Anna

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

0 użytkowników

Jak dla mnie ideał :)

Świetna gra na większą liczbą osób i przełamanie pierwszych lodów! Gra na zbliżona do znanym wszystkim kalambur, z tą różnicą że tutaj trzeba słuchać innych uczestników podczas pierwszej tury, tego jak opisują dane hasła, ponieważ pozostałe dwie tury bazują na tej samej talii - z tą różnicą, że druga jest jednym słowem, a trzecia to pokazywanie. Gra przysporzy wiele śmiechu wszystkim uczestnikom, nie zaleznie od wieku :)


Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Gra jest rewelacyjna! Miła odmiana po innych grach z serii TTR. Możliwość grania w 2 i 3 osoby rewelacja. Niestety np. w Europie gra na 2 osoby nie dawała możliwości jakiejkolwiek praktycznie interakcji z innym graczem, ponieważ trasy w większości w ogóle się ze sobą nie pokrywały. Tutaj nie ma tego problemu i interakcja z innym graczem pojawia się bardzo często :) Ilość tras jest bardzo duża, dzięki czemu nawet częste rozgrywanie partii nie spowoduje szybko, że gra zacznie nudzić ze względu na powtarzalność tras. Sama plansza jest przepięknie wykonana, subtelne rysunki w niektórych miejscach prezentujące między innymi statek wikingów i syrenę, dodają tylko uroku całej grze.
Gra ma bardzo łatwe zasady, jednak ze względu na sporą interakcję wymaga nie lada umiejętności planowania i strategii żeby wygrać :)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Jak dla mnie ideał :)

Jedna z najpopularniejszych na moim stole gier imprezowych. Grałam w nią bardzo wiele razy, podobnie jak moi znajomi i wciąż od czasu do czasu, przy spotkaniach w większym gronie jest wyciągana na stół. Zasady stosunkowo proste i szybkie do wytłumaczenia. Jak się lepiej pozna grę i jej mechanikę łatwiej jest manipulować innymi graczami, żeby nie zdradzić się po ruchach jaką postacią się gra, przysparza to wiele frajdy i śmiechu :) Dużym plusem jest też łatwość jej transportu, jest niewielkich rozmiarów, dzięki czemu zawsze znajdzie się na nią miejsce w plecaku, czy walizce :)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

W porządku, bez rewelacji

Gra z czasów dzieciństwa. Tańsza wersja popularnego Monopoly. Nie ma szału, jeśli chodzi o jakość i szatę graficzną, w tych aspektach nie dorównuje popularnemu odpowiednikowi. Zasady gry praktycznie takie same. Można rzec, że cena adekwatna do jakości. Jeśli ktoś nie przepada za grami ekonomicznymi, lub rzadko gra w tego typu gry to uważam, że lepiej kupić tą wersję niż Monopoly i zostawić pieniążki na jakąś lepszą planszówkę.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Jak dla mnie ideał :)

Zacznę od tego jak piękna jest gra od strony wizualnej! Istne arcydzieło, przenosi w klimat dawnej Japonii. Gra jest bardzo przyjemna w rozgrywce, a dodatkowo bardzo szybko można wytłumaczyć zasady. Grałam w nią z wieloma znajomymi, którzy mają różne gusta jeśli chodzi o planszówki i jeszcze nie spotkałam osoby, której nie przypadła ona do gustu :) Zasady gry są dosyć nietypowe, nie spotkałam podobnej gry. Malowanie pejzaży, zbieranie dyplomów wprowadza element niewielkiej rywalizacji. Na pewno jest gra warta posiadania w kolekcji! :)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność: