MistrzGargamel

Poznań

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

7 użytkowników

Zobacz wszystkich

Chyba ktoś na głowę upadł żeby za kawałek maty 200 zł brać. :) czemu tak mało ? :) toż to warte z 1000


Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Gra bardzo dobra. Jest dużo kombinowania. Przypomina mi połączenie Cywilizacja; poprzez wieki z grą Innowacje.
Czekam na dodatki :)
Tak poza tym od kilku lat czekam na naprawdę dużą grę cywilizacyjną ( najlepiej karciankę ), z dużą ilością kart - nie 70, nie 100, nie 200, ale z 600 :)
Taka Wojna Narodów na dużych sterydach :)


Opinie widzę są podzielone. Gra dobra, daje dużo możliwości strategi i dużo frajdy. Nie ma trudnych zasad, a jest sporo przyjmności z gry i ma sie poczucie że nasze decyzje mają duże znaczenie. Jest negatywna interakcja w postaci wojen ( bezpośrednia ) i zabierania sobie kart z planszy dobierania ( pośrednia ), ale nie jest ona jakoś bardzo frustrująca gdy się oberwie wojną i można wygrac grę mimo przegranych walk które jednak coś tam dają :)
z pewnośią jest to najlepsza gra planszowa z tematu budowania cywilizacji ( no może poza osadnikami firmy PORTAL - ale to inny temat ) :)


Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Gra miała dobre opinie w sieci, więc zdecydowałem się ją sprawdzić, tym bardziej że od dawna czekałem na dobrą grę przygodową, a takich na rynku nie było jak dotąd. Runebound calkowicie pokonuje konkurencje ( Mageknight jest zbyt skomplikowany przez matematyczną wręcz mechanikę przez co gubi się klimat ciągle coś przeliczając, a Talizman jest co najwyżej na poziomie monopoly ).
Trzecia edycja Runebound w porównaniu z drugą daje nową lepszą szatę graficznąplanszy, dużo ładniejsze figurki, mechaniczne przyśpieszenie rozgrywki, więcej przygód fabularnych ( dwójka w 90 % miała tylko walkę, teraz walki jest mniej, a więcej jest wykonywania przygód i rozgrywania wydarzeń co jest na plus ).
Czekam na dodatki :) Mam nadzieję że Galakta nie zawiedzie i je wyda w języku Polskim :)
POLECAM !


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Fajny dodatek, choć nie wprowadza rewolucji ale daje kilkanaście nowych kart zwykłych co daje odrobinkę świeżości. Karty frakcyjne setów poza japończykami raczej nie sprawdzą się w budowanych dekach ( przynajmniej na chwilę obecną ) bo jest jak narazie za mało fajnych kart pojedynczych kolorów żeby mozna było zbudować na nich sensowna talię pod mechanikę punktowania z setów. Nie mniej do każdej frakcji przychodzi kilka nowych kart które warto wrzucić do talii.
Czekam na kolejny dodatek - AZTEKOWIE - nowa nacja, i nowa mechanika świątyń :) choć póki co nie ma żadnych informacji dokładniejszych to na oko widać że pomysł dużo lepszy niż ATLANTYDZI.


NLoriel

Liczba recenzji: 137

Estarriol

Liczba recenzji: 77

Rednar

Liczba recenzji: 41

Papa_Szlumpf

Liczba recenzji: 35

Lyla

Liczba recenzji: 65

Agnieszka

Liczba recenzji: 2

Dorota

Liczba recenzji: 265