Blood Rage (edycja polska)

Nadszedł RAGNAROK!
14 opinii
 • 2 - 4 osoby
 • od 13 lat
 • ok. 90 minut
 • wydanie polskie
Nadszedł Ragnarok, lecz jesteśmy wikingami! Nie ma czasu na rozpacz, to czas na chwałę! Nie boimy się śmierci, gdyż bitewna chwała zapewni nam wieczne miejsce w Walhalli u boku Odyna!W Blood Rage gracze kontrolują klany wikingów dążących do chwały przed apokaliptycznym końcem świata. Podczas gdy Ragnarok pochłania ląd, wikingowie robią to co umieją robić najlepiej - zabijać, plądrować i ginąć w epickich bitwach! Życie przemija, ale chwała jest wieczna!Jest wiele sposobów na zdobycie chwały wikinga. Można zaatakować i splądrować krainę z jej bogactw, zgnieść swych przeciwników w walce, wypełniać zadania lub zginąć!Gracze wyciągają karty przedstawiające dary bogów, które pomogą im w wypełnianiu zadań. Dary te oferują wiele strategii. Pomagają w bitwach, zapewniając chytre taktyki lub kary dla tych wojów, którzy będą w stanie pokonać twe wojska. Rozwijaj swój klan przez dodawanie kolejnych jednostek, umiejętności lub rekrutację bestii ze skandynawskiej mitologii!Blood Rage to produkt o najwyższej jakości, który chowa w swym cieniu inne tytuły. Dynamika gry, spójność zasad, interakcje między graczami, znikające fragmenty planszy i kolorowa oprawa jest prawdziwym "przestępstwem" - to powinno być zabronione! Wisienką na torcie jest serce gry Blood Rage - figurki! W żadnej innej grze planszowej nie znajdziecie tak dopracowanych modeli. Mamy tutaj 4 klany, dla każdego z nich są inne modele z elementami podkreślającymi ich przynależność oraz wspaniałe figurki mitycznych potworów, które wzbudzać będą zazdrość i zgrozę twych rywali!
Autor:
Eric M. Lang
Wydawca:
Portal Games
38995

Dostępnych 16 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka dzisiaj


Dostawa (Przesyłka kurierska UPS) już od 0 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Opis

Nadszedł Ragnarok, lecz jesteśmy wikingami! Nie ma czasu na rozpacz, to czas na chwałę! Nie boimy się śmierci, gdyż bitewna chwała zapewni nam wieczne miejsce w Walhalli u boku Odyna!

Blood Rage gracze kontrolują klany wikingów dążących do chwały przed apokaliptycznym końcem świata. Podczas gdy Ragnarok pochłania ląd, wikingowie robią to co umieją robić najlepiej - zabijać, plądrować i ginąć w epickich bitwach! Życie przemija, ale chwała jest wieczna!

Jest wiele sposobów na zdobycie chwały wikinga. Można zaatakować i splądrować krainę z jej bogactw, zgnieść swych przeciwników w walce, wypełniać zadania lub zginąć!

Gracze wyciągają karty przedstawiające dary bogów, które pomogą im w wypełnianiu zadań. Dary te oferują wiele strategii. Pomagają w bitwach, zapewniając chytre taktyki lub kary dla tych wojów, którzy będą w stanie pokonać twe wojska. Rozwijaj swój klan przez dodawanie kolejnych jednostek, umiejętności lub rekrutację bestii ze skandynawskiej mitologii!

Blood Rage to produkt o najwyższej jakości, który chowa w swym cieniu inne tytuły. Dynamika gry, spójność zasad, interakcje między graczami, znikające fragmenty planszy i kolorowa oprawa jest prawdziwym "przestępstwem" - to powinno być zabronione! Wisienką na torcie jest serce gry Blood Rage - figurki! W żadnej innej grze planszowej nie znajdziecie tak dopracowanych modeli. Mamy tutaj 4 klany, dla każdego z nich są inne modele z elementami podkreślającymi ich przynależność oraz wspaniałe figurki mitycznych potworów, które wzbudzać będą zazdrość i zgrozę twych rywali!

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 49 wspaniałych figurek
 • 52 kolorowe podstawki
 • 4 plastikowe znaczniki chwały
 • 102 karty
 • 1 plansza
 • 36 żetonów
 • 4 karty klanów
 • 2 karty pomocnicze
Waga:
1,7 kg
Pasujące koszulki:


Dodatki i akcesoria


Recenzje

4.86
na podstawie 14 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Blood Rage (edycja polska)Najbardziej przydatne recenzje

Necrodancer

Liczba recenzji: 1

Krótko mówiąc, jest to "Chaos w Starym Świecie", któremu amputowano ameritrashową losowość, zapakowany w klimat na styku Conana i wikingów. Porównanie narzuca się samo - w końcu ta gra też jest dzieckiem Erika Langa, który po 6 latach od zaprojektowania "Chaosu" wyciągnął solidne wnioski i przekuł je na "Blood Rage". Nie uświadczymy tu irytującej losowości (w grze nie ma kostek - tu bitwy rozstrzygamy tylko i wyłącznie przy pomocy wydraftowanych kart i jednostek, które umieściliśmy na mapie). Nie doświadczymy dysproporcji w siłach - każdy gracz ma dokładnie takie same możliwości, w przeciwieństwie do "Chaosu", w którym narzucano nam losowo grę słabszymi lub mocniejszymi bogami. Zamiast talii przypisanych do każdego gracza, tu mamy draft - kolejna rzecz wpływająca na zbalansowanie i urozmaicenie rozgrywki.

