Grizzo - recenzje

Nie spełnia moich oczekiwań :(

Czuje się oszukany przez Producenta. Liczyłem na klimatyczny i znany mi symbol na woreczku, a dostałem jedno skrzydłowego dziwaka. Wydawało mi się logicznym, że drugie skrzydło wejdzie na bok czy tyły woreczka, ale nieeeeeee.... Kupując ten produkt dostajecie dokładnie co na rysunku i nic więcej! Obrazek na woreczku urywa się dokładnie w tym momencie i dalej jest tylko czarna pustka.


Bardzo dobra gra z Kickstartera. Jest do dokupienia dodatek w klimatach Frankensteina i zombie z dodatkowymi planszami, mały dodatek z przeciwnikami jakby;) z Harrego Pottera oraz dużo dodatkowych figurek bohaterów. Przypomina Super Dungeon Explorera zrobionego z możliwością walczenia przeciwko innym graczą. Naprościej opisać to jako gracze vs gracze vs potwory. Każdy z graczy dobiera trzech bohaterów, wyposaża ich w karty ekwipunku typu pancerz, broń i zaklęcie. Następnie każdy z graczy startuje z lokacji przedstawionej w scenariuszu oraz musi osiągnąć dany cel lub wypełnić kilka questów. Potwory są stawiane w lokacjach dobranych przez scernariusz i sterowane przez mechanikę gry. Gracze mogą w każdym momencie wspierać się wzajemnie w pokonaniu trudniejszego przeciwnika lub przeciwnie szkodzić sobie atakując rannych lub bogatych w złoto bohaterów. W większości czasu zdobywa się złoto za wypełnienie questów jak zabicie kilku potworów z danej grupy lub bossa czy zabicie postaci innego gracza. Są też do zdobycia unikalne bronie, przedmioty, dostęp do sekretnego pokuju w następnym scenariuszui lub jak to w dodatku - tytuły dające buffy lub odporności na następne misje. Po zakończeniue scenariusza za zdobyte złoto kupuje się ekwipunek wzmacniający postacie i zaczyna się kolejny scenariusz.


Jak dla mnie ideał :)

Bardzo dobra, wciągająca i ciekawa gra, zaletą jest możliwość pogrania samemu. Pojawia się kilku bohaterów z poprzedniego wydania poprawionych o kilka statystyk np. przydatnych do naprawy statku. Część kart ze starszego wydania powtarza się w ekwipunku, ale więcej jest nowych, dochodzi kilka odmian broni palnej, morscy sprzymierzeńcy i przeciwnicy.

Trafiła mi się przetarta karta przygody, gdzie teskt jest mocniej starty, ale nadal czytelny, tak samo w instrukcji róg z tekstem jednej ze stron jest przetarty.


W porządku, bez rewelacji

Drobne rysy i zabrudzenia.


Nie spełnia moich oczekiwań :(

Zamówiłem 7 paczuszek, jedna z nich miała folie z wadami jak, poharatane boki, złączone ze sobą folie, poprzekłuwane folie, mocno porysowane oraz zapaskudzone jakimś syfem, upchnięte co jakiś czas z foliami w lepszym stanie. Wydałem 70 zł na zakup, z którego nie jestem zadowolony. Fuszerka, którą pakujący do paczki widział na pierwszy rzut okiem.


Dobry, solidny produkt

Po otwarciu produktu mamy jedną wypraskę, dwa woreczki ze standardowymi kartami i jeden z mniejszymi kartami - żetonami oraz dwie instrukcje do gry. W pierwszej jest opis gry krok po kroku, druga pełni funkcję uzupełniającą opisując karty i występującą na nich terminologię.

Plusy:
+ Treściwe instrukcje z dobrymi poradami jak: Grając pierwszy raz zagrajcie ignorując dodatkowe zasady na kartach, tworzenie podstawowego decku do gry, jak wygodnie rozstawić się ze wszystkimi kartami na stole.
+ Prosty rysunek pokazujący kto może zostać sojusznikiem danej rasy. Tworząc bardziej zaawansowane decki można wtedy dodać parę jednostek z obcej rasy/frakcji np. Gwardia Imperialna może mieć w swoim decku karty pochodzące od Space Marines albo... Orków?
+ Opis następnych dodatków, które będą zawierać Necronów (będą mogli mieć karty z decku większości ras) oraz Tyranidów (walczących bez kart innych ras).
+ Bardzo ładne arty w instrukcji i na kartach.
+ Brak losowości w kartach, w tym i w następnych produktach. Wszyscy dostają te same karty, w końcu można mieć kompletną karciankę bez większych wysiłków i braków w kolekcji.

Minusy:
- Cieniutkie karty, prawie przezroczyste, za każdym razem człowiek się martwi, że je zagnie biorąc do ręki.
- Mniejsze karty żetony mają tylko po 1 przedstawicielu z 4 frakcji. Przydałaby się większa różnorodność w tych kartach albo przynajmniej po 1 przedstawicielu na każdą frakcję z tej podstawki
- Tylko dla 2 graczy co raczej wynika z lenistwa twórców (lub planują zrobić dodatek na więcej graczy jak zrobili to z planszówką Relic) bo łatwo można zrobić wersje 2 vs 2 dając do gry wszystkie planety zawarte w tym samym zestawie. Bez większych problemów można dodać większą ilość graczy modyfikując lekko zasady. Myślę że na tym powinna polegać rozgrywka mając do dyspozycji tyle ras, a wśród nich tyle frakcji, że po paru dodatkach zwalczać mogą się nawet te same rasy mające przedstawicieli z różnych frakcji.

Rebel
+ Szybka dostawa (o godz 12 następnego dnia)
- Przypinka przyklejona na zewnątrz pudełka? Jestem zdziwiony takim posunięciem bo zamawiałem więcej rzeczy więc było miejsce by dać ją w środku, zamawiałem na ostatnią chwilę więc raczej nie mieli sytuacji, że wszystko było spakowana a przypinka dotarła na ostatnią chwilę. Czyżby przekazując paczki kurierowi ktoś zobaczył worek przypinek walający się pod kartonami i zaczął szybko je dodawać? ;) hehe


Dobry, solidny produkt

Dodatek wymagający do gry, którejś z dwóch podstawek. Zawartość dodatku bardzo ciekawa, szczególnie dodatkowe plansze, zasady, postacie i wrogowie.

Minusem dla mnie jest cena, za którą można kupić inną solidną planszówkę z podstawką i dodatkiem. Także dodatek jest słabo mobilny, bo trudno go upchnąć w podstawkę i bezpiecznie przetransportować.


Dobry, solidny produkt

Bardzo ładnie i solidnie wykonana gra, plusem jest że można połączyć z dodatkami i poprzednią częścią lub zagrać tylko w tą samowystarczalną pozycję.

Ciekawe płyty planszy, które urozmaicają starsze o nowe lokacje i strategie.

Nowe postacie i zdolności, ekwipunek i tryby rozgrywki

Na plus poprawione stare zasady i wyjaśnione stare sporne kwestie. Niestety na minus wychodzą nowe zasady i elementy, które ponownie nie są do końca prawidłowo wyjaśnione i trzeba się dogadywać z graczami jak z tego korzystamy.


Jak dla mnie ideał :)

Bardzo przyjemna gra czy to w grupie osób czy też grając scenariusze dla jednego gracza, warta swojej ceny. Szczególnie cieszą bardzo ładnie wykonane plansze, które są dwustronne. Po obrazkach myślałem, że figurki są wielkości tych od warhammera 40k, ale mimo że mniejsze to też dają radę.


Dobry, solidny produkt

Proste zasady, ładna plansza i wykonanie. Wolałbym figurki zamiast popiersia przedstawiającego postać.


Dobry, solidny produkt

Ciekawy świat, mechanika i postacie. Godne polecenia :)


Dobry, solidny produkt

Łatwe do zapamiętania zasady i wciągający świat. Zakup warty swej ceny.


Dobry, solidny produkt

Dobry solidny podręcznik, ciekawe szkice postaci, świata i pomysły. Dodatkowo zamieszczona płytka z kilkoma ciekawymi materiałami.


Jak dla mnie ideał :)

Ku memu zaskoczeniu bardzo dobra książka, ukazuje co się działo w przerwach między poszczególnymi wydarzeniami z poprzednich książek oraz po nich z punktu widzenia Dzieci Imperatora.


Jak dla mnie ideał :)

Horus odkrywa wszystkie swoje karty, akcja co raz bardziej przyśpiesza i zaskakuje. Polecam.


Jak dla mnie ideał :)

Bardzo dobry dodatek do bardzo dobrego produktu.


Jak dla mnie ideał :)

Warto dla samych obrazków i klimatycznych opisów ;) W końcu ciekawy system dla dorosłych :D


Dobry, solidny produkt

Wymagający zaangażowania i trochę pracy od MG. Bardzo ciekawie się czyta i uzupełnia informacje o świecie i możliwościach, gorzej jednak się prowadzi przy graczach "rozchodzących się na boki" lub robiących głupstwa.


Jak dla mnie ideał :)

Dobry dodatek do dobrej gry, na duży plus poprawiona karta do gry.


Jak dla mnie ideał :)

Bardzo dobrze opisane scenariusze, postacie i lokacje wraz z kartami NPC i ich motywacjami. Świetnie się prowadzi i czyta dla samej przyjemności.