Bogdan

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

2 użytkowników

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Ach... :) Pierwszy komentarz muszę napisać na temat mojej ulubionej gry... Bo rzeczywiście są to alchemicy. Gra bardzo często wraca na nasz stół. Jest warta swojej wysokiej oceny.
1. Unikatowa mechanika dedukcji
2. Dobre rozmieszczenie strategiczne akcji
3. Masę możliwości strategicznych (chociażby podczas podważania dla mistrzów)
4. Piękne wykonanie i szata graficzna.
To ciekawe ale żeby wygrać nie trzeba mieć dużo szczęścia i zaraz wszystko wiedzieć. Można niewiele wiedzieć a dobrze tą wiedze wykorzystać i wygrać! I to jest piękne. Jednak trzeba przyznać że gra jest na umysły ścisłe! Kto ma problem z matematyką i dedukcją może nie znaleźć radości w tej grze. Dla mnie gra idealna. Uwielbiam ją. Dobrze się gra zarówno w 2 jaki i 4 graczy. Ale w 4 zdecydowanie więcej się dzieje i jest ciekawiej :)

Na koniec moje sposoby dedukowania:
1. Standardowy eksperyment i skreślenie tego czym mikstura nie jest.
2. Mieszanie dwóch neutralizujących się składników z innymi co pozwala eksperymentować na kilku jednocześnie.
3. Dedukowanie za pomocą sposobu powstawania mikstur (zawsze się łączy mała kulka z dużą) A zatem jeśli składnik A i B dają nam czerwony plus, a w składniku A zostały TYLKO małe czerwone plusiki to w składniku B możemy wykreślić małe ponieważ w tym wypadku na pewno małe z A połączyły się z dużymi B.
4. Dokładnie cztery składniki mają ten sam symbol (np. ujemny czerwony) A zatem jeśli dwa razy powstała nam taka mikstura za pomocą CZTERECH RÓŻNYCH składników to siłą rzeczy pozostałe cztery MUSZĄ mieć dodatni czerwony.
5. Sprawdzanie poprawności czyichś teorii za pomocą sprzedaży mikstury.
6. Jeśli znamy składnik który ma same dodatnie lub same ujemne alchemony to zawsze możemy za jej pomocą sprzedać miksturę gwarantując tylko jej znak. (w rzadkich przypadkach może być wpadka gdy powstanie neutralna mikstura)
7. Poprzez obserwowanie tabeli dedukcji można czasem zauważyć że dany związek alchemiczny jest wszędzie skreślony po za jednym składnikiem.
8. Aby w miarę szybko mieć wiedzę najlepiej robić maksymalnie dwa eksperymenty na jednym składniku. (potem mikstury mogą się już powtarzać co daje małą wiedzę.)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Gierka, solidna i bardzo fajna. Można przy niej nieźle się uśmiać i miło spędzić czas. Po zagraniu w podstawkę kilka dodatków bardzo urozmaica rozgrywkę :)

I jeszcze mała dygresja z mojej strony. Nie wiem w którym dodatku była ta karta bo kupiłem od razu kilka a karty wymieszałem. Ale jedna z kart wzbudziła we mnie odrazę. Chodzi mi tu o kartę na której jest byk o posturze człowieka trzymający w ramionach dziecko. Ja nie będę wnikał "co autor miał na myśli" tworząc ten obraz ale mi się on skojarzył tylko z jednym.
Postura człowieka z głową byka wyobrażała Molocha, któremu składano dzieci na ofiarę. Byłą to obrzydliwa praktyka która była jawnie potępiona przez Boga Izraelitów. Ja osobiście kartę potargałem :)


Przemysław

Liczba recenzji: 24

AcidRock

Liczba recenzji: 50