Meyska

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

0 użytkowników

To jest jedna z tych gier, do których lubię wracać. Fajnie się przy niej główkuje. Do tego cieszy oko - kostki są bardzo ładnie wykonane, a same witraże w których je układamy też są śliczne. Całość naprawdę cieszy oko. Zasady są proste i przejrzyste.


Bardzo ładna i dobrze wykonana gra. Trzeba trochę pogłówkować i poukładać kafelki. Do tego proste zasady.


Miałam okazję zagrać w nią kilka razy i szczerze mówiąc, te parę razy wystarczy, żeby już do niej nie wracać. Kiedy uda się poskromić pandemię raz, to udaje się i drugi. Nie mniej jednak fajna i nieskomplikowana kooperacja.


Świetna gra! Zwłaszcza dla miłośników piratów i poszukiwania skarbów. Trzeba nieźle pogłówkować, żeby znaleźć skarb przed Silverem. Jedynym mankamentem, jak dla mnie, jest fakt, ze wymaga co najmniej 3 graczy. Jedna osoba zakopuje skarb, pozostałe osoby starają się go znaleźć przy pomocy udzielanych wskazówek. Uwaga ! Jednakże, nie wszystkie wskazówki mówią nam prawdę. Bardzo ciekawa mechanika, nie spotkałam się z podobną w żadnej innej grze. Do tego cudne wykonanie gry. Frajda z mazania po mapie i korzystania z narzędzi, które mamy do dyspozycji w grze. Kilka różnych postaci, każde z innymi właściwościami plus możliwość zmiany ról - to wszystko sprawia, ze nawet w jednej ekipie gra staje się regrywalna.


Jedna z moich ulubionych gier. Ile razy by nas ona nie pokonała, to i tak do niej się wraca. Nie polecam komuś, kto nie lubi przegrywać :D Kart jest mnóstwo, więc każda rozgrywka jest jedyna w swoim rodzaju. Niczego nie da się tu przewidzieć. Do tego dochodzą kości, które jakby nie było, są elementem losowym. Trochę długi setup. Ale po paru rozgrywkach już idzie całkiem sprawnie. Z pewnością nie jest to gra dla początkujących, bo instrukcja przez którą trzeba przebrnąć jest dosyć obszerna i pierwsze kilka rozgrywek szybko zweryfkuje, że to czy tamto było jednak robione źle ;)