Blood Rage (edycja polska)

Nadszedł RAGNAROK!
17 opinii
 • 2 - 4 osoby
 • od 13 lat
 • ok. 90 minut
 • wydanie polskie
Nadszedł Ragnarok, lecz jesteśmy wikingami! Nie ma czasu na rozpacz, to czas na chwałę! Nie boimy się śmierci, gdyż bitewna chwała zapewni nam wieczne miejsce w Walhalli u boku Odyna! W Blood Rage gracze kontrolują klany wikingów dążących do chwały przed apokaliptycznym końcem świata. Podczas gdy Ragnarok pochłania ląd, wikingowie robią to co umieją robić najlepiej - zabijać, plądrować i ginąć w epickich bitwach! Życie przemija, ale chwała jest wieczna! Jest wiele sposobów na zdobycie chwały wikinga. Można zaatakować i splądrować krainę z jej bogactw, zgnieść swych przeciwników w walce, wypełniać zadania lub zginąć! Gracze wyciągają karty przedstawiające dary bogów, które pomogą im w wypełnianiu zadań. Dary te oferują wiele strategii. Pomagają w bitwach, zapewniając chytre taktyki lub kary dla tych wojów, którzy będą w stanie pokonać twe wojska. Rozwijaj swój klan przez dodawanie kolejnych jednostek, umiejętności lub rekrutację bestii ze skandynawskiej mitologii! Blood Rage to produkt o najwyższej jakości, który chowa w swym cieniu inne tytuły. Dynamika gry, spójność zasad, interakcje między graczami, znikające fragmenty planszy i kolorowa oprawa jest prawdziwym "przestępstwem" - to powinno być zabronione! Wisienką na torcie jest serce gry Blood Rage - figurki! W żadnej innej grze planszowej nie znajdziecie tak dopracowanych modeli. Mamy tutaj 4 klany, dla każdego z nich są inne modele z elementami podkreślającymi ich przynależność oraz wspaniałe figurki mitycznych potworów, które wzbudzać będą zazdrość i zgrozę twych rywali!
Autor:
Eric M. Lang
Wydawca:
Portal Games
389,95

Dostępnych 11 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka dzisiaj


Dostawa (Przesyłka kurierska DHL) już od 0 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Opis

Nadszedł Ragnarok, lecz jesteśmy wikingami! Nie ma czasu na rozpacz, to czas na chwałę! Nie boimy się śmierci, gdyż bitewna chwała zapewni nam wieczne miejsce w Walhalli u boku Odyna!

Blood Rage gracze kontrolują klany wikingów dążących do chwały przed apokaliptycznym końcem świata. Podczas gdy Ragnarok pochłania ląd, wikingowie robią to co umieją robić najlepiej - zabijać, plądrować i ginąć w epickich bitwach! Życie przemija, ale chwała jest wieczna!

Jest wiele sposobów na zdobycie chwały wikinga. Można zaatakować i splądrować krainę z jej bogactw, zgnieść swych przeciwników w walce, wypełniać zadania lub zginąć!

Gracze wyciągają karty przedstawiające dary bogów, które pomogą im w wypełnianiu zadań. Dary te oferują wiele strategii. Pomagają w bitwach, zapewniając chytre taktyki lub kary dla tych wojów, którzy będą w stanie pokonać twe wojska. Rozwijaj swój klan przez dodawanie kolejnych jednostek, umiejętności lub rekrutację bestii ze skandynawskiej mitologii!

Blood Rage to produkt o najwyższej jakości, który chowa w swym cieniu inne tytuły. Dynamika gry, spójność zasad, interakcje między graczami, znikające fragmenty planszy i kolorowa oprawa jest prawdziwym "przestępstwem" - to powinno być zabronione! Wisienką na torcie jest serce gry Blood Rage - figurki! W żadnej innej grze planszowej nie znajdziecie tak dopracowanych modeli. Mamy tutaj 4 klany, dla każdego z nich są inne modele z elementami podkreślającymi ich przynależność oraz wspaniałe figurki mitycznych potworów, które wzbudzać będą zazdrość i zgrozę twych rywali!

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 49 wspaniałych figurek
 • 52 kolorowe podstawki
 • 4 plastikowe znaczniki chwały
 • 102 karty
 • 1 plansza
 • 36 żetonów
 • 4 karty klanów
 • 2 karty pomocnicze
Waga:
1,7 kg
Pasujące koszulki:


Dodatki i akcesoria


Recenzje

4.82
na podstawie 17 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Blood Rage (edycja polska)Najbardziej przydatne recenzje

Tomi

Liczba recenzji: 19

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Bardzo dobra gra !!!
Plusy:
- proste, intuicyjne zasady
- niski próg wejścia
- ładne wydanie
- figurki
- bardzo dużo możliwości różnych zagrań
- sporo kombinowania
- rozrywka wyrównana do końca
- czas gry ok. godziny
-nie ma miliona żetonów i znaczników
Minusy:
-malutkie karty
-długofalowe taktyki tu nie przejdą.
-klimat wikingów nie ma wpływu na grę

BR to bardzo dobra gra. Prosta do nauczenia a dająca dużo zabawy i kombinowania. Nie jest to ideał gier strategicznych ale kapitalna gra euro, łącząca kilka najlepszych pomysłów z innych tytułów. Zabawa na godzinę rewelacyjna.
Cena adekwatna do zawartości i miodności. Polecam

P.S. Rebel z przesyłką jak zawsze zawodowo


Necrodancer

Liczba recenzji: 1

Krótko mówiąc, jest to "Chaos w Starym Świecie", któremu amputowano ameritrashową losowość, zapakowany w klimat na styku Conana i wikingów. Porównanie narzuca się samo - w końcu ta gra też jest dzieckiem Erika Langa, który po 6 latach od zaprojektowania "Chaosu" wyciągnął solidne wnioski i przekuł je na "Blood Rage". Nie uświadczymy tu irytującej losowości (w grze nie ma kostek - tu bitwy rozstrzygamy tylko i wyłącznie przy pomocy wydraftowanych kart i jednostek, które umieściliśmy na mapie). Nie doświadczymy dysproporcji w siłach - każdy gracz ma dokładnie takie same możliwości, w przeciwieństwie do "Chaosu", w którym narzucano nam losowo grę słabszymi lub mocniejszymi bogami. Zamiast talii przypisanych do każdego gracza, tu mamy draft - kolejna rzecz wpływająca na zbalansowanie i urozmaicenie rozgrywki.

Po rozegraniu OK. 20 partii mogę powiedzieć jedno - gra jest bardzo dobra, szczególnie z dodatkiem wprowadzającym 5 gracza oraz Mistyków. Jej głównym atutem jest to, że losowość ogranicza się właściwie tylko do draftu kart - sama rozgrywka zależy tylko wyłącznie od sprytu i efektywności taktyk wdrażanych przez graczy. Kolejnym plusem jest spora ilość taktyk i mechanik, które mogą nas doprowadzić do zwycięstwa, co przekłada się na regrywalność.

Mimo, że gra to typowy euro-area-control, szata graficzna planszy, kart i jakość wykonania figurek nie pozostawiają miejsca na klimatyczny niedosyt - jest epicko. Figurki wykonane są solidnie - żadna jeszcze nie ucierpiała, niesety karty ścierają się szybko i warto już na początku użytkowania zapewnić im koszulkową ochronę.

Rozgrywka jest dynamiczna, najwięcej czasu z tury pochłaniają drafty które potrafią być solidną zagwozdką. Musimy bardzo uważnie dobierać karty, bo od nich (oprócz naszych jednostek) zależy nasz los w każdej z tur. Dobre kombinacje kart multiplikują nasze efekty, a więc bardzo istotne jest tworzenie dobrych synergii.

Jeśli jesteś fanem mocno kompetetywnych gier typu area-control - "Blood Rage" w 100% trafi w Twoje upodobania.


Kahush

Liczba recenzji: 24

Blood rage to bardzo dobra gra łącząca w sobie kilka skutecznie współgrających mechanik.
Plusy
- Niewielka, ale jednak istniejąca losowość obejmująca właściwie jedynie fazę draftu kart i ich wykładania (sprawdza się tu zasada, on wie, że ja wiem, że on prawdopodobnie ma taką a taką kartę, więc ja zagram tak a tak, chyba, że on wie, że ja to wiem)
- Krótki czas gry i jej rozkładania (korzystne dla zapracowanych rodziców i graczy którzy lubią w czasie jednego wieczoru zagrać w parę różnych gier, lub parę partii jednej)
- Proste zasady i czytelna, krótka instrukcja (znów ukłon w stronę zapracowanych, lub zmuszonych tłumaczyć często zasady)
- Mnogość taktyk (odpowiednio dobrana strategia przegrywania, może przynieść finalnie zwycięstwo)
- Możliwość podniesienia się przegranego nawet po silnym ciosie w pierwszej erze
- Piękne figurki, mogące być po pomalowaniu ozdobą półki
- Gra fajnie się skaluje, grałem zarówno w 2, 3 i 4 osoby i gra się dobrze, chociaż jak to zwykle dla balansu i radości bywa im więcej tym lepiej
Minusy (nie dla każdego)
- Wysoka cena
- Grafiki mogą się nie podobać (specyficzna kreska) mnie np przypadły do gustu
- Klimat wikingów właściwie nie ma wpływu na mechanikę i jest tylko tłem dla rozgrywkiLosowość:
Interakcja:
Złożoność:


Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie

Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również

Gniew aniołów

Gniew aniołów