Magda

Obserwowani

1 użytkownik

Obserwujący

3 użytkowników

Jedna z moich ulubionych gier. Zwłaszcza za niepowtarzalne grafiki, klimat i oryginalny mechanizm z kośćmi akcji do wyboru. Interakcji między graczami nie jest aż tak wiele, ale samo budowanie talii wymaga przemyślnej strategii i wszystko trzeba dobrze policzyć, bo zawsze nieoczekiwanie może zabraknąć nam punktów na zagranie jakiejś karty. Czekam na polską wersje dodatków z niecierpliwością!


Figurki może i na pierwszy rzut oka śliczne, ale kiedy już zaczyna się prace nad nimi, niektóre ślady po odlewie i zniekształcenie doprowadzają do szaleństwa i nawet pilnikiem niewiele można wskórać by nie uszkodzić modelu. Słowem – nie są najłatwiejsze dla tych, którzy dopiero uczą się malować, ale godny polecenia tym, którzy nie boją się wyzwań.
Sam skład armii ciekawie pomyślany, a przez swoją różnorodność dobrze się sprawdza w dalszym projektowaniu armii.


Jak dla mnie ideał :)

Parę słów o dodatku do gazety:
Bardzo interesująca wioska, która ułatwia wreszcie opracowywanie strategii na kilka tur do przodu. Dodatkowo pojawienie się nowej wioski sprawia, że nigdy nie wiemy, której będziemy za to pozbawieni, co dodaję rozgrywce emocji.
4 karty duchów nie robią już takiego wrażenia, gdyż w zasadzie są identyczne (wyliczając pochodzenie). Od tych znanych z podstawowej talii różnią się właściwie tylko nową umiejętnością specjalną, która może naprawdę uprzykrzyć Taoistom życie.
I wreszcie nowa inkarnacja Wu-Fenga – na pierwszy rzut oka wydaje się niezbyt silna, zobaczymy jak będzie w praktyce. Obrazki na kartach jak zawsze śliczne.

Słowem ciekawe uzupełnienie dla tych, którym Ghost Stories przypadło do gustu i chcieliby jeszcze bardziej urozmaicić rozgrywkę.


Bardzo ładnie wykonana – zwłaszcza karty. Wszystko na solidnej, grubej tekturze. Może tylko figurki pozostawiają trochę do życzenia.

Sama gra jest zawsze inna bez względu na to, którą partie się rozgrywa. Poziom trudności też wydaje się dobrze wyśrodkowany. Przy płynnej współpracy każdego z graczy i nie zmarnowaniu ani jednej tury szansa na wygraną znacznie wzrasta, więc nie jest to tylko kwestia czynnika losowego, ale też dobrej strategii.

Do polecenia wszystkim graczom, którzy mają dość współzawodnictwa i z chęcią spróbowaliby sił jako drużyna.


I play with green!

Liczba recenzji: 95

I play with green!

Liczba recenzji: 95

jelenn

Liczba recenzji: 159

Draakhan

Liczba recenzji: 1