Po rozegraniu OK. 20 partii mogę powiedzieć jedno - gra jest bardzo dobra, szczególnie z dodatkiem wprowadzającym 5 gracza oraz Mistyków. Jej głównym atutem jest to, że losowość ogranicza się właściwie tylko do draftu kart - sama rozgrywka zależy tylko wyłącznie od sprytu i efektywności taktyk wdrażanych przez graczy. Kolejnym plusem jest spora ilość taktyk i mechanik, które mogą nas doprowadzić do zwycięstwa, co przekłada się na regrywalność.

Mimo, że gra to typowy euro-area-control, szata graficzna planszy, kart i jakość wykonania figurek nie pozostawiają miejsca na klimatyczny niedosyt - jest epicko. Figurki wykonane są solidnie - żadna jeszcze nie ucierpiała, niesety karty ścierają się szybko i warto już na początku użytkowania zapewnić im koszulkową ochronę.

Rozgrywka jest dynamiczna, najwięcej czasu z tury pochłaniają drafty które potrafią być solidną zagwozdką. Musimy bardzo uważnie dobierać karty, bo od nich (oprócz naszych jednostek) zależy nasz los w każdej z tur. Dobre kombinacje kart multiplikują nasze efekty, a więc bardzo istotne jest tworzenie dobrych synergii.

Jeśli jesteś fanem mocno kompetetywnych gier typu area-control - "Blood Rage" w 100% trafi w Twoje upodobania.


Tomi

Liczba recenzji: 31

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Bardzo dobra gra !!!
Plusy:
- proste, intuicyjne zasady
- niski próg wejścia
- ładne wydanie
- figurki
- bardzo dużo możliwości różnych zagrań
- sporo kombinowania
- rozrywka wyrównana do końca
- czas gry ok. godziny
-nie ma miliona żetonów i znaczników
Minusy:
-malutkie karty
-długofalowe taktyki tu nie przejdą.
-klimat wikingów nie ma wpływu na grę

BR to bardzo dobra gra. Prosta do nauczenia a dająca dużo zabawy i kombinowania. Nie jest to ideał gier strategicznych ale kapitalna gra euro, łącząca kilka najlepszych pomysłów z innych tytułów. Zabawa na godzinę rewelacyjna.
Cena adekwatna do zawartości i miodności. Polecam

P.S. Rebel z przesyłką jak zawsze zawodowo


Kahush

Liczba recenzji: 34

Blood rage to bardzo dobra gra łącząca w sobie kilka skutecznie współgrających mechanik.
Plusy
- Niewielka, ale jednak istniejąca losowość obejmująca właściwie jedynie fazę draftu kart i ich wykładania (sprawdza się tu zasada, on wie, że ja wiem, że on prawdopodobnie ma taką a taką kartę, więc ja zagram tak a tak, chyba, że on wie, że ja to wiem)
- Krótki czas gry i jej rozkładania (korzystne dla zapracowanych rodziców i graczy którzy lubią w czasie jednego wieczoru zagrać w parę różnych gier, lub parę partii jednej)
- Proste zasady i czytelna, krótka instrukcja (znów ukłon w stronę zapracowanych, lub zmuszonych tłumaczyć często zasady)
- Mnogość taktyk (odpowiednio dobrana strategia przegrywania, może przynieść finalnie zwycięstwo)
- Możliwość podniesienia się przegranego nawet po silnym ciosie w pierwszej erze
- Piękne figurki, mogące być po pomalowaniu ozdobą półki
- Gra fajnie się skaluje, grałem zarówno w 2, 3 i 4 osoby i gra się dobrze, chociaż jak to zwykle dla balansu i radości bywa im więcej tym lepiej
Minusy (nie dla każdego)
- Wysoka cena
- Grafiki mogą się nie podobać (specyficzna kreska) mnie np przypadły do gustu
- Klimat wikingów właściwie nie ma wpływu na mechanikę i jest tylko tłem dla rozgrywkiLosowość:
Interakcja:
Złożoność:


Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie

Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również

Mezo

Mezo

Gniew aniołów

Gniew aniołów


Klienci, którzy kupili Blood Rage (edycja polska), kupili również: