Joshua

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

2 użytkowników

Niestety, gra nie przypadła mi do gustu. Jako osoba zainteresowana wszystkim co z zombie związane spodziewałem się po zawartości opakowania pełnego rozrywki a dostałem... smuteczek :P.

Dwa podstawowe błędy które gra popełnia to:
A) Niespójne zasady, wielokrotnie grając miałem problem ze zrozmieniem czy karcie chodzi i turę, fazę czy inne wyznaczniki czasowe, co powodowało dużo niepotrzebnych dyskusji w czasie gry, których celem było jedynie zrozumienie co twórca miał na myśli, a nie czerpanie przyjemności z zabawy. Tak więc może i zasady łatwe, prosto opisane w instrukcji, ale nie przenosi się to na szybką i przyjemną grę.
B) Mały rozmiar opakowania niestety nie gwarantuje, że w grę zagramy w podróży z rodzaju pociągiem, na tyle samochodu osobowego czy w autobusie. "Plansza" tworzona z kart zajmuje sporo miejsca, a na kombinowanych podkładkach (duża książka, plecak) czesto zdarzało mi się, że karty się przemieszczały.

Pomijając te dwie bolączki, gra ma szanse być naprawdę fajną rozrywką na 15-20 minut, ponowne wydanie z lepszą instrukcją i spójnym opisem elementów rozgrywki, na karcie i w instrukcji zdecydowanie poprawiło by mój odbiór karcianki,


Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Gra jest NIESAMOWITA. Składa się na to kilka bardzo prostych czynników, które sprawiają, że dawno nie byłem tak zadowolony z pieniędzy wydanych na grę.
A) Cena - około 120zł jest ceną może i niemałą, ale w porównaniu z konkurencją jest to zdecydowanie wartość warta jej wydania. Dodatkowo tak naprawdę jest to zestaw startowy dla 4 graczy, a przy dobrym zgraniu, można zakupić ten zestaw w czterech dobry przyjaciół, gdzie figurki i plansza znajduje się u osoby u której najcześciej można grać. 30zł to już nie tak dużo jak za starter do świetnej gry.

B) Wydanie - Świetny papier, druk, obrazki. Klimatyczne opisy i opakowanie, świetnie wykonanie figurek i żetonów.

C) Wypośrodkowanie domów - gdy grają wszystkie 4 domy podstawowe, każdy dom ma swoje silne i słabe strony, które pozwalają zwalczać mocne i słabe strony innego domu, działa ogromna współzależność, którą zdecydowanie da się wyczuć w grze bez jednego z domów.

Ogółem rzecz ujmując, nie pamiętam kiedy ostatnio tak się wkręciłem w jakąkolwiek grę, sama podstawka, nawet bez dodatków oferuje długie godziny zabawy i eksperymentowania. Nauka gry może nie jest prosta, ale już po kilku pierwszych partiach wiadomo o co chodzi. Jest to świetny zestaw, który sam w sobie może stanowić świetną propozycję dla grupki przyjaciół/znajomych, którzy interesują się grą o tron.

Dwa minusy:
1) Opakowanie jest niezbyt praktyczne po rozpakowaniu, nie mieści się do większości plecaków i toreb.
2) Karta "Devan Seaworth" jest niezgodna z książką.


Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Jestem zadowolony z mojego zakupu folijek, świetnie ozdabiają moją talię. Bardzo solidna ochrona, świetnie zapakowane i ekstra reprezentacyjne. Art jest naprawdę przepiękny, a tło umiejętnie przypomina sztandar, przy pierwszym zerknięciu na zakup, myślałem, że naprawdę są z materiału.

W moim mniemaniu folijki zasłużyły na ocenę 4 ze względu na to, że pomimo bycia dedykowaną folijką do gry AGoT:LCG, to moje karty mają zdecydowanie za dużo wolnego miejsca w środku. Niby jest to moim bólem przy każdej folijce, jednak mogły by idealnie pasować pod te karty.


Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Za takie pieniądze trudno będzie dostać lepsze opakowanie na talię, solidny plastik, dobry wymiar i super kolor.
Co warto zaznaczyć, to opakowanie zostało zrobione z plastiku, jest lekko elastyczne, ale solidne. Jestem ciekawy ile opakowanie wytrzyma jakieś bardziej solidne eksploatowanie, na razie nie mam na co narzekać. Za takie pieniądze naprawdę trudno znaleźć lepszą konkurencję.


Freeman

Liczba recenzji: 18

Jahvanny

Liczba recenzji: 51