Sowus

Obserwowani

11 użytkowników

Zobacz wszystkich
Obserwujący

4 użytkowników

Gra zakupiona w punkcie w Rivierze, stąd brak oceny, ale dałbym "4". Dlaczego?

3 punkty dostaje za samo wykonanie. Tak klimatycznych elementów (plansza, karty i tabliczki "miejsc") chyba nigdzie nie widziałem. Samo pudełko już wprowadza klimat mrocznego, podwodnego świata.

Gra jest łatwa do wytłumaczenia, prosta w obsłudze i szybka. Dlatego też dostaje kolejny punkcik, ponieważ IDEALNIE NADAJE SIĘ DO WPROWADZANIA NOWYCH GRACZY W ŚWIAT PLANSZÓWEK (koniecznie z wielkich, bo to istotny element)! I tak np. mój znajomy, który poza Scrabble i Monopolem nie znał innych planszówek zakochał się w tej grze :) Dzięki temu przekonałem go do gry w inne tytuły.

Gra polega na zbieraniu "armii" sojuszników, za których później można wykupywać lordów. Jedni lordowie mają specjalne zdolności, inni dają dużo punktów wpływów (punkty zwycięstwa). Dodatkowo w grze występują perły (tak! prawdziwe podróbki pereł! :D), które są swego rodzaju walutą. Dziewczyna kolegi już się raz pytała czy są prawdziwe :)

Grę jak najbardziej polecam. Jest skalowalna, przez co nie ma problemów grania na 2 jak i na 4 graczy. Mocno polecam, szczególnie tym, którzy swoją przygodę z planszówkami dopiero zaczynają.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

CO2 jest grą stricte ekonomiczną, chociaż niektórzy doszukują się elementów strategii (ustalanie ruchów do przodu). Według mnie jest drugą, najładniej zaprojektowaną grą (zaraz za Abyss) ze wszystkich z jakimi się spotkałem i do tego niesamowicie mózgożerną. Gra jest ciężka, a im więcej graczy tym robi się trudniej, a zarazem ciekawiej.

W grze występuje nieco negatywnej interakcji, podbieranie kart NZ, podbieranie projektów, budowanie "czyiś" elektrowni itd. Ale pomimo tego gra się cudnie.

Gra, oprócz konferencji i elektrowni, w żaden sposób nie jest losowa. To gracz decyduje o tym, co się dzieje na planszy.

Dodatkowym, wspaniałym elementem rozgrywki jest fakt, iż gracze mogą przegrać! Mogą zniszczyć planetę. Póki co, a grałem już kilka rozgrywek, zdarzyło się tak 2 razy :)

Gra jest godna polecenia i chyba nie przesadzę, jeśli powiem, że jest to jedna z lepszych gier tego typu na rynku.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Dobry, solidny produkt

Świetny produkt. Doskonale pasuje do kart Sojuszu z WoWa ;)


Jak dla mnie ideał :)

Trochę czekałem na konkretne kolory (brak na sklepie i magazynie), ale warto było :) Piękne 2 zestawy kości mam u siebie, jestem zadowolony.


Louve

Liczba recenzji: 68

Krzysztof

Liczba recenzji: 10

Bobaz

Liczba recenzji: 86

Michal K.

Liczba recenzji: 18

Aniaga

Liczba recenzji: 62

Bartosz Mroziński

Liczba recenzji: 98

RachCiach

Liczba recenzji: 18

Rafal Basinski

Liczba recenzji: 4

Ryudo

Liczba recenzji: 84

Maciej

Liczba recenzji: 73

Pizystrat

Liczba recenzji: 74

WujekBelzebubik

Liczba recenzji: 12

Michał

Liczba recenzji: 13

Ryudo

Liczba recenzji: 84

RachCiach

Liczba recenzji: 18