Orion5

Warszawa

Obserwowani

1 użytkownik

Obserwujący

0 użytkowników

W porządku, bez rewelacji

Wahałem się między oceną 3, a 4, ale w końcu zdecydowałem się ocenić grę na 3, bo:

- gra się przyjemnie, mechanika gry jest dziecinnie prosta. Często wydaje się, że jest za prosta - gdyby był jeszcze jeden sposób zdobywania pkt zwycięstwa, gdyby było więcej różnych czarów (wydawało nam się, że źle potasowaliśmy karty - później okazało się, że ciągle ciągnęliśmy te same, bo jest 2 lub trzy rodzaje na stos). Planszy też można się szybko nauczyć - wszystko to powoduje, że już za drugim razem dobrze wiedzieliśmy co robić - za 5 razem rozgrywka będzie na pewno mocno "wyuczona".

- klimat gry jest nawet ok, chociaż pionki wyglądają, jakby je ktoś wyjął z chińczyka i przerzucił do tego produktu. Przydałaby się także jakaś fabuła - chociażby naszkicowana, krótka - co to znaczy, że zajmujemy teren w mieście? Dlaczego co miesiąc przyzywamy całą masę przedwiecznych, którzy dają nam małe kosteczki? Trochę się czepiam, ale naprawdę nie czułem, że jako kultysta robię coś złego w świecie Lovecrafta - raczej skupiałem się na liczeniu kolorowych kubików z drewna.

- plansza nie musi być taka duża - spokojnie mogłaby być mniejsza. Ledwo mieściliśmy się na stole, na którym graliśmy w wiele gier (Catan, Horror w Arkham, Smallworld etc) i nie mieliśmy podobnych problemów


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Jak dla mnie ideał :)

Świetan gra w świecie WFB. Pięknie wykonana plansza i akcesoria. Gra jest bardziej złożona niż Smallworld, ale jest dużo prostsza niż na przykład Horror w Arkham (jeśli chodzi o ilość zasad do przyswojenia). Rozgrywka jest najlepsza w 4 osoby - gra kładzie duży nacisk na negocjacje pomiędzy graczami. Gram w nią już od 2 lat i cały czas rozgrywki są emocjonujące, nie znudziła mi się ani trochę. Każda rozgrywka zabiera nam zazwyczaj 2 godziny, jeszcze nie udało nam się rozegrać partii poniżej tego czasu.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Sickpriest

Liczba recenzji: 52