Adam Mazurkiewicz - recenzje

Raczej słaby

To pięknie wydana gra, z prześliczną grafiką. Kupiłem ją na rodzinne wieczory dla rodziców i dwójki dzieci 10 i 12 lat.

Niestety gra nie przypadła nam do gustu - oprócz mojej 10-letniej córki, która zakochała się w stronie wizualnej i temacie (urządzanie domu).

Pierwsze 2-3 partie grało się fajnie, niestety bardzo szybko pojawiło się poczucie powtarzalności, małej różnorodności sytuacji w trakcie rozgrywek.

Gra szybko trafiła na górną półkę, wróciła z niej ze dwa razy, kiedy pojawili się goście w wieku mojej córki. Raczej do niej już nie wrócimy, więc nie polecam.


Dobry, solidny produkt

Jeżeli ktoś lubi gry z atmosferą - gorąco polecam wieczór z Blood Rage i skandynawskim folkiem w tle.

Ostrzegam tylko - informacja, że gra trwa 60-90 minut to jakaś ściema. Moim zdaniem dla 3 osób trzeba 120-150 minut.


Jak dla mnie ideał :)

Spędziliśmy przy tej grze niezliczone godziny, a w moim zestawie karty się wytarły - i to nie z powodu słabej jakości wykonania.

Mimo niskiej interakcji i dość wysokiego progu wejścia gra jest niesamowicie wciągająca. Nauczyłem grać wiele osób i wszyscy się wciągnęli, niektórzy dość nałogowo :-)

Gra ma fajny klimat i niezłe wykonanie. Dodatki zmieniają nieco mechanikę i wpływają na skuteczność obieranych strategii. Najlepiej dodawać je stopniowo.

Polecam gorąco!


W porządku, bez rewelacji

No nie zachwyca. Jest mocno losowa - tego się spodziewałem. Gorzej, że wyciągane karty automatycznie decydują o tym co będę robił - właściwie nie widzę żadnych wariantów z których mógłbym wybierać. Na początku frajda brała się z interakcji (szkodzenia graczowi, który uzyskuje przewagę), ale to też jest strasznie schematyczne.

Osobna kwestia to oprawa graficzna - moim zdaniem rysunki z kart są estetycznie słabe.

Grę ratuje nieco humor, ale to tylko na 3-5 partii po których już poznałem wszystkie żarty. To pewnie dlatego potrzeba tylu dodatków.

Mój 10-cio letni syn wsiąkł maksymalnie, inaczej dałbym niższą ocenę.


Dobry, solidny produkt

Bardzo ładnie wydana gra z pięknymi ilustracjami, szybka i wciągająca - idealna do grania z dziećmi.


Jak dla mnie ideał :)

Gra rzeczywiście jest mocno losowa, ale jest w niej coś takiego, że chce się zagrać jeszcze raz. Gramy w nią od miesiąca prawie codziennie :-)

Bardzo proste zasady i dość krótki czas rozgrywki powodują, że Splendor jest idealną grą towarzyską i familijną. Zachęcam do interakcji przez podkradanie innym kart na które zbierają :-)

Wykonanie zestawu jest bardzo dobre, a działanie Rebela jak zwykle wzorowe.


Jak dla mnie ideał :)

Ładnie wydana gra, której można się nauczyć w minutę i od razu zacząć się dobrze bawić. Jestem dopiero po jakichś 10 partiach, więc jeszcze nie jestem pewien jak długo gra utrzymuje swój urok.

Klimat "renesansowych jubilerów" budują wyłącznie ilustracje, nie czuje się aby partia budowała jakąś historię.

Losowość jest spora, a interakcja między graczami niewielka, co w połączeniu z prostotą powoduje, że w Splendor dobrze gra się z dziećmi.

Instrukcja jest słabo napisana.


Raczej słaby

Te pudełka mają błąd konstrukcyjny - przykrywka ma boczne ścianki a całą wysokość, co powoduje, że próba podniesienia pudełka ze stołu kończy się wypadnięciem spodu z zawartością. Do kitu, w tym sklepie są lepsze pudełka na karty.