Manero

Poszukiwacz

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

2 użytkowników

Co prawda nie kupiłem w Rebelu, a dużo wcześniej w przedsprzedaży, ale polecę tutaj bo jest to gra wyjątkowa, która z pewnością zasługuje na dobrą reklamę w równie dobrym sklepie.

Przez lata czekałem na erpega, która poruszy tematykę naszych rodzimych mitów i legend. Ten czas nastał. Podręcznik obszerny, ale ociekający klimatem i pozbawiony zbędnego wodolejstwa. Niemal 500 stron tekstu z których każda inspiruje przygody lub jakieś mechaniczne rozwiązania do zastosowania na sesji. Czuć, że autor jest pasjonatem tematu i nie w jest to kolejny produkt w szerokiej linii wydawniczej globalnego producenta, który po prostu próbuje napełnić swoją kiese.

Ponadto, świat Słowian żyje. Wystarczy zajrzeć na oficjalną stronę systemu, a słowa uznania dla aktywnej promocji same cisną się na usta.

Polecam 5/5, a do tego znak jakości Tonego Manero.


Dobry, solidny produkt

Przede wszystkim za 169,50 zł kupujemy pełny produkt. To nie jest wygórowana cena w zestawieniu z innymi nowościami na rynku. Zwłaszcza, że ten podręcznik na swoich 336 stronach opisuje nie tylko zasady gry, ale również wskazówki dla mistrza, bestiariusz, opis świata oraz przygodę. To istotne, zwłaszcza w kontekście komentarza poniżej. Podręcznik wykonano w wysokim standardzie. Prezentuje się elegancko i solidnie. Na szczególną uwagę zasługuje praca jaką wykonał Copernicus Corp czyli wydawca wersji polskiej. Różnica pomiędzy nią, a amerykańską jest wyraźnie zauważalna. Na plus dla nas. Formatowanie tekstu, skalowanie ilustracji, dodatkowe mapy. Rewelacja. Ponadto, polski podręcznik w swojej treści zawiera wszystkie dostępne w formie errat klaryfikacje zasad. To naprawdę ułatwia sprawę prowadzącym. Jeśli zaś chodzi o samą grę to można mieć pewne zastrzeżenia co do jej zasad, którym mimo wszystko brakuje nowoczesnej elegancji np. 5 edycji D&D. Nie mniej jednak jest to w pełni grywalny produkt, który uczciwie polecam. Dla fana Wiedźmina ocena punkt wyżej, dla hejtera punkt niżej. Pozdrawiam.


Jak dla mnie ideał :)

Prosta i wciągająca strategiczna gra karciana. Jeśli ktoś grał w Wiedźmina 3 i miał zacięcie do Gwinta to Kondottierzy z pewnością mu się spodobają - Gwint był wzorowany właśnie na nich. Dodatkowo przyjemne zasady gry dla 2 osób czynią z niej jeszcze bardziej grywalny produkt. Język angielski wymagany jedynie na potrzeby przeczytania instrukcji. Karty pozbawione są tekstu. Polecam.


Red5

Liczba recenzji: 19

Yen

Liczba recenzji: 0