Oksid - recenzje

Dobry, solidny produkt

A dlaczego nie 5 - bo plansza jest zle wykonana :) i się nie da idealnie na płasko rozłożyć. Myślałem że to wada tylko mojego produktu - niestety common issue.

Co do samej gry - rewelacja!

Plusy:

Mała i poręczna - świetna na wyjazdy (często grałem ze kolegami z pracy w delegacji)
Dobra na spotkanie towarzyskie - jest zabawna, nie skomplikowana i kooperacyjna.
Bardzo mi się podoba dodanie alternatywnych zasad w instrukcji.
Zazwyczaj trochę utrudnialiśmy sobie rozgrywkę gdyż podstawowe zasady są nastawione raczej na wygraną graczy.

Minus:

Jedyne sensowne zastosowanie jakie znaleźliśmy dla ucieczki z łodzi to przypadek gdy ktoś musiał przerwać grę wcześniej. Inaczej każdy kto się odłączy od rozgrywki siedzi i się nudzi i nie bardzo ma satysfakcje nawet gdy on przeżyje a lodź utonie.

No i wspomniana wyżej plansza - właśnie dlatego ze gra jest mała, wesoła i prosta jest idealna żeby zabrać ją ze sobą w delegacje, do pubu czy do znajomych i rozkłada się ją w różnych czasem prowizorycznych miejscach. I tutaj pojawia się problem że jest nie stabilna.

Nie mniej - w tej cenie, na tyle osób, taka zabawa... Polecam dla wszystkich którzy lubią nie skomplikowane,wesołe gry kooperacyjne w których wszystko się wali a gracze tylko łatają koniec z końcem od kataklizmu do kataklizmu!


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Jak dla mnie ideał :)

Chyba jedyny zestaw farb jaki kupiłem i jestem zadowolony. Polecam każdemu - w ciągu zaledwie roku znalazłem zastosowanie dla każdego z washy w zestawie - plus cena za zestaw jest super.


Nie grałem bez preludium.. i nie wyobrażam sobie grać bez niego - jak dla mnie to powinien być skład podstawki.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Dobry dodatek, odświeża i zmienia podejście do rozgrywki. Jedyne co mi się nie podoba to niejasność pewnych zasad. Przy rozgrywce był problem z Noctis City - instrukcja opisuje to nie jasno - w necie jest objaśnienie -jasne i jedno znaczne jedno zdaniowe, napisane przez twórce gry... Nie można było tak od razu w instrukcji?


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Super plansze. Fakt że szkoda że nie ma takich plansz w podstawce. Jednak dla fanów tej gry po prostu warto. Świetny pomysł na prezent dla kogoś kto ma grę - polecam.


Warto!

Rzuciłem się na grę parę lat temu pierwsze dwie partie wywołały reakcje: " Takie opinie, 180 PLN za taką grę?!?! - przesada".

Dziś minęło około 7 Lat i grę z chęcią nadal wyciągam - grałem w nią ze znajomymi, z rodzicami i pewnie za parę lat będę grał z dziećmi.

Gra jest wyważona, wcale nie tak losowa jak może się wydawać na pierwszy rzut oka i bardzo przyjemna.

Po prostu polecam - to jest dobra gra na lata!


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Opinia zwykłego gracza: ( nie jestem fanatykiem optymalizacji ekonomicznej)

Gra jest mega!

Grałem 2 razy podstawka z preludium. Przy stole wraz ze mną siedzieli wytrawni gracze xx parti rozegranych. Czy miałem mniejsze szanse - tak..., czy miało to wpływ na moją zabawę - nic a nic!

Gra wydaje się na pierwszy rzut skomplikowana, ale po pierwszej rundzie(pokoleniu) wszystko jest proste i jasne. Największa zaleta najlepszych gier - rozbudowana mechanika, łatwa do zrozumienia i przyswojenia czyli skomplikowana gra z przejrzystymi regułami.

Co więcej już przy dwóch grach widzę, że duże znaczenie ma to kim się gra więc można podchodzić do tej pozycji wiele razy mając wiele pomysłów na grę i zwycięstwo - szybko się nie znudzi.

Osobiście też nie miałem do czynienia z wyraźnym brakiem balansu aczkolwiek widać że niektóre korporacje mają lepszy start.

Polecam!


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Kupiłem z żoną żeby pograć wieczorem jak dzieci zasną. Były ku temu trzy powody i oczekiwania:
1. Lubimy planszówki
2. Nie mamy dużo czasu na granie od kiedy pojawiły się dzieciaki
3. Lubimy zbierać grzyby

No i jak się sprawdziło:
Ad 1. No niestety szału nie ma. Gra jest dość prosta i nie wciąga - nie ma tego czegoś, wiecie " zagrajmy jeszcze raz" lub " to kiedy gramy znowu, nie mogę się doczekać". Natomiast sama gra jest to przyjemna rozgrywka rywalizacyjna i za to plus po prostu nie budzi emocji.

Ad 2. Tutaj sprawdziła się genialnie. Gra jest mała, szybko się rozkłada i składa, szybka rozgrywka, a jak z jakiegoś powodu trzeba przerwać to nie ma tragedii głownie ze względu na to co napisałem powyżej. Przyjemna rywalizacja na szybką partyjkę bez miliona zasad wariacji i strategi.

Ad 3. No tutaj nie wiele do powiedzenia. Nie mniej szata graficzna jest ładna - przyjemna dla oka.

Wiec w kategorii cena,jakość i przeznaczenie daje jej solidne 4 - spełnia swoje zadanie. Jednak gdybym miał więcej czasu to raczej nie wyciągali byśmy jej z szafki tylko chwytali za inne pozycje. Przede mna jeszcze sprawdzenie tej gry z dziećmi jak podrosną - może tutaj się pozytywnie zaskoczę.Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Zakupiłem ten zestaw plus Tempest of Souls/ Pomijając fakt że mam dwie armie do gry to mimo iż jeszcze nie grałem - sklejam, maluje, czytam i zagłębiam się w Lore AoS - jeszcze nie grałem a już wiem że to był świetny zakup i zwrócił mi się w postaci świetnie spędzonego czasu.,


Doświadczenie na podstawie gry w 2 osoby:
Gra lekka szybka i dostarczająca całkiem przyjemnej rozrywki. W święta ze szwagrem zagrałem parę partyjek i za ogromna zaletę trzeba przyjąć czas rozgrywki 15-20 min(wariant 2 osobowy) na rozgrywkę. Zasady praktycznie intuicyjne. Minusem może być błąd w wydruku instrukcji ale errata jest w internecie a przyznam ze sami domyśleliśmy się brakującej zasady.

Istotne jest też to że mimo prostych zasad można troszkę pokombinować - nie jest czysto mechaniczna. Z kolei plusem prostych zasad jest to że można zagrać z kimkolwiek bez spędzania zbyt dużo czasu na wyśnienie zasad. Wykonanie też ładne i nie zajmuje zbyt dużo miejsca dzięki czemu można łatwo zagrać z 2-3 partyjki bez przygotowywania specjalnie wielkiej powierzchni na grę.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność: