Mateusz

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

0 użytkowników

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

To czego brak obecnie na Polskim rynku. Super rozmiar, możliwość ustawiania jednego na drugim, idealny do trzymania porządku :)


Dodatek bardzo fajny, nastawiony bardziej na interakcję z planszą niż planowaniem czym interakcją z innymi graczami. Od startu zaczyna się wyścig z czasem i innymi bo przyprawy, ryby czy obozy barbarzyńców a także najlepsze miejsce na ulokowanie ekspansji :)

Jedyne wady które mi się nasuwają, to (paradoksalnie) o wiele większa plansza - przy największym scenariuszu zajmuję naprawdę dużo miejsca a także nie zbalansowane nowych celów. Przyprawy z doświadczenia zazwyczaj są rozchwytywane najszybciej za to nikt nie chce specjalnie zajmować się barbarzyńcami.

Dodatek jak najbardziej polecam, mimo że osobiście wolę planowanie i strategię :)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Jeśli zwykły Catan wydawał ci się zbyt prosty, to jest to idealny dodatek dla Ciebie - rozbudowa miast, nowy system kart rozwoju (postępu) i panika przed atakami barbarzyńców znacząco umilają rozgrywkę.

Pod względem skomplikowania zasad - jeśli komuś ciężko ogarnąć "podstawkę", to niech uzbroi się w jeszcze większą doże cierpliwości.

Idealny dodatek dla osób którzy wolą jeszcze większy nacisk na strategie i możliwości rozwoju :)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Jak dla mnie ideał :)

Od niedawna ogrywamy ten dodatek ze znajomymi i dla kogoś kto Catana zna i lubi pozycja obowiązkowa. Większa plansza nawet dla 3 graczy to więcej możliwości i swobody ale też przyśpieszona rozgrywka bo rzadziej trzeba się prosić o surowiec :)

Gdy mamy do czynienia z 5-6 osobami zaczyna się lekki młyn ale też więcej okazji do handlowania i uprzykrzania innym życia :)

Jak już ktoś inny wspomniał - pudełko niespecjalnie pomaga w utrzymaniu porządku więc polecam zaopatrzyć się w woreczki strunowe albo jakieś holdery :)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Jak dla mnie ideał :)

Dodatek bez którego nie wyobrażam sobie teraz gry w Catana - bardzo wzbogaca rozgrywkę, w początkowych fazach gry rzadziej jest spotykana sytuacja gdy jakiś gracz zostaje przyblokowany przez złodzieja, bo bardziej przydadzą się żetony pomocy niż karta surowca :)

Zasady są dziecinnie proste, jedyne co trzeba wziąć pod uwagę to jakiś nieprześwitujący woreczek by łatwiej łowiło się żetony :)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność: