Jakub - recenzje

Jak dla mnie ideał :)

Kolejny dodatek z charakterem. Martelowie różnią się od pozostałych rodów, jako, że ich potęga płynie z kart, które czynią wygrywanie wyzwań przeciwko nim nieopłacalnym. Martellowie nie są więc kolejnymi intrygantami po Lannisterach, choć również lubią ten rodzaj wyzwań. A na dokładkę kilka dodatkowych kart dla pozostałych pięciu rodów. Dla mnie bomba.


Jak dla mnie ideał :)

Bardzo dobry dodatek. Jak dla mnie karty idealnie oddają klimat Greyjoyów, pozwalając na łupienie talii przeciwnika (poprzez odrzucanie kart) lub przez przeprowadzanie niespodziewanych ataków (wiele efektów czyni przeciwników bezsilnymi podczas obrony). Dodatkowe karty dla pozostałych rodów, przydają się jeżeli ktoś jest tymi rodami zainteresowany. Dużo naprawdę ładnych kart.


W porządku, bez rewelacji

Gra nie powala, ale również nie jest szczególnie tragiczna. Nieco zbyt prosta, moim zdaniem trochę kuleje balans siły pomiędzy smokiem a krasnoludami, ale mimo to grało mi się przyjemnie. Plusem jest niewielki rozmiar pudełka, jak również niewielka ilość miejsca potrzebnego do gry, co czyni Drako grą, którą śmiało można zabrać w podróż, lub dla zabicia czasu np. w pociągu.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Dobry, solidny produkt

Bardzo przyjemna, lekka gra. Zarówno Gentlemanem jak i Damą gra się ciekawie. Konieczność nie wypadania z roli prowokuje wiele zabawnych wymian między graczami. Dużą zaletą jest również duża ilość graczy, którą gra jest w stanie "obsłużyć" - bawić się można nawet w 10 osób.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Jak dla mnie ideał :)

Gra jest naprawdę genialna! Mechanika jest dość prosta, choć jest dużo wyjaśniania zasad, niemniej jednak kiedy przejdzie już pierwsze zniechęcenie spowodowane objętością instrukcji (dwa zeszyty A4 po 20 stron) to okazuje się, że wszystko jest banalnie proste do zapamiętania.

Bardzo fajna mechanika, losowe mapy i całkiem sporo rożnych scenariuszy gwarantują duże replayability, a to tego można grać przeciwko sobie, w drużynach, kooperacyjnie, a nawet samemu.

Jakość wykonania bardzo wysoka, wszystko ładnie mieści się w zgrabnym pudełku, żetony mają własne, zamykane "korytko" więc nie latają luzem przy przewożeniu. Niestety karty przestają się mieścić w przegródkach po włożeniu w koszulki, ale można tą część pudełko po prostu wyjąć i wszystko będzie cacy :)

Na koniec jak zwykle szacun dla Rebela za dostawę, tym razem jeszcze większy, bo nie dość, że szybko i sprawnie, to w tygodniu przed świętami.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Jak dla mnie ideał :)

Dwa nowe warianty gry, które można ze sobą łączyć (Nowa Caproca i Przywódcy Cylonów), nowe postacie i dodatkowa mechanika związana z kartami Zdrady. Plus śliczne trójwymiarowe Basestary. Dla mnie bomba.


Jak dla mnie ideał :)

Wspaniała gra do zabawy w większym gronie, grać da rade nawet w 7 osób (z drobnymi modyfikacjami przy wybieraniu postaci)

Mechanika sprawia, że wykrycie zdrajców nie jest za łatwe i daje dużą satysfakcję jeżeli uda nam się oskarżyć właściwą osobę.

Wykonanie solidne, szkoda tylko że te 2 Basestary są z kartony a nie plastiku jak reszta statków, ale ogólnie bardzo dobre.

Polecam wszystkim którym podobał się Shadows Over Camelot.

