Kristof

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

0 użytkowników

Jeśli ktoś potrzebuje gry na nudne spotkanie a nie chce mu się przez 2 godziny tłumaczyć zasad innym graczom to można się zastanowić nad kupnem :) taki trochę eurobiznes z "Wiejską" fabułą :p szału nie ma i moim zdaniem za te pieniądze można kupić dużo lepsza planszówkę :)


Plusy:
- klimat grozy
- ładne grafiki na kartach
- figurki!
- stosunkowo szybki set-up
- kooperacja (nikt się nie będzie obrażał, że ciągle przegrywa bo przegrywają albo wygrywają wszyscy :) )
- grywalna tak samo we 2, 3 i 4 graczy
- ciągle chce się do niej wracać

Minusy:
- efekt lidera który mówi każdemu co i jak ma robić ( my go wyeliminowaliśmy tak, że jak nie stoimy na tym samym polu to po prostu ze sobą nie rozmawiamy :) )
- czasem przez niekorzystny układ kart można przegrać praktycznie w drugiej turze ( na szczęście to naprawdę trzeba mieć pecha :p )

Podsumowując z czystym sumieniem mogę grę polecić każdemu, ilość zalet zdecydowanie przewyższa wady :)


Polecam!! Świetnie wykonane figurki dodają grze uroku, prosta mechanika pozwoli nauczyć zasad każdego w kilka minut, więc grać można nawet z planszówkowymi laikami. Po kilkunastu partiach zwycięstwa rozkładały się mniej więcej po równo z lekką przewagą smoka ale nie wydaje mi się żeby była to kwestia niezbalansowania stron, a bardziej losowości i umiejętności graczy. Ja z zakupu jestem bardzo zadowolony, aczkolwiek właśnie losowość tej gry ma niestety dość spory wpływ na przebieg rozgrywki i czasem potrafi nieźle sfrustrować.


Gra moim zdaniem jest rewelacyjna. Różne możliwości zwycięstwa, udało mi się wygrać zarówno gdy skupiłem się na handlu, podróżach albo uśmiercaniu :) jak również gdy robiłem wszystko po trochu. Tytuł do którego chce się wracać, dużym plusem jest nieduża losowość. Zdecydowanie polecam!