Brainstorm! - Puzzle - seria Tangram

Wymyśl jak ułożyć ponad 120 figur!
16 opinii
  • 1 osoba
  • od 7 lat
  • wydanie polskie
Tangram to łamigłówka znana już w cesarskich Chinach. Ponoć inspirację do powstania gry dał niezwykły układ płytek ceramicznych yanjitu zdobiących podłogi pałacu Dynastii Song. Istnieje także legenda, która mówi, że cesarski glazurnik o imieniu Tan upuścił pewnego razu płytkę ceramiczną, która rozbiwszy się na siedem części posłużyła jako pierwowzór gry. Do Europy "Tangram" przybył dzięki żeglarzom, którzy odkryli i zafascynowali się łamigłówką podczas wizyt w porcie Kantonu.Tangram, czyli siedem tablic umiejętności to gra składająca się z siedmiu prostych figur powstałych z podzielonego odpowiednio kwadratu. Używając wszystkich siedmiu elementów (zwanych tanami) postaraj się ułożyć jak najwięcej kształtów. Tany nie powinny nachodzić na siebie.Bogactwo wizerunków, jakie można uzyskać z tych prostych figur jest wręcz zdumiewające!
Wydawca:
Big Fun Republic (Puzzlomatic)
3995

Dostępnych 26 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka w piątek


Dostawa (Paczkomaty 24/7) już od 10 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Opis

Tangram to łamigłówka znana już w cesarskich Chinach. Ponoć inspirację do powstania gry dał niezwykły układ płytek ceramicznych yanjitu zdobiących podłogi pałacu Dynastii Song. Istnieje także legenda, która mówi, że cesarski glazurnik o imieniu Tan upuścił pewnego razu płytkę ceramiczną, która rozbiwszy się na siedem części posłużyła jako pierwowzór gry. Do Europy "Tangram" przybył dzięki żeglarzom, którzy odkryli i zafascynowali się łamigłówką podczas wizyt w porcie Kantonu.

Tangram, czyli siedem tablic umiejętności to gra składająca się z siedmiu prostych figur powstałych z podzielonego odpowiednio kwadratu. Używając wszystkich siedmiu elementów (zwanych tanami) postaraj się ułożyć jak najwięcej kształtów. Tany nie powinny nachodzić na siebie.

Bogactwo wizerunków, jakie można uzyskać z tych prostych figur jest wręcz zdumiewające!

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
  • 7 drewnianych elementów
  • 128 kształtów do ułożenia
Waga:
160 g

Recenzje

4.69
na podstawie 16 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Brainstorm! - Puzzle - seria TangramNajbardziej przydatne recenzje

AGNIESZKA

Liczba recenzji: 2

Jak dla mnie ideał :)

prosta zabawka,ktora relaksuje a jednoczesnie rozwija ;dobra dla 9-latka jak i osoby doroslej; w czasie swiat przechodzila z rak do rak-kazdy chcial sprobowac swoich sil;profesjonalna i szybka obsluga sklepu!


Jezozwierz_Krzys

Liczba recenzji: 10

Dobry, solidny produkt

Łamigłówka z czasów dzieciństwa, kiedy to posiadałem wersję plastykową w trzech kolorach ;)

Zabawka wykonana bardzo dobrze. Dobrej jakości drewniane elementy o odpowiedniej grubości pozwalają na "układanie" figurek w pionie.. :)

Polecam każdemu kto lubi wysilać swoje szare komórki i swoich znajomych.


Wół

Liczba recenzji: 49

Dobry, solidny produkt

Czwóreczka z dużym plusem. Zdaje mi się, iż buc ze mnie pierwszej próby, bo jakoś... nie radzę sobie, he he he.
Wciągające? Tak, jak ktoś lubi takie rzeczy. Estetyczne? W swej drewnianej prostocie, bardzo. Polecam, choć łeb mój trzeszczy od nadmiaru wysiłku. Słabiutkim w te klocki... chlip, chlip.

Pytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie

Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również