Tomasz - recenzje

Jak dla mnie ideał :)

Piękne... zastępują nam Trade Goods's w Twilight Imperium i naprawdę nikt nie chce się ich pozbywać :)


Jak dla mnie ideał :)

Dokupiłem 10 sztuk do Twilight Imperium, bardzo dobre jedynie wydają się trochę lżejsze niż te dołączone do gry pomimo tego samego rozmiaru. Polecam.


Jak dla mnie ideał :)

Must have dla graczy Twilight Imperium bez problemu mieszczą się wszystkie karty politki, karty akcji (rozdzielone na 2) i karty planet z obu dodatków w koszulkach od maydaya i nawet zostaje jedno miejsce na np. karty odrzucone.


Dobry, solidny produkt

Koszulki bardzo dobre, używane do Power Grida. Niestety musiałem obniżyć ocene ze względu na okragły hologram na każdej koszulce i może nie byłoby to takie złe gdyby tutaj na stronie w opisie wspomniano o tym. Proszę więc abyście dodali tą informację aby każdy następny kupujący był tego świadom.


Jak dla mnie ideał :)

Bardzo fajna podstawka, używam jej do Twilight Imperium gdzie wkładamy obowiązujące prawa w grze (karty politki) dzięki czemu wszyscy bez problemu je widzą.


Jak dla mnie ideał :)

Bardzo fajne duże kostki, używałem do munchkin'a aby liczyć punkty zwycięstwa teraz planuję użyć ich do Dixit'a do głosowania przy większej ilości graczy.


Jak dla mnie ideał :)

Naprawdę bardzo dobra gra pomimo gry w 7-miu gra się bardzo szybko. Zasady łatwo wytłumaczyć dlatego jest to gra której używam żeby wprowadzić znajomych w świat gier planszowych (PS. raz tam wejdziesz - już nie wrócisz). Idealna również na prezent. Kupić od razu koszulki!


Jeżeli to czytasz i zastanawiasz się czy kupić ten dodatek to jesteś w tej samej sytuacji co ja kiedyś więc proszę zaufaj mi dla własnej oszczędności czasu i kupuj nie będziesz żałował, must have zdecydowanie, nawet nie próbuj grać bez niego ;)


Naprawdę warto mieć ten dodatek nie wyobrażam sobie gry bez niego, szczególnie uwielbiam flagship'y a i rasy bardzo ciekawe. Kto nie ma niech żałuje kto ma niech już zbiera znajomych na następną partię.


Jak dla mnie ideał :)

Ideał zdecydowanie najbardziej epicka gra!

Powiem szczerze że ciężko to nazwać grą, jest to w pewien sposób podróż w nieznane, celebracja, dlatego tak to długo trwa i powiem szczerze nikt z którymi grałem nie chciał żeby trwało krócej wręcz przeciwnie. Rozegrałem już 3 partie w 4 graczy które trwały odpowiednio 10h, 9h i 6h plus dodatkowe 2h przygotowanie/sprzątanie i raz w 6 graczy i to trwało 14h. Pomimo że każdy z nas pracuje to zawsze udało się znaleźć czas na tą przyjemność :) Może podam mój przepis jak przygotować sesje w TI aby zebrać graczy:

- zawsze umawiamy się około 1-2 miesiące wcześniej na sobotę więc każdy ma czas aby sobie zrezerwować czas
- przygotowywujemy miejsce tj. duży stół, nakrywamy go czarnym obrusem
- w tle leci przez cały czas muzyka np. mass effect, star wars itd. co naprawdę zwiększa przyjemność z gry
- kupujemy prowiant oraz oczywiście pizza
- przygotowywujemy kamerę/aparat żeby z góry co 10 sekund robiła zdjęcie co pozwala nam stworzyć 1-3 minutową pamiątkę :)

i w ten sposób nie gramy i jak niektórzy twierdzą marnujemy czas tylko wspólnie ze znajomymi przeżywamy niezwykłą przygodę, a mówi się o każdej rozgrywce jeszcze długo długo po jej zakończeniu.

