net

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Korial 26.01.2022 11:01

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie


Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również