Belegarion - recenzje

Jak dla mnie ideał :)

Ten dodatek to podstawa dla talii Gondoru, bohaterowie czerwony Beregond i fioletowy Boromir są na prawdę świetni. Oprócz tego otrzymujemy wiele innych kart wsparcia i z cechą Gondor. Jeżeli chodzi o same scenariusze, to są to typowe bitewniaki w stylu Khazad-dum. Przychylam się również do komentarza kolegi, że trudność scenariuszy określana jest tu chyba losowo. Drugi scenariusz z hordą Haradrimów oceniony na 4 przechodzi się dopiero po wielu próbach.


Jak dla mnie ideał :)

Bardzo ciekawe rozszerzenie z różnorodnymi scenariuszami. Pierwszy okazał się być najtrudniejszy, ponownie trolle dają się we znaki i w pojedynkę pokonanie ich, to nie lada wyczyn. Kolejne scenariusze nieco przyjemniejsze. Ostatni scenariusz z zagadkami moim zdaniem bardzo klimatyczny i za niego daję 5!


W porządku, bez rewelacji

Nieprzyjemny scenariusz. Na szczęście trochę nam wynagradza kilka przydatnych kart wsparcia, które można wykorzystać w różnych kompozycjach: Rivendell Blade, Rider of the Mark, Lure of Moria.


Dobry, solidny produkt

Na wstępie należy zaznaczyć, że do gry w ten dodatek potrzebny jest dodatek Khazad Dum (karty ze znaczkiem góry). Sam scenariusz nie jest zbyt trudny, jest to dobra rozgrzewka do zagrania całej serii Dwarrowdelf. Należy jednak się uzbroić w karty zdejmujące lokalizację, ponieważ one dopakowują wrogów. Jeżeli chodzi o karty gracza, niestety wsparcie jest dość słabe.


Dobry, solidny produkt

Niezwykle trudny scenariusz, w którym smok pali nas dosłownie w mgnieniu oka. Dodatek nie zawiera kart gracza, więc nie dostajemy żadnego wzmocnienia do walki ze smokiem. Jest to scenariusz dla graczy, którzy uważają, że mają idealną bitewną talię.


Jak dla mnie ideał :)

Scenariusz trudny do przejścia w pojedynkę, ponieważ jeden z graczy musi zajmować się Gollumem i uniemożliwiać mu ucieczkę. Co więcej, Gollum będzie dostarczał nam wielu rozrywek podczas podróży. Wśród przeciwników jest bardzo groźny pająk gryzący x3 za 8 (Attercop). Jako wsparcie dostajemy jednak potężnego bohatera, fioletowy Dain Ironfoot, który jest podstawą krasnoludzkiej talii.


Dobry, solidny produkt

Scenariusz nastawiony przede wszystkim na testy słoneczek. Przy okazji napotykamy co nieco wrogów, w tym paskudne robale, będą nam umilać podróż przez Martwe Bagna. Do tego Gollum będzie próbował zerwać się ze smyczki. Nowy bohater, czerwony Boromir, niewiele pomorze w tym scenariuszu, ale jego umiejętność "kamikadze" w paru scenariuszach znajduje zastosowanie.


Raczej słaby

Scenariusz, który mnie nie zachwycił i nie przysporzył zbyt wielu emocji. Raczej prosty i polegający przede wszystkim na zwiedzaniu lokalizacji. Bohater Brand z czerwonej talii jest ciekawym strzelcem, choć o wiele słabszym od tańszego Legolasa. Brand przydaje się jednak, gdy gramy na kilku graczy i więcej niż jeden używa czerwonego koloru.


Dobry, solidny produkt

Jeżeli ktoś z graczy ma swoją ulubioną talię, wyłącznie którą chce przejść każdy scenariusz, to ten dodatek będzie musiał sobie odpuścić, chyba że jego talia opiera się na postaciach strzelających lub orłach. Tylko takie mogą walczyć z przeciwnikami. Należy jednak przyznać, że dzięki temu scenariusz stawia przed graczem zupełnie nowe wyzwanie i choćby z tego powodu należy mu się solidne 4. Scenariusz dodaje także parę silnych kart gracza, fioletowy Prince Imrahil (silny i z dobrą umiejętnością odtapowywania przy ostrych walkach) oraz Radagast (podstawa gdy gramy orłami).


Dobry, solidny produkt

Dość trudny dodatek, który z początku taki się nie wydaje. Jednak w pewnym momencie gracze napotykają bandę trolli, których ilość nie zależy od ilości graczy, a więc promowana jest gra zespołowa. Co więcej, mamy do czynienia z kartami unieruchamiającymi bohaterów (Sacked), gdzie jedyną obroną jest krasnolud z zielonej talii Miner of the Iron Hills, którego warto wtasować. Bohater z niebieskiej talii, Frodo Baggins, moim zdaniem jest niespecjalnie przydatny, ponieważ jego umiejętność podwyższa zagrożenie, które powinno pozostać niskie przy grze hobbitami. Być może da się nim grać z zaklęciami obniżającymi zagrożenie...


Dobry, solidny produkt

Pierwszy dodatek do podstawki przedstawia niezbyt trudny, choć ciekawy scenariusz. Gra jest trudniejsza, gdy gramy na większą liczbę graczy, ponieważ liczba posiadanych zagadek (Clue) wzmacnia wrogów. Nowy bohater, Bilbo Baggins dla talii zielonej, nie jest zbyt silny, ale ze względu na umiejętność dobierania większej liczby kart, jest przydatnym bohaterem także w późniejszych scenariuszach. Szczególnie, gdy posiada się talię, w której to, czy w początkowej fazie gry wyjdzie nam konkretna karta jest kluczowe.


Jak dla mnie ideał :)

Moim zdaniem jeden z najlepszych dodatków do serii. Trzy scenariusze o różnym poziomie trudności, niekoniecznie pierwszy jest najłatwiejszy... Tym niemniej dodatek przydaje się również do późniejszych scenariuszy, które rozgrywane są w "okolicach" Gór Mglistych, np. seria Dwarrowdelf. Dodatek polecam również ze względu na "dopakowanie" krasnoludów - można na nich zrobić bardzo silną, uniwersalną talię (np. fioletowo-zieloną).


Jak dla mnie ideał :)

Posiadam już podstawkę oraz ok. 20 dodatków i mam ochotę zbierać dalej. Gra się ciekawie zarówno samodzielnie, jak i na więcej osób. Ilość przeciwników i wydarzeń w ciągu tury wzrasta wraz z liczbą graczy, stąd przy np. 4 osobach mamy do czynienia ze sporą batalią. Jednocześnie gra daje też dużo możliwości wyboru po stronie graczy. Układanie talii pod scenariusz przypomina "Magica", można też próbować tworzyć uniwersalne talie, choć w perspektywie 20 dodatków jest to bardzo trudne. Autorzy gry wprowadzają coraz nowe rozwiązania. Spędziliśmy ze znajomymi nad tą grą wiele weekendów i wyjazdów, serdecznie polecamy! :-)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Dobry, solidny produkt

Odpowiedni wybór w kategorii cena/jakość. Przy pierwszych grach z pomocą tych koszulek były dość "śliskie", jednak po pewnym czasie problem zniknął. Dałbym 5, gdyby nie ten drobny mankament.


Jak dla mnie ideał :)

Cała seria jest wyśmienita i wciągająca - o dużej grywalności. Karty ładne i dokładnie wykonane. Trzy scenariusze o różnym poziomie trudności pozwalają zapoznać się z możliwościami gry. POLECAM!


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Dobry, solidny produkt

Dobre koszulki, niedrogie, a jednocześnie jakość wystarczająca do częstego używania kart.


Jak dla mnie ideał :)

Świetna gra! Na prawdę wprowadza w klimat Śródziemia. Karty mają ładne grafiki. Mam ją od tygodnia i zapewniła mi już kilka zarwanych nocy :) Mechanika jest dość rozbudowana, ale jednocześnie intuicyjna. Podręcznik jest jasno napisany. Zróżnicowany poziom trudności zapewnia dużą grywalność. Polecam!


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Dobry, solidny produkt

Pierwsze koszulki jakie kupiłem. Mogłyby być trochę mniej "śliskie". W jednym z trzech opakowań, które kupiłem kilkanaście sztuk nie zostało zgrzanych na jednej z krawędzi. Mimo wszystko wydają się być solidne.