Takie luźne uwagi do osób które zamierzają kupić/rozegrać pierwszą partie:
- must have to dodatek Shattered Empire bez niego ani rusz
- naprawdę warto mieć też Shards of the Throne nawet jeżeli tylko dla Flagshipów!!!
- osoba która kupi (w naszej grupie byłem to ja) musi znać grę na pamięć każda instrukcje najlepiej przeczytać 5-10 razy i dodatkowo jakies FAQ. Nie ma czasu aby dodatkowo szukać czegoś w instrukcji i psuć pierwszą grę.
- jeżeli ktoś ma problem z graczami którzy nieznają angielskiego piszcie na maila podanego niżej wyśle wam aplikacje która napisaliśmy na Androida aby mogły z nami grać osoby nieznające angielskiego. Aplikacja pozwala szybko po tytułach przeszukiwać karty akcji i nie tylko aby znaleźć tłumaczenie, wszystkie karty przetłumaczyliśmy nawet z obu dodatków.
- każdy nowy gracz zdecydowanie przedłuża grę (z naszego doświadczenia) grę można naprawdę skrócić do 1h - 1,5h na gracza jeżeli każdy grał przynajmniej raz.

jeżeli macie jakiekolwiek pytania lub chcecie aplikacje email:
tomasz.czana@gmail.com


Jak dla mnie ideał :)

Genialny dodatek do TTR, zwłaszcze, żę dodaje nowe "długie" bilety do realizacji i dodatkowo masę biletów "krótkich". Pozwala też na kilka wariantów gry w TTR modyfikując nieco oryginalne zasady. Zdecydowanie zwiększa regrywalność.


Jak dla mnie ideał :)

Po prostu świetne, połączenie prehistorii z pozostałymi koścmi prowadzi do niesamowitych opowieści. Malutką wadą jest to, że osobiście miałem problem z interpretacją obrazka z jednej kości. Pozycja obowiązkowa szczególnie jeśli chcemy w naszych opowieściach po podróżować trochę w czasie ;)


Jak dla mnie ideał :)

Super dodatek do podstawki. Świetne grafiki, dobra różnordoność. Jeden z moich ulubionych dodatków.


Jak dla mnie ideał :)

Dobry dodatek do podstawki. Co prawda tylko 3 kości i wydają się być na początku dziecinne, ale potrafią nieźle namieszać całkowicie zmieniając historię. Dla fanów Story Cubes pozycja obowiązkowa.


Dobry, solidny produkt

Najmniej podobają mi się z całej serii i lepiej łączyć akcje z innymi kośćmi. Mimo to ciekawa odmiana.


Jak dla mnie ideał :)

Gra o bardzo elastycznych zasadach, rozwija kreatywność, świetne wykonanie, może przydać się do nauki języków, na imprezy i do wielu innych rzeczy. Polecam.


Jak dla mnie ideał :)

Zakupiłem ją ze względu na kości Robinsona, jak widać grafika idealnie pasuje :)


Jak dla mnie ideał :)

Świetna sakiewka. Idealna wymiarem na wszystkie kości Story Cubes ;)


Jak dla mnie ideał :)

Ciekawa wariacja PG. Polecam wszystkim fanom, Aczkolwiek liczyłem, że przyjdzie w jakimś pudełku, a nie samej folii - mimo to nic nie było uszkodzone, dzięki solidnej paczce Rebel.


Jak dla mnie ideał :)

Jestem zwolennikiem grubszych koszulek na karty. Opakowałem nimi Race For The Galaxy i był to świetny wybór - co prawda zwiększają objętość i na początku trochę się ślizgają, ale mi to nie przeszkadza - są rewelacyjne, no ewentulanie mogłyby być o 1mm niższe ;)