Michał

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

1 użytkownik

Jak dla mnie ideał :)

Wspaniała gra. Jako że jestem dużym fanem Star Wars to musiałem ją mieć w swojej kolekcji. Mam już za sobą 8 gier i już czekam niecierpliwie na dodatek. Jeżeli chodzi o komentarze:

1. 5h gry? Może przy pierwszej rozgrywce. Jeżeli grają dwie osoby to są w stanie skończyć partię w 2h - w więcej graczy dłuższy czas jest uzasadniony faktem że gracze muszą się naradzać jaką obrać taktykę.

2. Dysproporcja - na plus. Przecież Rebelia nie byłą równorzędną siłą dla Imperium. Gracz grający rebelią może czuć bezradność patrząc na dominację imperium na mapie, ale dla niego podbój militarny nie ma znaczenia. Imperium może zniszczyć wszystkie jednostki Rebelii, a jeżeli nie znajdzie bazy, to i tak przegrywa.

3. Po każdej turze sytuacja na planszy się zmienia. Dlatego trzeba rozsądnie rozdysponowywać bohaterów - zawsze warto mieć w odwodzie kogoś do ratowania/reagowania na nieoczekiwane sytuacje na planszy.

4. Na osiem gier jeszcze nigdy nie zdarzył się przypadek żebym grał więcej niż 7-8 rund. Z reguły na 6 etapie imperium już wie gdzie jest przypuszczalna baza rebelii.

5. W moich rozgrywkach akurat gracze chcą chętniej grać rebelią niż imperium z prostego powodu - rebelia ma możliwość nieustannego mylenia i zaskakiwania przeciwnika przy pomocy misji. Nic nie wywołuje większej radości, kiedy imperium w ostatniej kolejce wkracza triumfalnie z przekonaniem,że znalazło bazę rebelii, a tu - niespodzianka! Baza rebelii jest gdzie indziej i imperium przegrało :)

6. Najważniejsza rzecz - oprawa wizualna gry - super. Grafiki z z książek SW i filmów - figurki jednostek - niszczyciele, AT-AT, x-wingi... super wykonanie i naprawdę oddają klimat uniwersum.

Gorąco polecam i czekam na dodatek.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Jak dla mnie ideał :)

Paczka dotarła szybko i sprawnie. Już mamy za sobą dwie partie i muszę powiedzieć że dodatek jak najbardziej obowiązkowy do tej gierki. Nowe kostki, przedmioty, prawie dwa razy tyle nowych kart przygody. Miły sposób na spędzenie deszczowych dni nad morzem :)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Gierka świetna. Jako że jestem maniakiem II wojny światowej, to uznałem że muszę ją mieć w swojej kolekcji :) Zasady są świetnie wyjaśnione, jednak potrzeba dużo partii aby wszyscy je zapamiętali. Widać niezbalansowanie w scenariuszach. Prawie zawsze jedna ze stron ma przewagę. Jednak tego typu gry powinno się rozgrywać z zamianą ról. W sensie jeden scenariusz dwa razy :) Kupiłbym dodatki, lecz mam obecnie tylko jedną osobę chętną do gry w tą pozycję.

Na dokładkę: Paczka doszła szybko, bez komplikacji. Jednak po otwarciu pudełka okazało się że brakuje 54 figurek niemieckiej piechoty. Jednak dzięki fachowej pomocy zespołu REBEL figurki zostały do mnie przesłane. Co ciekawe dostałem 3 paczki po 54 figurki każda, co dało łącznie 104 (!) bonusowe figurki niemieckiej piechoty. Jeszcze raz dziękuję i polecam współpracę :)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Milekdo

Liczba recenzji: 1