Pomimo, że gra jest na podstawie serialu, znajomość tegoż nie jest konieczna. Flavour tekst w instrukcji stanowi wystarczające wporwadzenie.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Jak dla mnie ideał :)

Nadzwyczaj solidne, polecam do wszystkich kier z takimi małymi kartami bo koszulki znacznie ułatwiają tasowanie (Można "wsuwać" w siebie dwie porcje kart zamiast dokonywać jakiejś ekwilibrystyki z palcami).


Jak dla mnie ideał :)

Gra jest fantastyczna, zaskakująco jak na taką grę mało jest elementów losowych, dzięki systemowi kart można mieć ogólne pojecie o tym, czy dany atak czy próba dyplomacji powiedzie się, bazując na kartach które już zeszły.

Na wpół losowo generowana plansza (gracze losują elementy planszy po czy kolejno układają mapę) sprawia że można w tę grę grać wiele razy i za każdym razem będzie trochę inaczej.

Jest wiele dróg do osiągnięcia zwycięstwa, co w połączeniu masą kart taktyk i 4 dostępnymi rasami daje możliwość zastosowania gamy różnych strategii.

Gra posiada epicką atmosferę.

Wykonanie jak zwykle od FFG, czyli bardzo solidne, figurki są gotowe to gry od razu, posegregowane w praktycznych torebeczkach. Trójwymiarowe góry może nie potrzebne, ale dają fajne wrażenie prawdziwego krajobrazu, dla mnie plus.

Dostawa jak zwykle od REBEL'a czyli na czas, opakowane tak, że nic nie miało prawa się stać złego tej przesyłce.


Jak dla mnie ideał :)

Solidne koszulki o dużej wytrzymałości.


Jak dla mnie ideał :)

Fajny dodatek, sporo ciekawych kart. Polecam.


Jak dla mnie ideał :)

Gra jest świetna, idealnie balansuje stopień złożoności i skomplikowania. Czytając niektóre recenzje/komentarze przestraszyłem się trochę, że gra będzie miała zbyt dużo elementów losowych, ale tak nie jest, można czynić pewne założenia i snuć plany na tych założeniach oparte.


Dla mnie bomba, czekam na dodatki :)


W porządku, bez rewelacji

Fajne eventy, ale niestety jako rozszerzenie do core'a trochę zawodzi bo wszyscy dostają po trzech bannermanów, a Lannisterowie żadnego. Ogólnie jednak w porządku.


Dobry, solidny produkt

Całkiem ciekawe karty i dodatkowy plot dla każdego z rodów czynią ten chapter pack godna uwagi pozycją, szczególnie dla graczy pragnących rozszerzyć talie z core'a.


Dobry, solidny produkt

Jeden z lepszych chapter packów, heroldowie są idealnym dodatkiem to talii z core'a plus Jaqen i kilka innych ciekawych kart.


W porządku, bez rewelacji

Fajny dodatek ale chyba głównie dla Baratheonu... jakoś tak nie powaliły mnie te karty w środku, ale ja z kolei nie kupuje dodatków żeby złożyć wymiatającą talię tylko żeby urozmaicić wszystkie cztery talie z podstawki...


Jak dla mnie ideał :)

Dla mnie bomba, dla każdego z rodów Epicka Bitwa dająca jakby dodatkową fazę i od razu jest wesoło.


Dobry, solidny produkt

Bardzo fajny dodatek do Core'a z wieloma wesołymi kartami, Rhaegar, jego harfa, Old Nan, bardzo fajne i klimatyczne.
No i sama Battle of Ruby Ford, ciekawa karta z fantastyczną ilustracją.


Jak dla mnie ideał :)

Bardzo wesoły dodatek dający wiele możliwości oraz posiadający fajny "klimat".


Dobry, solidny produkt

Ravnica to fajny dodatek z kilkoma wesołymi kartami. Dostawa itp. na poziomie fachowym.