Paula

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

2 użytkowników

W porządku, bez rewelacji

Gra jest w porządku, wygląda bardzo ładnie, elementy są wykonane solidnie i cieszą oko. Kolory zachwycają :) W grze nie ma zbyt dużo interakcji pomiędzy graczami, przez co ja się nieco nudziłam, ale nie wszyscy lubią niszczyć innym życie :) Wytłumaczenie zasad trochę trwa (chociaż też bez przesady). Jeśli miałaby to być moja jedyna planszówka, to raczej bym jej nie kupiła. Jeśli jest to już któraś z kolei - polecam.


Jak dla mnie ideał :)

Gra jest przezabawna i polecam ją wszystkim :) Zasady tłumaczy się błyskawicznie, a zabawy jest mnóstwo. Grafiki są bardzo proste, ale ma to swój urok. Rozgrywka trwa... różnie. Czasami kończy się błyskawicznie, a czasami się "ciagnie", ale nadal jest zabawnie :)


Dobry, solidny produkt

Fajna gra imprezowa, szczególnie, jeśli towarzystwo jest wyluzowane :) Zasady są bardzo proste i łatwe do wytłumaczenia, a cała rozgrywka trwa ok. 20 minut. Po dłuższym graniu bolą ręce ;) Grafiki ladne, karty solidne, pomysł zabawny. Polecam.


Dobry, solidny produkt

Gra bardzo fajna, grafiki ładne. Czasami dosyć dużo zależy od szczęścia, za czym nie przepadam. Zasady proste i łatwe do wytłumaczenia, ale nie wiem, czy polecałabym nowym graczom - czasami gra jest dosyć frustrująca i to wcale nie z powodu negatywnej interakcji (którą uwielbiam). Jest to na pewno klasyk, który warto mieć na swojej półce. Pudełko jest dosyć małe, więc łatwo jest grę przetransportować, a rozgrywka nie trwa zbyt długo. Znajomym podobała się dużo bardziej niż mi :)


Dodatek sam w sobie fajny, ale jakość tłumaczenia jest raczej smutna. Tytuł drugiego scenariusza: 'Gwiazdy są w porządku'. Polecenia na kartach też nie zawsze są napisane zgodnie z polską gramatyką. Miałam wrażenie, że całość tłumaczył słaby student :C

W pudełku znowu jest zbyt mało miejsca (zakładając, że chcemy zatrzymać wypraskę). Wykonanie elementów staranne, chociaż przy jednej z figurek miałam raczej spory nadlew.

Jeśli chodzi o dodatek sam w sobie, to nie byłam zawiedziona :) zmiany zasad są na plus, dochodzi dużo nowych kart (ekwipunku jest więcej niż w podstawce), nowi badacze są w porządku, chociaż nie różnią się zbytnio od tych wcześniejszych, scenariusze są interesujące :) niestety znowu większość kart jest używana tylko w jednym scenariuszu, zdecydowanie wolałabym coś bardziej uniwersalnego.

Twórcy doskonale wiedzą, że 5 scenariuszy to mało (40zl za jeden!), ale w żaden sposób nie chcą ułatwić graczom tworzenia własnych i wykorzystywania tych znalezionych w sieci. No ale o tym wiedziałam już przed zakupem.

Dodatek oceniam na 4/5. Warto go mieć, żeby ożywić podstawkę, ale fajerwerków nie ma ;)


Ziemko

Liczba recenzji: 18

Wojtolino

Liczba recenzji: 51