Michał

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

3 użytkowników

Bardzo dobry deck Building. Opanowanie zasad to jakieś 5 min z hakiem + ewentualne zaglądanie do instrukcji żeby upewnić się ostatecznie o znaczenie symboli (notabene tylko przez pierwsze parę partii). Dodatkowe mechanizmy obok DB - jak zbieranie artefaktów, poruszanie się po planszy bardzo sprawnie urozmaicają grę. Testowana póki co tylko na 2 graczy! Polecam 5/5.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Mój pierwszy deck bulid. Jestem zachwycony. Świetny klimat. Mata do gry naprawdę dobrej jakości i bardzo przydatna. Gra nie cierpi na syndrom lidera, każdy ma swoją talię i podejmuje indywidualne decyzje. Graliśmy dotychczas paręnaście partii jedynie we dwoje, ale sprawdza się świetnie! Trochę zajęło nam sortowanie kart po rozpakowaniu, ale zrobiło się to raz i z głowy. Polecam!


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Ta gra do dla mnie absolutnie numer jeden. Nieskończenie regrywalna, pomimo doświadczenia nadal potrafi dać w kość. Posiadam większość dodatków, które niestety trochę dały po kieszeni, ale wzbogaciły rozrywkę o kolejne przeszkadzajki. Niesamowite wydanie, artwork bardzo przykuwa wzrok, nie jeden raz zawiesicie na parę chwil wzrok na kartach. Klimat którym ta gra jest nasiaknieta sprawi, że będzie czytać opisy na kartach w całości, a nie mechanicznie tylko skutek tej karty. Mimo że to gra kooperacyjna, każdy podejmuje tu decyzje sam(dla dobra ogółu). Nie ma w niej efektu "samca alfa" jak np. W pandemii, gdzie czasem mogło dochodzić do sytuacji w której grała tylko jedna osoba lidera wszystkimi pionami.
Gra posiada 3 stopnie trudności w razie gdyby ktoś miał problem z przedwiecznymi, lub gdyby uważał je za mało wymagające.
Instrukcja czytelna, rozwiewa moim zdaniem wszystkie wątpliwości. Plansza odpowiednio duża żeby pomieścić wszystkie potwory i żetony, których w późniejszych etapach jest sporo. Polecam dokupić bardziej klimatyczne kości.

Zachęcam do kupna!


Inglorion

Liczba recenzji: 10

Varthollkur

Liczba recenzji: 33

Cramnox

Liczba recenzji: 42