Flamaster

Gościcino

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

0 użytkowników

Jak dla mnie ideał :)

Elementy 3D są ładnie wykonane i świetnie prezentują się rozłożone na planszy. Sam big box spełnia swoją funkcję. Każdy element ma swoje miejsce w pudle i pozwala na szybkie rozpoczęcie gry bez tracenia dużo czasu na samo rozłożenie komponentów.
Jedyny minus to oczywiście cena. Nie rozumiem dlaczego Rebel ma ten Big Box w tak drogiej cenie. W wielu sklepach można zaoszczędzić przy zakupie od 100 do nawet 170 zł.


Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Super prezentuje się na stole i celująco spełnia swoją rolę, dzięki dołączonej wkładce filcowej.


Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Mam i muszę stwierdzić, że bardzo ładnie prezentuje się. Grafika jest super. Dodatkowym atutem jest, że nie wymaga kleju do złożenia. Jest jedno ale.
Sposób złożenia to jest jakieś jedno wielkie nieporozumienie. Kto wpadł na taki głupi pomysł, żeby wpychać w jakieś otwory zaślepki z podkładką i z drugiej strony łapać to śrubką? W dodatku otwory w płytach przeznaczone na zaślepki są wycięte na wylot. Człowiek musi się trochę namęczyć, żeby wcisnąć je na odpowiednią głębokość. Śrubki też do długich nie należą i mam wrażenie, że maksymalnie chwyta na dwóch zwojach.
Zamiast wymyślania tak bezsensownego montażu, mogli wywiercić zwykłe otwory w płytach i dłuższe śrubki dać. Z pewnością byłoby to pewniejsze i dużo prostsze w montażu.
Na chwilę obecną nawet nie mam zamiaru zapełniać go na maksa, dopóki nie przerobię montażu na solidniejszy.


Jak dla mnie ideał :)

Seria Wsiąść do Pociągu jest wprost idealną pozycją do grania z rodziną, znajomymi i bardzo prostą w opanowaniu zasad. Czas rozgrywki jest zadowalający. Przy czterech graczach spokojnie można zmieścić się w 60 minutach.
Edycja ta została bardzo pięknie wydana i otrzymujemy:
1. Plansza.
Troszeczkę większa jest od standardowej edycji. Wizualnie również lepiej prezentuje się. Mapa kontynentu jest bogatsza w szczegółach, więcej różnych grafik/obrazków.
2. Znaczniki.
Każdy gracz posiada znacznik z unikalną grafiką, która przypisana jest do konkretnego taboru.
3. Bilety.
Oprócz klasycznych, otrzymujemy również bilety 1912, big cities, orient express. W sumie pozwalają one nam na rozegranie pięciu różnych wariantów, które zostały opisane w instrukcji.
4. Karty wagonów/lokomotyw.
Posiadają zupełnie nowe grafiki oraz więcej szczegółów.
5. Plastikowe wagony.
Kwintesencję tejże edycji pozostawiłem na sam koniec. Wagoniki są bardzo ładnie wykonane w pięciu różnych wzorach, zapakowane w unikalną puszkę z grafiką taboru.

Plusy:
+ Jakość oraz wygląd całej zawartości. Wszystko pięknie prezentuje się na stole.
+ Bardzo dobrze zaprojektowana wypraska. Każda rzecz ma swoje miejsce. Karty w koszulkach premium mieszczą się w swoich komorach. Pudełko bez problemu można postawić pionowo po zastosowania paska na rzep do pudełek. Żadna rzecz nie zmieni swojego położenia wewnątrz.
+ Większa ilość biletów.

Minusy:
- Wielkość pudła. Wymiar jest niestandardowy. Gra nie mieści się w torbie na gry planszowe.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność: