Oliwer Lisek

Szczecin

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

4 użytkowników

4.5/5 - taką ocenę bym wystawił. Gra złożona, trudna, wieloaspektowa. Już sam podział tury gracza na kilka etapów wprowadza zamieszanie, nie do ogarnięcia podczas pierwszej rozgrywki.

Grę najlepiej przemyśleć w samotności (można grać samemu). Podczas rozgrywki ze znajomymi niepotrzebnie naprodukujemy sobie pytań. Porządne ogarnięcie gry ułatwi potem rozgrywkę wieloosobową (łatwiej wytłumaczyć niż szukać w instrukcji).

Na plus:
+ Ilość możliwości podczas rozgrywki.
+ Nauka planowania i strategicznego podejmowania decyzji. Nasze ruchy mają wpływ na rozgrywkę wszystkich graczy.
+ Przyjemna dla oka grafika

Na minus:
- mnożące się zasoby na niewielkiej karcie. Niedoświadczeni gracze dość szybko zdobędą ilość przedmiotów, z którymi sobie nie poradzą.
- poziom skomplikowania sprawia, że gra nie nadaje się do luźnych posiedzeń ze znajomymi. Wymaga dużego skupienia.
- Gra skupia się prawie wyłącznie na planowaniu i ekonomii. Brak interakcji z innymi graczami.

Gra zdecydowanie nie jest przeznaczona dla młodszych dzieci.


Jedna z najlepszych gier planszowych w jakie przyszło mi grać, a wszystko to w klimacie fantasy. W większym gronie przyjaciół to świetny sposób na przyjemne spędzanie czasu.

Proste zasady sprawiają, że w grze odnajdą się również dzieci. Nie wymaga też dużo myślenia i główkowania.

W grze nie ma przegranych. Przegrana oznacza automatyczny powrót do gry z nową postacią. To niewątpliwa zaleta, biorąc pod uwagę, że rozgrywka potrafi ciągnąć się godzinami, przez cały czas sprawiając przyjemność.


Dobry, solidny produkt

Gra dobra, wciągająca. Raczej do rozgrywek pomiędzy 3-4 osobami. We dwójkę gra się także dobrze, choć nie jest już tak wesoło. Bardzo zabolał mnie fakt, że gra nie posiada żadnych kart "bojowych" to znaczy nie można dosłownie utrzeć przeciwnikowi nosa. Całość skupia się na kartach mocy, których zadaniem jest nabijanie nam liczby kryształów w wyścigu po zwycięstwo. Nie jest to straszny minus, choć moim zdaniem dodanie takiej serii kart przyprawiłoby rozgrywkę o dodatkowe smaczki.

Polecam i czekam na polskie tłumaczenia dodatków :)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

jelenn

Liczba recenzji: 109

Caireth

Liczba recenzji: 14

Magilion

Liczba recenzji: 26

Vanillamagic

Liczba recenzji: 120