Grizzo

Skryba

Szczecin

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

8 użytkowników

Zobacz wszystkich
Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Nie spełnia moich oczekiwań :(

Czuje się oszukany przez Producenta. Liczyłem na klimatyczny i znany mi symbol na woreczku, a dostałem jedno skrzydłowego dziwaka. Wydawało mi się logicznym, że drugie skrzydło wejdzie na bok czy tyły woreczka, ale nieeeeeee.... Kupując ten produkt dostajecie dokładnie co na rysunku i nic więcej! Obrazek na woreczku urywa się dokładnie w tym momencie i dalej jest tylko czarna pustka.


Bardzo dobra gra z Kickstartera. Jest do dokupienia dodatek w klimatach Frankensteina i zombie z dodatkowymi planszami, mały dodatek z przeciwnikami jakby;) z Harrego Pottera oraz dużo dodatkowych figurek bohaterów. Przypomina Super Dungeon Explorera zrobionego z możliwością walczenia przeciwko innym graczą. Naprościej opisać to jako gracze vs gracze vs potwory. Każdy z graczy dobiera trzech bohaterów, wyposaża ich w karty ekwipunku typu pancerz, broń i zaklęcie. Następnie każdy z graczy startuje z lokacji przedstawionej w scenariuszu oraz musi osiągnąć dany cel lub wypełnić kilka questów. Potwory są stawiane w lokacjach dobranych przez scernariusz i sterowane przez mechanikę gry. Gracze mogą w każdym momencie wspierać się wzajemnie w pokonaniu trudniejszego przeciwnika lub przeciwnie szkodzić sobie atakując rannych lub bogatych w złoto bohaterów. W większości czasu zdobywa się złoto za wypełnienie questów jak zabicie kilku potworów z danej grupy lub bossa czy zabicie postaci innego gracza. Są też do zdobycia unikalne bronie, przedmioty, dostęp do sekretnego pokuju w następnym scenariuszui lub jak to w dodatku - tytuły dające buffy lub odporności na następne misje. Po zakończeniue scenariusza za zdobyte złoto kupuje się ekwipunek wzmacniający postacie i zaczyna się kolejny scenariusz.


Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Po otwarciu produktu mamy jedną wypraskę, dwa woreczki ze standardowymi kartami i jeden z mniejszymi kartami - żetonami oraz dwie instrukcje do gry. W pierwszej jest opis gry krok po kroku, druga pełni funkcję uzupełniającą opisując karty i występującą na nich terminologię.

Plusy:
+ Treściwe instrukcje z dobrymi poradami jak: Grając pierwszy raz zagrajcie ignorując dodatkowe zasady na kartach, tworzenie podstawowego decku do gry, jak wygodnie rozstawić się ze wszystkimi kartami na stole.
+ Prosty rysunek pokazujący kto może zostać sojusznikiem danej rasy. Tworząc bardziej zaawansowane decki można wtedy dodać parę jednostek z obcej rasy/frakcji np. Gwardia Imperialna może mieć w swoim decku karty pochodzące od Space Marines albo... Orków?
+ Opis następnych dodatków, które będą zawierać Necronów (będą mogli mieć karty z decku większości ras) oraz Tyranidów (walczących bez kart innych ras).
+ Bardzo ładne arty w instrukcji i na kartach.
+ Brak losowości w kartach, w tym i w następnych produktach. Wszyscy dostają te same karty, w końcu można mieć kompletną karciankę bez większych wysiłków i braków w kolekcji.

Minusy:
- Cieniutkie karty, prawie przezroczyste, za każdym razem człowiek się martwi, że je zagnie biorąc do ręki.
- Mniejsze karty żetony mają tylko po 1 przedstawicielu z 4 frakcji. Przydałaby się większa różnorodność w tych kartach albo przynajmniej po 1 przedstawicielu na każdą frakcję z tej podstawki
- Tylko dla 2 graczy co raczej wynika z lenistwa twórców (lub planują zrobić dodatek na więcej graczy jak zrobili to z planszówką Relic) bo łatwo można zrobić wersje 2 vs 2 dając do gry wszystkie planety zawarte w tym samym zestawie. Bez większych problemów można dodać większą ilość graczy modyfikując lekko zasady. Myślę że na tym powinna polegać rozgrywka mając do dyspozycji tyle ras, a wśród nich tyle frakcji, że po paru dodatkach zwalczać mogą się nawet te same rasy mające przedstawicieli z różnych frakcji.

Rebel
+ Szybka dostawa (o godz 12 następnego dnia)
- Przypinka przyklejona na zewnątrz pudełka? Jestem zdziwiony takim posunięciem bo zamawiałem więcej rzeczy więc było miejsce by dać ją w środku, zamawiałem na ostatnią chwilę więc raczej nie mieli sytuacji, że wszystko było spakowana a przypinka dotarła na ostatnią chwilę. Czyżby przekazując paczki kurierowi ktoś zobaczył worek przypinek walający się pod kartonami i zaczął szybko je dodawać? ;) hehe


Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Proste zasady, ładna plansza i wykonanie. Wolałbym figurki zamiast popiersia przedstawiającego postać.


Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Dobry solidny podręcznik, ciekawe szkice postaci, świata i pomysły. Dodatkowo zamieszczona płytka z kilkoma ciekawymi materiałami.


Angus74

Liczba recenzji: 12

Exozone

Liczba recenzji: 27

Kornik

Liczba recenzji: 14

Hroost

Liczba recenzji: 65

Real_simon

Liczba recenzji: 30

Cichy-Blog.pl

Liczba recenzji: 5

Elessar11

Liczba recenzji: 47

IshiAryu

Liczba recenzji: 0