Badimp

Weteran

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

1 użytkownik

Jak dla mnie ideał :)

Jedna z najbardziej wciągających i emocjonujących gier planszowych w jakie grałem. Zasady gry są proste, ale nauczenie się ich stosowania oraz przewidzenie w pełni konsekwencji swoich ruchów to niezły wysiłek dla mózgu ;)
Gra była intensywnie testowana przez weekend, wszyscy gracze bardzo zadowoleni.
Co do zasad - niestety czasami trzeba było się posiłkować internetem, by lepiej zrozumieć które ruchy są dozwolone a które zakazane. Mimo tej niedogodności - szczerze polecam! :)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Dobry, solidny produkt

Gra ma proste zasady, dużym plusem jest zerowa losowość (poza doborem poczatkowych krain, co nie ma dużego zdarzenia).
Czas rozgrywki to nieco więcej niż jest napisane na pudełku - około 45minut.
Sama gra jest przyjemna, można zagrać raz na jakiś czas, ale obawiam się że może się szybko znudzić.
Oceniłbym na 3.5, ale do wyboru jest tylko 3 albo 4 ;)


Dobry, solidny produkt

Przesyłka dotarła ekspresowo, co jak na pocztę polską jest niezłym wyczynem :D
Zapakowana bardzo starannie, wręcz pancernie :P

Sama gra jest mniejsza niż się spodziewałem, ale to w sumie plus, bo będzie można ją zabrać na wyjazdy. Niestety karty są troszę za cienkie i sprawiają wrażenie mało trwałych, co jednak nie zmienia faktu, że grafiki na nich są bardzo ładne :) żetony złota są bardzo małe, trzeba uważać żeby nie pogubić.
Pierwsze wrażenie z rozgrywki jest takie, że gra jest mocno zależna od umiejętności przewidzenia jakie postaci wybiorą inni gracze. Czy to jest wada czy zaleta, to już każdy musi ocenić sam. Gra sprawia wrażenie trochę mało dynamicznej, ale to najprawdopobniej ze względu na fakt, że dopiero się uczyliśmy w nią grać i było wiele "błądzenia" bo instrukcji.
No właśnie, sama instrukcja niestety napisana jest w sposób mało przejrzysty i konieczne jest przeczytanie jej kilka razy zanim się usiądzie do rozgrywki. Na szczęście zasady okazują się na prawdę proste, jak się już zrozumie o co chodzi :P
Mechanika gry jest dopracowana i tutaj nie można się do niczego przyczepić. Bardzo duży plus za to, że wszystko w grze może w każdej chwili diametralnie się zmienić, głównie za sprawą doboru odpowiednich postaci.
Daję 4, gra bardzo przyjemna i prosta. Daje bardzo dużo możliwości rozgrywki, przez co każde rozdanie jest inne i może zmienić losy graczy. Byłoby 5 gdyby karty były troszkę większe i twardsze. Byłoby miło gdyby ktoś przeredagował tę instrukcję, bo niestety pierwszy kontakt z nią odpycha od gry.


Dagna

Liczba recenzji: 79