Furiath

Poznań

Obserwowani

1 użytkownik

Obserwujący

2 użytkowników

Rewelacyjna, pierwszorzędna gra dla 3-4 osób, przeciętna dla dwóch.

- znakomicie oddaje klimat książki/ filmu.
- bardzo dużo opcji dla gracza, co czyni nieco trudną dla casuala, ale po opanowaniu zasad jest starsznie grywalna i regrywalna;
- gra pokazuje swój pazur dopiero w rozgrywce powyżej dwóch graczy - w której wchodzą karty ról w małej radzie. Świetnie balansują one rozgrywkę i pozwalają realizowac wiele strategii nieistniejących przy grze 2-osobowej;
- gra ma znacznie prostsze zasady od np. Inwazji;
- na 3 osoby w stylu casualowym przy piwku i fajce 1 rozgrywka trwa 3 godziny, na 4 osoby - 4 godziny.


Bardzo słaba gra - mechanika jest fatalna. Kupa niepotrzebnego komplikowania zasad i zbędnych szczegółów (vide odporność a niewrażliwość potworów, tor paniki), dużo spowalniaczy (np. stając na potworze tracisz cały ruch, nawet gdy masz 6 szybkości) i paraliży w grze (np. tracisz turę, ot tak, bez rzutu, bo w karcie przygody stało napisane). Losowość przeogromna, co przy wolnym tempie rozgrywki (b. mało rzeczy można zrobić w swojej rundzie) czyni grę bardzo irytująca. Wiele miejsc, w których 90% zdarzeń polega, że staje się coś złego bez testu lub z testem. Wiele razy nagroda występuje jako brak kary, w stylu "zrób trudny test, jak się uda to nic, jak się nie uda to lądujesz w wariatkowie i tracisz ture).Czuć powiew staroświeckiego designu zasad, całe tony fabularyzowanego tekstu na kartach, więc grając po raz kolejny tylko ten tekst wkurza.

Klimat zachowany - myślę, że to chyba przez niego i tematykę Cthulhową taka popularność tak słabego tytułu.


Dobry, solidny produkt

Świetna gra imprezowa, ale dla grona 3+. W grze dwuosobowej, nieco przynudza, bo za mało jest chaosu/ interakcji. Za to przy 4 i więcej graczach to jedna z najlepszych gier, w jakie grałem.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Dobry, solidny produkt

Rebel - błysk! NIe mam pojęcia co robią nowe umiejętności jak zasadzka, łupieżcy czy Doświadczenie. Musze pokopać na anglojęzycznej inwazji :)


Dobry, solidny produkt

Rebel - błysk! NIe mam pojęcia co robią nowe umiejętności jak zasadzka, łupieżcy czy Doświadczenie. Musze pokopać na anglojęzycznej inwazji :)


Wojciech

Liczba recenzji: 1

Red5

Liczba recenzji: 19

M4rcin_K

Liczba recenzji: 52