Naata

Poliglota

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

4 użytkowników

Jak dla mnie ideał :)

Co tu dużo mówić - ideał na posiadówki ze znajomymi, nigdy nie kończy się na jednej partii ;)
Piękne ilustracje stymulują kreatywność i pozwalają ponieść się fantazji przy wymyślaniu haseł, po pierwszej rozgrywce nawet przestaje się zwracać uwagę na punktację, bo samo zgadywanie kart jest takie fajne.

W porównaniu do oryginalnego Dixita nie ma krytycznych zmian, pionki są teraz drewniane, dołożono również nowe zasady dla rozgrywki drużynowej (można teraz grać nawet w 12 osób!), zmieniono trochę planszę i system głosowania - zamiast kart do głosowania są teraz specjalne kartoniki z plastikowymi znacznikami.

Jeśli ktoś ma oryginalnego Dixita to w sumie nie opłaca mu się kupować wersji "Odyseja" znajdzie tam tylko nowe karty - 84 (+1 jako prezent od REBEL ;) ), czyli tyle samo co w zwykłych dodatkach, a niestety Odyseja jest droższa od dodatków. No chyba, że ktoś drewniane pionki-króliczki - wtedy jak najbardziej :)

Jednakże jeśli ktoś nie ma oryginalnego Dixita (jak ja) to polecam Odyseję gorąco - gra jest fantastyczna :)


Dobry, solidny produkt

Ładnie wykonana, widać, że była tworzona przez pasjonatów.
Fajne jest to, iż drugi gracz nie ma zbyt dużego wpływu na Twoją taktykę przez co nie
może napsuć Ci krwi. Sama rozgrywka ciekawa, wymaga długoterminowego planowania (z powodu wpływu pogody oraz ograniczonej ilości tur).
Partia rozgrywana jest w dość długim czasie, około godziny.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Dobry, solidny produkt

Świetna gra karciana. Losowość jest znikoma, gracze znają swoje karty i jedyne czym mogą się przed sobą bronić to blefy i taktyka. Początkowo reguły gry wydają się dość skomplikowane, ale już po pierwszej partii wszystko staje się jasne. Jeśli ktoś ma problem ze zrozumieniem reguł, na YouTube jest filmik prezentujący rozgrywkę twórcy gry z jej wydawcą. Trwa 80 min. i może być solidną pomocą. Aby go znaleźć wystarczy wpisać: "Strife Live Play! Designer vs Publisher."

Ogólnie - jesteśmy bardzo zadowoleni z zakupu. Cena nie jest wysoka, a ograniczenie rozgrywki na 2 graczy sprawia, że trzeba bardzo kombinować, bo ma się przed sobą tylko 1 przeciwnika.

Dlaczego tylko 4 punkty, a nie 5 w ocenie? Mimo wszystko brakuje odrobiny losowości. Edycja gry rozsyłana ludziom, którzy wspomogli ją na Kickstarterze ma dodatkowo 10 kart wydarzeń, które można losować przed pojedynkiem i które modyfikują grę. Mam nadzieję, że zostaną wydane w formie dodatku w przyszłości.

Grę polecam z całego serca, jest ciekawą, taktyczną i emocjonującą rozgrywką.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Dobry, solidny produkt

Grę kupiłem dla siebie i żony, ponieważ ostatnio cierpieliśmy straszny głód dobrych gier karcianych/planszowych. Jesteśmy już po rozegraniu kilku partyjek i tak:
- gra jest na prawdę szybka :) przygotowanie do gry zajmuje chwilkę, a sama gra w 2 osoby nie trwa dłużej niż 30 minut
- niewielkie pudełko zmieści się wszędzie, można brać je na wakacje bez obaw :)
- ładnie wykonane karty, choć mam drobne obawy co do ich trwałości. Są wykonane z papieru i mam wrażenie, że warstwa laminatu na nich jest dość cienka ;)
- bajecznie proste zasady - kilka minut czytania przed pierwszą rozgrywką pozwoliło na bezproblemową grę. Po pierwszej partyjce sięganie po instrukcję było już zbędne :)
- miodność rozgrywki - nawet w 2 osoby można się fajnie bawić, jest spora interakcja i dość dużo kombinowania.
Ogólnie - bardzo fajny produkt w na prawdę fajnej cenie. Jedyne zastrzeżenia mam do wykonania kart, tak jak pisałem wcześniej, mogą długo nie wytrzymać. Ale to drobny problem, polecam gorąco :)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Jak dla mnie ideał :)

Gratka dla fanów HPL :) Świetny klimat zagrożenia, b. dobra kooperacja i piękne grafiki.
Drobnym minusem jest spora liczba zasad do opanowania (licytacje, walka, statystyki, szaleństwo), ale można je ogarnąć wszystkie podczas pierwszej posiadówki :)
Osobiście - polecam gorąco


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

JediPrzemo

Liczba recenzji: 199

Skin

Liczba recenzji: 6

Dagna

Liczba recenzji: 79

Tadeusz_szymon

Liczba recenzji: 21