Rebel_dexter69

Życzliwy

Obserwowani

4 użytkowników

Obserwujący

4 użytkowników

Bardzo fajna gra imprezowa. Dobrze wykonana, ze świetnym pomysłem odwołania się do tytułowego Meksykańskiego Święta i wykorzystania tego motywu w planszetkach graczy. Prosta w zasadach, bardzo fajna mechanicznie, silny syndrom kilkunastu rozgrywek naraz. Plus za dużą liczbę postaci i możliwość dopisania, bodajże 20, swoich pomysłów. Plus także za kooperacyjność, żeby była na odmianę jakaś imprezówka bez podkładania świni :). I trzeba uważać na swoje skojarzenia, żeby następni gracze nie popłynęli za bardzo i Adam Mickiewicz albo inny Kazimierz Wielki nie zaznają przez nas spokoju :)
Serdecznie polecam :)


Nie podejrzewałem, że taka mała puszeczka może kryć w sobie tyle frajdy. Występuje tu odpowiedni pierwiastek zarówno losowości, jak i strategii. Gra jest bardzo szybka, więc zawsze rozgrywamy w moim gronie planszówkowym od razu kilka partii naraz. Bardzo dobrze nam się grało na 2 jak i na 3 graczy, pełnego składu jeszcze nie próbowaliśmy. Nie testowaliśmy również jeszcze wariantu kooperacyjnego. Jak tylko nadarzy się okazja, że będę potrzebował jakiejś małej gry do kieszenie na podróż (2021, patrzę na Ciebie), będzie to mój pierwszy wybór. Serdecznie polecam :)


Bardzo fajna gra logiczna. Na wcześniejszych (łatwiejszych) etapach świetna dla młodszych i najmłodszych graczy, na trudniejszych etapach dobra zabawa czeka także starszych graczy czy rodziców lubiących zagadki logiczne. Dla małych "nie graczy" elementy mogą bez problemu służyć do zabawy, co także jest na plus Blokady - i raczej klocki przy tym nie powinny ucierpieć. Zaletą jest również możliwość wspólnej zabawy i główkowania, np. rodzica z dzieckiem. Przetestowałem Blokadę w różnych z powyższych wariantów i serdecznie mogę polecić :)


Magnes świetnie prezentuje się na lodówce. #teampanda :)


Jak dla mnie ideał :)

Gra zakupiona w promocji na dzień "starszych" dzieci i bawimy się przy niej świetnie. Gra ma proste zasady, jest łatwa w wytłumaczeniu nowym graczom, instrukcja jest dobrze napisana i wszystko dobrze wyjaśnia. Postawienie graczy w roli biednych wiedźm, którym postaci z bajek zjadają tytułową piernikową chatkę to było bardzo dobrym pomysłem. Mechanicznie też działa to wszystko bardzo dobrze i w dużej mierze tylko od nas zależy, jak bardzo kuszącą chatkę zbudujemy i ile Kopciuszków, Jasiów, Małgosi i innych żarłoków uda się nam pochwycić. Plusem chatki jest także czas rozgrywki (ok. 30min.), który w połączeniu z przyjemnością płynącą z gry zachęca do kolejnych partii. Podsumowując, dzieci 16+ (niektóre nawet zdecydowanie :D) serdecznie polecają. Nic tylko brać, grać i zagryzać pierniczkami.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Insearchofachocolate

Liczba recenzji: 7

Anna

Liczba recenzji: 0

Spider_priv

Liczba recenzji: 83

Agnieszka

Liczba recenzji: 10

Spider_priv

Liczba recenzji: 83

Agnieszka

Liczba recenzji: 10

Insearchofachocolate

Liczba recenzji: 7

Argallis

Liczba recenzji: 127