Fecisko

Weteran

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

1 użytkownik

Jak dla mnie ideał :)

O tej grze powiedziano już chyba wszystko. Mnóstwo klimatu, sporo elementów, bardzo dobre wykonanie. Dla fanów horroru sf to pozycja wręcz wymarzona - głównie dzięki filmowemu charakterowi rozgrywki. Świetnie wykonane figurki z fajnymi podstawkami (co nie zdarza się tak często) - po pomalowaniu prezentują się jeszcze okazalej! Z wad (produkcyjnych) można wspomnieć słabej jakości karty - dosyć cienki kartonik, który nawet przy nieostrożnym koszulkowaniu potrafi się zadrzeć/rozwarstwić. Poza tym - brać i grać! :)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Jak dla mnie ideał :)

To chyba najlepsza planszówka w którą grałem. Atmosfera niepewności, ciągłe podejrzenia, spora dawka stretegicznego myślenia - to nie ma prawa się znudzić. Dotychczas rozegrałem kilka partii w 4 osoby - ciekawe, jak będzie przy większej ilości graczy. Dla fanów serialu to pozycja obowiązkowa - ja jestem zachwycony.


Jak dla mnie ideał :)

Po kilku partyjkach z czystym sumieniem moge powiedzieć, że gra ma niesamowity klimat i potrafi wciągnąć na długie godziny. Dla fanów Lovecrafta to pozycja niemal obowiązkowa - reszta z pewnością szybko zostanie wchłonięta przez świat Mitów Cthulu. Dobrze sprawdza się element współpracy między graczami - trzeba konsultować swoje posunięcia, bo bez tego Badacze są skazani na porażkę. No i wykonanie (jak zwykle przy produktach FFG) na bardzo wysokim poziomie. Zdecydowanie Polecam!


Jak dla mnie ideał :)

Wiele na temat tej gry już zostało napisane, więc będzie w maksymalnym skrócie:
- fantastyczne wykonanie (świetna poligrafia, mnóstwo ładnych figurek z niełamiącego materiału - bardzo na plus)
- rozgrywka zapewnia mnóstwo radochy - zasad jest sporo, ale jak się już przez nie przebrnie, to wydają się być logiczne i konkretne. Pierwsza partia będzie jednak (prawdopodobnie) kulała.
- klimat - dla fanów Tolkiena to dodatkowy atut, reszta i tak wchłonie mitologię Śródziemia niczym gąbka :) No nie da się tego nie lubić.
- minusów dopatrzyłem się dwóch, i to nie w samej rozgrywce, a w często, jak sie wydaje, spotykanym felerze produkcyjnym. Pomylone 2 figurki (akurat Północ z Elfami, więc nie robi to zbyt wielkiej różnicy. Drugą sprawą jest pomylony (błędnie nadrukowany) żeton dyplomacji Elfów (też do przeżycia, ale w produkcie za ponad 200 zł producent powinien bardziej dbać o korektę wypuszczanych przez siebie materiałów)

Podsumowując - świetne wypełnienie kilku godzin wolnego czasu. Niestety jeśli masz wolną jedynie godzinkę to nawet nie otwieraj pudełka :)


Piotrek

Liczba recenzji: 17