Kacper

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

0 użytkowników

Koszulki przyzwoitej jakości, ale niestety różnej wielkości. Są to czywiście minimalne różnice (myślę, że rzędu 1-1,5 milimetra). Przy trzech zużytych paczkach było to wyraźnie widoczne. Zabezpieczyłem nimi karty do Merchants & Marauders i część kart wchodziła gładko, część raczej luźno, ale spora część wymaga wsadzenia wręcz na siłę.
W ogóle nie przeszkadzało by mi to, gdyby nie fakt, że specjalnie zrobiłem tuckboxy z uwzględnieniem nadmiaru na koszulki i część wchodzi na 'wpych' gniotąc koszulki.


Mimo, że nie kupiłem tej gry w Rebelu, to muszę wyrazić swoją opinę. Nie jest ona obecnie dostępna (i z tego co słychać nie szykuje się wznowienie), ale jako stały klient Rebela postanowiłem napisać swoją opinię o tej grze,
Moja ocena opiera się na wielu grach , więc jest raczej wiarygodna.

1) pierwsze wrażenie jest, jak zwykle w przypadku gier FFG: WOW:) Ilość elementów, mnóstwo figurek, bogactwo kart wręcz onieśmiela.
2) patrząc na ilość questów ma się wrażenie, że rozrywki i różnorodności rozgrywek starczy nam do nieskończoności.

To była łyżka miodu.

Teraz morze dziegciu.

1) gra wymaga oooogromu czasu. Myślałem z początku, że to przez pierwsze rozgrywki. Ale po 6 miesiącach z grą mogę powiedzieć, że przy normalnym (?) trybie życia (czyli praca i dzieci) jeden dzień poświęcony na grę, która nuży to za wiele. Czytałem przed zakupem recenzje, gdzie była mowa o tym, że gra zajmuje sporo czasu. Uwielbiam spędzić cały weekend grając 1! scenariusz w descenta, ale tu to już przerosło moją cierpliwość.
2) po pewnym czasie (i to wszyscy, którzy jeszcze zdecydowali się na grę w WoW) stwierdziliśmy, że gra jest po prostu nudna. Grać w coś niemożliwie nudnego przez 6-7 godzin... Niby questy, ale równie dobrze można by zabijać biedronki na łące, zjadać hamburgery róznej wielkości itd.
3) może to argument metafizyczny, ale przy żadnej grze tak się nikt u mnie nie kłócił, jak przy tej. Powoduje to pewnie nuda i straaaaasznie długie czekanie na swoją turę.
4) kompletnie bzdurny (ocena subiektywna, ale poparta ocenami współgraczy) system walki, a kończąca bitwa PvP to już absurd. Grać przez tyle czasu, żeby zakończyć czymś tak nużącym, antyklimatycznym i drażniącym, to porażka.

Miałem wrażenie, że moja niechęc do tej gry jest spowodowana nieznajomością uniwersum komputerowego World of Warcraft, ale grałem z fanatykami tej gry i jednocześnie maniakami planszówek i ... po jednym razie nie chcieli w to grać.

Podsumowując, głowną zaletą tej gry jest to, że bardzo łatwo ją sprzedać za przyzwoitą cenę (chwała bogom Olimpu jestem tego najlepszym przykładem).
Pragnę zaznaczyć, że ta opinia jest zupełnie wyjątkowa wśród moim wystawionych tutaj, ale nie mogłem się powstrzymać.
Chyba najlepiej jest przed zakupem sprawdzić, czy się będzie podobało grając w nią.

Moja ocena to coś między 2 a 3, chyba, że ktoś ma bardzo dużo czasu i jest fetyszystą figurek.


Dobry, solidny produkt

Kupiłem, ponieważ jestem absolutnym maniakiem memoira i po prostu chciałem się bardziej wczuć walcząc na pustyni lub w czasie kampanii na wschodzie.
Do rozgrywki absolutine nie jest ta plansza konieczna, ale atmosferę buduje całkiem fajnie.
Dlatego 4, a nie 5.
Rebel - jak zawsze na wysokim poziomie.


Jak dla mnie ideał :)

Kolejny produkt w serii memoir 44. W moim przypadku zakupiłem od razu razem z podstawką. Moim zdaniem absolutny 'must have', jeżeli ktoś zamierza dłużej grać w memoira. Dzięki nowym heksom terenu drastycznie zwiększa się możliwość tworzenia nowych, ciekawszych i bardziej rozbudowanych scenariuszy. Poszerza się też możliwość wyboru z bogatych zasobów scenariuszy do ściągnięcia ze strony Days of Wonder.
Rebel - jak zwykle - klasa sama dla siebie.


Jak dla mnie ideał :)

Grę kupiłem już jakiś czas temu, ale dopiero teraz zdecydowałem się na komentarz po rozegraniu, bez zbytniej przesady, kilkuset partii.

Gra świetna, zasady proste, rozgrywki mogą być, zeleżnie od wybranego scenariusza, błyskawiczne lub zdecydowanie dłuższe i wymagające myślenia.
Niesłychanym plusem jest praktycznie "nieskończona" ilość scenariuszy dostępnych w sieci, co powoduje, że nie znudzi się ona przez wiele lat.

No i figurki... Nasze pomalowaliśmy razem z synem, co dało nam dodatkową ilość frajdy.

Rebel - kupuję w tym sklepie już od dwóch lat i nie zamierzam nawet szukać nigdzie indziej. Zawsze niezawodny i szybki.
Gorąco polecam.