Rednar

Obserwowani

10 użytkowników

Zobacz wszystkich
Obserwujący

8 użytkowników

Zobacz wszystkich

Moja ulubiona gra imprezowa EVER. Nie wszyscy odnajdują się dobrze w grach słownych, ale tu chodzi raczej o proste i błyskotliwe skojarzenia - które, jak to często w życiu bywa, oznaczają zupełnie co innego dla różnych ludzi ;) Ile śmiechu budzi ta gra podczas głośnych dywagacji na temat tego, "co poeta miał na myśli" - aż czasem szef drużyny podający wskazówki łapie się za głowę, nie dowierzając, jak daleko może ludzi ponieść wyobraźnia. Ale są też te cudowne chwile braterstwa myśli, gdy po prostu wszystko wchodzi. Ależ duma człowieka rozpiera, kiedy uda się w jednej turze odgadnąć cztery hasła... Super zabawa, szczerze polecam!


Jeśli szukacie fantastycznej gry towarzysko-imprezowej dla każdego - dla ogranych i nieogranych, dla starych i młodych, dla ludzi, którzy krzywią się na dźwięk słowa "planszówki", kojarząc je z chińczykiem... to właśnie ją znaleźliście. "Dixit" jak mało która gra łączy pokolenia, pozwala wciągać nieprzekonanych i po prostu doskonale się bawić - nawet z tymi, którzy nie uważają planszówek za ciekawą rozrywkę. Ta gra porusza wyobraźnię, powoduje wybuchy śmiechu, a czasem przebłyski geniuszu - i nawet przez chwilę nie pozwala się nudzić. Dla mnie Top 3 gier do towarzystwa.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Okej, zacznijmy od pytania: chcesz budować talię opartą na krasnoludach? To kupujesz musowo, bo właśnie w tym dodatku znajduje się Dain Ironfoot, bohater z ogromną synergią z kartami sprzymierzeńców i bohaterów z traitem "Dwarf". Oczywiście na Dainie karty się nie kończą. To także tutaj można znaleźć kartę Eagles of the Misty Mountain, najpotężniejszego sprzymierzeńca w każdej talii opartej na orłach, a także baaardzo przydatny attachment, Support of the Eagles. Generalnie więc stosunek centy do zawartości wygląda nieźle, bo z tych kart korzysta się nawet po zakupieniu wielu dodatków.

A sama przygoda? Nie najgorsza w tym cyklu, ale też nie najlepsza. Ma klimat, w końcu wieńczy cykl, a ponadto jest trudna - na solo nawet bardzo. Kto nie lubi wyzwań?!


Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Raczej słaby

Ocena mówi sama za siebie. Raczej produkt dla kolekcjonerów, bo scenariusz baaardzo taki sobie (wystarczy poczytać inne komentarze). Karty gracza? Jest parę fajnych (Gildor Inglorion, Descendants of Throndir musowo do talii opartych na tracie "Eagle"), ale czy to wystarczy, żeby się skusić na zakup...? Cóż, fani serii na pewno odpowiedzą "tak", choć "wartość zawartości" w tym przypadku jest wyjątkowo niska.


Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Jeden z lepszych scenariuszy pierwszego cyklu, a zarazem jeden z trudniejszych - pokonanie bandy trolli to nie przelewki! Scenariusz szczególnie trudny solo, ale zwycięstwo sprawia naprawdę wiele radości. Przy czym warto pamiętać, że to jeden z tych scenariuszy, które wymagają budowania bardzo konkretnych talii, wyposażonych w określone karty, które pozwalają przeciwdziałać najbardziej bolesnym efektom. Niemniej, na pewno warto kupić, dla możliwości przeżycia prawdziwie epickiego starcia.

Karty gracza? Bez szaleństw, niemniej jest tu karta Burning Brand - bardzo silna, bo pozwalająca ignorować efekty cienia - a także ciekawy bohater Frodo, szczególnie do talii o niskim bazowym zagrożeniu.


Shadowrun

Liczba recenzji: 242

Radosław Michalak

Liczba recenzji: 216

Michal K.

Liczba recenzji: 18

Niniel

Liczba recenzji: 24

xjustx

Liczba recenzji: 64

Quaku

Liczba recenzji: 84

Krzysztof

Liczba recenzji: 10

Bobaz

Liczba recenzji: 86

MistrzGargamel

Liczba recenzji: 8

Tchor

Liczba recenzji: 57

Inglorion

Liczba recenzji: 10

Cebula

Liczba recenzji: 10

Ilczi

Liczba recenzji: 19

Przemysław

Liczba recenzji: 13

Kartelek

Liczba recenzji: 6

Łukasz

Liczba recenzji: 0

Ptaq

Liczba recenzji: 0

Winiary

Liczba recenzji: 0