Sowus - recenzje

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Ten dodatek jest mistrzowski! Znacznie urozmaica grę, odświeża i zmienia już oklepane do bólu zagrania, sprawia, że za każdym razem chce się wracać do tytułu, a po rozgrywce chce się powiedzieć: "Holender, mogłem to i to zrobić inaczej." Nowe strategie, karty, jednostki, rasy itd., miodzio! Must have dla każdego fana kosmicznej wojny :)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Gra zakupiona w punkcie w Rivierze, stąd brak oceny, ale dałbym "4". Dlaczego?

3 punkty dostaje za samo wykonanie. Tak klimatycznych elementów (plansza, karty i tabliczki "miejsc") chyba nigdzie nie widziałem. Samo pudełko już wprowadza klimat mrocznego, podwodnego świata.

Gra jest łatwa do wytłumaczenia, prosta w obsłudze i szybka. Dlatego też dostaje kolejny punkcik, ponieważ IDEALNIE NADAJE SIĘ DO WPROWADZANIA NOWYCH GRACZY W ŚWIAT PLANSZÓWEK (koniecznie z wielkich, bo to istotny element)! I tak np. mój znajomy, który poza Scrabble i Monopolem nie znał innych planszówek zakochał się w tej grze :) Dzięki temu przekonałem go do gry w inne tytuły.

Gra polega na zbieraniu "armii" sojuszników, za których później można wykupywać lordów. Jedni lordowie mają specjalne zdolności, inni dają dużo punktów wpływów (punkty zwycięstwa). Dodatkowo w grze występują perły (tak! prawdziwe podróbki pereł! :D), które są swego rodzaju walutą. Dziewczyna kolegi już się raz pytała czy są prawdziwe :)

Grę jak najbardziej polecam. Jest skalowalna, przez co nie ma problemów grania na 2 jak i na 4 graczy. Mocno polecam, szczególnie tym, którzy swoją przygodę z planszówkami dopiero zaczynają.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

CO2 jest grą stricte ekonomiczną, chociaż niektórzy doszukują się elementów strategii (ustalanie ruchów do przodu). Według mnie jest drugą, najładniej zaprojektowaną grą (zaraz za Abyss) ze wszystkich z jakimi się spotkałem i do tego niesamowicie mózgożerną. Gra jest ciężka, a im więcej graczy tym robi się trudniej, a zarazem ciekawiej.

W grze występuje nieco negatywnej interakcji, podbieranie kart NZ, podbieranie projektów, budowanie "czyiś" elektrowni itd. Ale pomimo tego gra się cudnie.

Gra, oprócz konferencji i elektrowni, w żaden sposób nie jest losowa. To gracz decyduje o tym, co się dzieje na planszy.

Dodatkowym, wspaniałym elementem rozgrywki jest fakt, iż gracze mogą przegrać! Mogą zniszczyć planetę. Póki co, a grałem już kilka rozgrywek, zdarzyło się tak 2 razy :)

Gra jest godna polecenia i chyba nie przesadzę, jeśli powiem, że jest to jedna z lepszych gier tego typu na rynku.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Jak dla mnie ideał :)

Tańsza, ale wcale nie znaczy, że gorsza, wersja Scrabble. W wersji Exclusive mamy 2 plansze, standardową z polami premiowymi oraz "pustą". Zgodnie z zasadami na pustej planszy kładziemy dołączone żetony (każdy oznacza konkretną premię) według własnego "widzimisię". Ze znajomy ustaliliśmy, żeby nie kłaść żetonów jeden obok drugiego (w miarę możliwości(, żeby gry nie kończyć po pierwszych 2-3 słowach. Oprócz tego są zmodyfikowane zasady, np. dobieranie literek na podstawie wyrzuconej liczby oczek na kostce. Polecam :)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Dobry, solidny produkt

Świetny produkt. Pięknie się komponuje z kartami Hordy z WoWa :)


Dobry, solidny produkt

Świetny produkt. Doskonale pasuje do kart Sojuszu z WoWa ;)


Jak dla mnie ideał :)

Trochę czekałem na konkretne kolory (brak na sklepie i magazynie), ale warto było :) Piękne 2 zestawy kości mam u siebie, jestem zadowolony.


Dobry, solidny produkt

Produkt jak najbardziej zadowalający :) Solidne wykonanie. Ktoś w komentarzach wspomniał, iż worek sam się otwiera z czasem. Póki co czegoś takiego nie zauważyłem.