Drowmaiden

Wrocław

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

2 użytkowników

Jak dla mnie ideał :)

Mała, lekka i wbrew pozorom bardzo rodzinna gra. Nauczenie nowych graczy zasad trwa 5 minut i można zacząć grać. Gra potrafi skończyć się bardzo szybko i można zaczynać jeszcze raz. Idealny filler między dużymi grami lub świetna gra do wprowadzania nowych graczy w świat planszówek. Ja gram ze swoimi teściami i bawimy się świetnie. Gracze potrafią naprawdę zawziąć się na siebie podczas gry co prowadzi do wielu zabawnych sytuacji i salw śmiechu. Nasz house rule to brak eliminacji graczy. Przedłuża rozgrywkę i wprowadza element zemsty. Jeśli potwór ma zostać zabity resetujemy punkty zwycięstwa i życia, odrzucamy wszystkie karty i kostki energii i zaczynamy jeszcze raz. Jedna z niewielu gier gdzie gracz spóźniony na sesję może dołączyć w trakcie gry i bawić się równie dobrze jak wszyscy.


Jak dla mnie ideał :)

Bardzo hard coreowa przygodówka. Można bardzo dobrze zoptymalizować kompozycję drużyny jak i akcje overlorda. W zależności od tego jak bardzo chcemy zagrać na maksimum danych nam możliwości możemy wyciągnąć z tej gry na prawdę dużo planowania, myślenia i koordynacji w drużynie lub bardzo dużo swobodnego "hack and slashowania". Gra niestety bardzo podatna na syndrom gracza alfa, gdzie jeden gracz może zdominować tury innych mówiąc im co majązrobić dla osiągnięcia najlepszych efektów. Poza tym mnogość scenariuszy i kampania. W tej grze jest wszystko!


Dobry, solidny produkt

Ta gra to przyjemna i niespecjalnie męcząca przygodówka z bardzo sympatycznym tematem. Dla bardziej hard coreowych graczy może być zbyt "rzucana" jednak jeśli podejdziemy do niej na luźno to na pewno wyciągniemy z niej dużo niezobowiązującej przyjemności. zasady nie są nazbyt skomplikowane, figurki piękne klasy postaci świetnie tłumaczą zdolności naszych myszek. W grze faktycznie czuć, że jesteśmy myszkami próbującymi dokonać wielkich (jak na myszy) rzeczy. W mojej ocenie ta gra to przede wszystkim klimat i zatopienie się w tym pięknym i magicznym świecie, a dopiero potem zasady i strategia (której tu jest dużo mniej niż np. w Descencie).


Jak dla mnie ideał :)

Takenoko to bardzo sprytna strategiczna gra, w której budujemy planszę z różnokolorowych heksów. Każdy z graczy otrzymuje na początku 3 tajne zadania, które musi wykonać aby otrzymać punkty. W grze występują 3 rodzaje zadań. Dotyczą one hodowli konkretnych rodzajów i wysokości bambusa, ustawiania heksów w podanych na karcie układach, oraz zjadaniu przez pandę konkretnych kolorów i ilości bambusa. Gra jest niebywale prosta do nauczenia i obsługi. Jestem w stanie nauczyć grać w tę grę człowieka, który nigdy nie miał styczności z grami planszowymi w 10 minut. W grze mamy też programowanie 2 akcji i element losowy w postaci kości warunków pogodowych. Wszystkie te zasady składają się w bardzo dobrą lekką grę z taktycznym ruchem wspólnymi figurkami po planszy. I jeszcze te przepiękne pomalowane figurki i cudne kolorowe elementy bambusa. Plansza w późnym etapie gry naprawdę przypomina las bambusowy ( o ile oczywiście panda nie wpadnie w szał jedzenia ;) ).


Jak dla mnie ideał :)

Pandemia to gra kooperacyjna, której wcielamy się w role naukowców próbujących opanować 4 epidemie, które wybuchły jednocześnie na świecie. Gra ta jest uznawana przez społeczność planszówkową za jedną z najtrudniejszych do wygrania gier do tej pory wydanych. Jednak jest to zbalansowany poziom trudności, który nie powoduje frustracji. W ciągu gry na planszy będą pojawiać się kosteczki choroby i wszystko jest ładnie i cacy dopóki na którymś z miast nie musimy położyć jednej kostki za dużo. Wtedy choroba "wybucha" i zaraża WSZYSTKIE sąsiednie miasta.I my musimy sobie z tym kryzysem poradzić. Temat gry jest bardzo mocno odczuwalny i świetnie pasuje do zasad. Gracze mają do dyspozycji unikalne zdolności swoich postaci, które diametralnie się od siebie różnią i bardzo dobrze wpływają na różnorodność rozgrywek.

Jedyna rzecz, której można się przyczepić to fakt, że po planszy poruszamy pionkami. Jeśli byłyby to figurki, nawet jakieś proste wydaje mi się, że było by dużo lepiej. Nie mniej jednak gra jest warta polecenia każdej grupie lubiącej wyzwania i gry kooperacyjne.


Kornik

Liczba recenzji: 31

thearchitect

Liczba recenzji: 1