Michał

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

1 użytkownik

Kupować śmiało. Od oryginału różni się tylko brakiem stempelków na klockach. Bardzo solidne wykonanie i bardzo sensowna cena.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Ostatnio odkryłem zaskakującą rzecz. O ile Jenga na poważnie i w skupieniu jest grą śmiertelnie nudną i przewidywalną, o tyle w większym towarzystwie i przy lekko "zaburzonej percepcji i koordynacji" okazała się nie lada wyzwaniem i źródłem niepohamowanych wybuchów śmiechu. Zdecydowanie polecam na imprezę, nie polecam do spokojnej rozgrywki we dwójkę.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Bardzo klimatyczna moim zdaniem gra kooperacyjna. Z początku trudna, potem gdy już się opanuje pewne schematy i uda wygrać kilka partii... nadal trudna ale nie niemożliwa do wygrania. Zasady nie są zbyt skomplikowane ale trochę abstrakcyjnie i nie najlepiej opisane w instrukcji. Rozgrywka jednak rekompensuje ten drobny mankament. Napięcie jest ogromne, wszyscy cały czas muszą być pod parą, bo jeden ruch, jedna karta może decydować o sukcesie lub porażce. Do tego mi bardzo podoba się tematyka walki z choróbskami i zupełnie nie przeszkadza mi, że są one przedstawione za pomocą kolorowych drewnianych klocków.
Zdecydowanie polecam jeśli ktoś szuka dobrej, niezbyt ciężkiej ale wymagającej gry kooperacyjnej. Dodam, że świetnie sprawdza się także w wariancie jednoosobowym w razie czego.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Bardzo dobra gra pod każdym właściwie względem. Ładnie i estetycznie wydana, ze zrozumiałymi zasadami i ciekawym i atrakcyjnym tematem. Wszystko jest logiczne, nie ma jakichś abstrakcyjnych reguł, przez co łatwiej zacząć grać niż na przykład w Pandemic, do którego gra ma dość podobną strukturę. Dwa warianty i kilka poziomów trudności gwarantują, że do gry można przyciągnąć graczy w każdym wieku, bardziej i mniej doświadczonych. Do tego niezależnie od ilości graczy, gra się tak samo dobrze.
Wad w zasadzie nie stwierdziłem. Przydałaby się polska instrukcja ale poza nią gra jest niezależna językowo.
Razem z Pandemiciem Flash Point to dla mnie absolutny mus dla każdego, kto chce pograć przeciwko grze wspólnie ze znajomymi (albo pogłowić się samemu, tu gra również jest świetna). Kupować póki jeszcze jest dostępna, może dzięki temu uda się sprowadzić do Polski dodatek.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Dobry, solidny produkt

Podoba mi się!
Pierwsze co rzuca się w oczy to bardzo ładne wydanie. Ładne elementy planszy na grubej tekturze, drewniane choinki i sanki oraz estetyczna reszta elementów.
Zasady są bardzo proste i po jednej grze każdy powinien wiedzieć jak kierować swoim zaprzęgiem. Dobieranie kart i mała ich ilość powodują sporą losowość ale po kilkunastu partiach zauważyłem, że mimo to liczą się głównie umiejętności gracza. A umiejętności te ograniczają się w zasadzie tylko do dodawania i odejmowania w zakresie 10. Niby banał a okazuje się, że na trasie jest sporo miejsca na kombinowanie. Zasad jest niedużo, więc szybko można skupić się na opracowywaniu optymalnej trasy.
Muszę jednak powiedzieć, że o ile ja polubiłem Snow Tails od pierwszej gry, tak moja dziewczyna za nią nie przepada. Nie wiem czemu, może chodzi o temat wyścigów, może o abstrakcyjne bądź co bądź dodawanie i odejmowanie liczb, w każdym razie nie zagrało. Zgodzę się również z komentarzem poniżej - instrukcja chociaż ładna i zabawna słabo tłumaczy część zasad. Dziwne, bo przecież nie są skomplikowane.
Z czystym sumieniem polecam tę grę. Świetna pozycja dla starszych jak i młodszych graczy. Myślę, że doskonale nadaje się nawet do nauki podstaw arytmetyki.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Spicum

Liczba recenzji: 5