ATomek07

Poszukiwacz

Warszawa

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

0 użytkowników

Jak dla mnie ideał :)

"Stawka większa niż życie " To gra, walki wywiadów. Pudełko skrywa przepiękne kafelki części miasta z ilustrowanymi lokacjami, po rozłożeniu niczym mapa z planami akcji szpiegowskiej.
To będzie arena podstępnej walki wywiadów na szukanie dekonspirujących przedmiotów , rozmowy między agentami, by zamachami dywersjami i bezlitosnymi pościgami rozstrzygnąć tę grę..Postacie fajnie zilustrowane i każda ma swoją cechę szczególną.
Z każdym ruchem czuć narastającą presję.
W pierwszym momencie wydająca się grą trudną ale już po pierwszych ruchach intuicyjnie wchodzi się w akcje.

Rozegrane są już 2 pierwsze scenariusze i kompanijka wprowadzająca. Duży plus za możliwość kreowania własnych scenariuszy, doboru składu siatki..
Gra na dłuższe wieczory. A jeszcze główny motyw z serialu jak się w tle puści to dreszczyk zapewniony.
Brawo :D


Dobry, solidny produkt

Honor pierwszej gry wojennej na żetonach i planszy heksagonalnej po latach, padł na Krwawe stepy Krymu. Dreszczyk emocji nie opuszczał mnie do chwili otwarcia pudełka z grą. Potem zanotowałem szok powrotu do przeszłości z najlepszych lat Gier Dragona i Encore...

Teraz do rzeczy.

3 gry w jednej, wielki plus.
Zasady do każdej gry dopracowane i oddające ducha epoki, kolejny mocny plus
Bardzo dobre zasady dowodzenia w bitwie XIX w. Wreszcie gracz nie ma nieuprawnionej władzy nad swoją armią na szczeblu batalionu. Plus nad plusy.

Minusiki są minimalne i zawierają się w samej problematyce gier tego typu i moim słabym wypalonym wzroku ;]

Koniec końców po przeczytaniu reguł i obadaniu wszelkich elementów od pudełka po kosteczkę. Jestem usatysfakcjonowany :)

Na dziś to tyle ale ja tu jeszcze wrócę...
Jak dla mnie ideał :)

Witam. Dla mnie gra na 5. Solidnie zrobiona. Idealna na ciekawe spędzenie wieczoru. Dobre połączenie klimatu,humoru i tematu gry. Kultowy serial i zapowiada się kultowa gra. Dla fanów i nie tylko.Spokojnie każdy jest w stanie w to zagrać. Anioł rządzi i dzieli :) Jestem bardzo zadowolona :) Polecam, bo warto!
E.


Jak dla mnie ideał :)

Alternatywy 4, gra zaskakująca i mający ciekawy potencjał.
Ale może od początku.
Pudełko solidne, no i ta strona frontowa nie można przejść obojętnie koło niej.
Zawartość przyzwoita.
Gra towarzyska z pazurem, mnogość ciekawych postaci i relacji między nimi. Rozgrywka nie symetryczna, intuicyjne szukanie szansy by „zapunktować” Zwroty akcji i ciekawe sytuacje, to wszystko kryje się w Alternatywach 4 w soczystej polewie kultowych cytatów z serialu.
Pozycja zapewniająca regrywalność i po rozgrywce chce się więcej.
Polecam „Alternatywy 4”

Pozdrawiam.

p.s. Rebel oczywiście na 6, profesjonalna obsługa.
p.s. 2. Anioł rządzi ;)


Dobry, solidny produkt

„Kupcy i Korsarze” to klimatyczna i wciągająca gra. Jestem laikiem jeśli chodzi o gry, ale spodobała mi się. Miło spędziliśmy czas z Mężem na graniu we dwoje, jednak polecam tę grę dla większej liczby graczy. Dobrze wykonana, ciekawa, jasne zasady, nie nudzi się. Plusem jest to, że daje możliwości wyboru, i jest łatwa nawet dla początkujących. Minusy? Chyba nie widzę. Nie zawiodłam się na poziomie tej gry. Gorąco polecam! Miłej zabawy!
Moja ocena 5.
Emilia D.

„Kupcy i Korsarze” Gra o piratach i kupcach na burzliwych wodach Nowego Świata, Temat klasyczny w literaturze i filmie. Temat ciekawy i możliwość gry na dwa sposoby.
A zacznijmy od początku, pierwsze otwarcie pudełka, a nawet wcześniej waga pudełka dużo obiecująca zawartość.
Instrukcja do przeczytania i po samodzielnym treningu da się bez problemu rozwikłać wszelkie niuanse by rozpocząć grę.
A teraz czas na rozgrywkę. Gra w miarę płynna, Chociaż czasem trzeba swoje odczekać nim poprzedni gracze wykonają wszystkie swoje działania. Jednak po paru rozgrywkach wdaje się rutyna postępowania. Aby wygrać trzeba postępować w pewnym schemacie. Duża losowość może zwolnić schemat ale to tylko lekkie opóźnienie. Czasem jednak przewrotność losu może mocno dać popalić. Korsarz ma wydawać się być może ciekawszą grę i jest w tym część prawdy. Kluczem do sukcesu jest jak najszybsze kupienie Fregaty i to nim kupcy zmienią swój stateczek na Galeon, wtedy oni zaczynają rozdawać karty. Kupiec jak szybko dorobi się Galeonu i wzmocni go paroma modyfikacjami, może swobodnie robić swoje interesy... Przy pomyślnej grze, rozgrywka może bardzo szybko dobiec końca...
I na koniec.
Gracze bardzo często grają swoje i interakcja robi się czasem minimalna.
Grę należy traktować lekko i bardziej rodzinnie, mam dosyć pozytywne wrażenie ogólne, ale gra nie jest wybitna.
Nasuwa mi się porównanie do dawnej gry „Gwiezdny kupiec” i niestety „Korsarze i kupcy” nie mają szans w żadnej konkurencji z nią, nie licząc jakość wykonania elementów gry.
Dlatego moja ocena to 3
Marek D.